Reklama

sobota 20. března 2021

Volný obchod v EU neexistuje, nekalé obchodní praktiky ano

Ivan David
20. 3. 2021
Potvrdila to vyšetřovací komise francouzského Národního shromáždění. Její předseda Grégory Besson-Moreau o tom referoval na slyšení Zemědělského výboru Evropského parlamentu. Francouzští poslanci vyšetřovali vztahy v potravinářském obchodu a zjistili, že obchodní řetězce svobodně diktují ceny, za jaké jsou ochotni nakoupit od potravinářů a zemědělců a zcela volně a svobodně určují prodejní ceny. Oni jsou ti, kteří diktují výkupní i prodejní ceny. Protože mají na trhu prakticky monopol (v zemích EU 80-99%), nemohou zemědělci a potravináři jinam prodávat a občané jinde nakupovat.

Král předčasně korunovaný… a hlava mazaná! Proč jsou Piráti zrádným lákadlem a falešnou vábničkou nejen na levicového voliče

Marek Adam

20. 3. 2021

Nomen omen. Tak si říkají Piráti. Piráti se živili… čím? Aha, už vím. Tím, že kradli! Jeden slavný pirát, jmenoval se Francis Drake, byl dokonce samotnou anglickou královnou Alžbětou povýšen do šlechtického či rytířského stavu. V kapitalismu (už i v tom raném, ale rovněž v dnešním, korporativním) se společenská elita rodí ze zlodějských struktur. Kdo si toto uvědomí, pochopí nejen podstatu pirátů (i Pirátů), ale též podstatu soudobého - korporativního kapitalismu.

To se obrátí proti vám! Keller vmetl covid opozici. Zle

-rp-
20. 3. 2021  ParlamentníListy

Proč je na tom Česko tak bídně? Profesor Keller má jasno. Postihy za nedodržování zákonů jsou tu prý moc měkké. „Kdyby byl u nás postih tak tvrdý, jako je v Německu, chovali bychom se ukázněně jako Němci,“ říká. Vláda prý nechce zvyšovat postihy, aby nepřipomínala komunisty. O nedodržování opatření mluvila i ekonomka Švihlíková. Oba odpovídali na otázku časopisu Argument.Kdo se tu vlastně vměšuje?

 

Ivan David
20. 3. 2021
 
Zatímco palcové titulky západního mainstreamu popisují ruské vměšování do amerických voleb loni v listopadu – nebýt tohoto „vměšování“, mohl zřejmě Joe Biden dostat hlasy 90 % amerických voličů - zpráva části členů americké zpravodajské komunity naznačuje, že ve skutečnosti to byla Čínská komunistická strana (ČKS), která se pokoušela zabránit znovuzvolení bývalého prezidenta Donalda Trumpa ve volbách v roce 2020.

Dvě lži, které rozdělují národ

Stanislava Kučerová

20. 3. 2021  ČeskéNárodníListy

„Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, převážně ji netrápí roky sucha, místo sopky vybuchne jen sem tam nějaké parovodní potrubí, nezažila 73 let válku, dokáže dostat na kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 29 let.“ To prý řekl před rokem jeden Američan. A my musíme souhlasit. Žijeme v nevýslovném marasmu.


Proč?

Ještě jednou k březnu 1938: Za Mnichov a 15. březen se Češi Francii pomstili

-rp-

19. 3. 2021 PrvníZprávy

Po 15.březnu 1939 získali nacisté v Čechách a na Moravě kromě velkých zbrojovek tisíce továren využitelných pro výrobu armádní výstroje a výzbroje, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

(Na snímku německý wehrmacht přesunuje lehké tanky vz.38 vyrobené v ČKD a Škodovce na západ k Francii - jaro 1940)

Putin odpověděl na Bidenovy urážky na svoji adresu

Politika Segodnja 
20. 3. 2021   Outsidermedia

Vladimír Putin, během videokonference se zástupci veřejnosti Krymu a Sevastopolu, vyhodnotil ostré protiruské výroky amerického prezidenta

EU politikaří s ruskou vakcínou

Finian Cunnigham

20. 3. 2021  SCF,  překlad Zvědavec

Evropská veřejnost ještě více než kdy jindy zjišťuje, že její nezvolení a velmi dobře placení byrokraté dávají v sázku zotavení se z pandemie tím, že politikaří s ruskou vakcínou.

(Na snímku Finian CUNNINGHAM, bývalý redaktor a píšící přispěvatel významných mediálních organizací.)


Skleníkům na Moravě v blízkosti elektráren se skvěle daří. Proč jich tu nemáme víc a musíme zeleninu dovážet?

Markéta Mazancová
20. 3. 2021   JCKurirCz 

Je vidět, že když se chce, tak to jde. Právě pro takové projekty se u nás odhlasoval důležitý a nutný zákon o ochraně spotřebitele. Ten by měl investorům dát jistotu, že budou konkurenceschopní a právě sklizenou zeleninu na pultech nenahradí nějaký náhodně koupený levný kamion přebytků například právě z Holandska.

"Rétorika nenávisti a výhrůžek": jak OSN odhalila diskriminaci národnostních menšin na Ukrajině

Alexej Latyšev, Aljona Medveděva

20. 3. 2021 russian
Monitorovací mise OSN pro lidská práva zaznamenala na Ukrajině projevy nenávisti vůči rusky mluvícím skupinám obyvatelstva a jiných národnostních menšin. Je to uvedeno ve zprávě organizace. V dokumentu se rovněž zdůrazňuje, že Kyjev musí neprodleně schválit zákon k zabezpečení jazykových práv národnostních menšin. Nicméně, jak předpokládají analytici, podobná prohlášení sotva ovlivní pozici Kyjeva.

pátek 19. března 2021

Washington vzkřísil přízrak Armageddonu, Bruce Willis ale nemá čas

Paul Craig Roberts

19. 3. 2021 iREPORTER

překlad: Lubomír Man

V roce 1976 americký prezident Gerald Ford společně s ředitelem CIA Georgem H.W. Bushem zorganizovali panel expertů, jehož úkolem bylo vyhodnotit, do jaké míry odpovídají informace amerických bezpečnostních složek o ohrožení západního světa Sovětským svazem pravdě. Tato expertní skupina se stala proslulou jako B tým USA a výsledkem jejího zkoumání byl názor, že jedno z oken pomyslné budovy USA  je“ zranitelné“.

Senátoři by mohli návrhy zákonů aspoň přečíst a nemuseli by lhát

Ivan David

19. 3. 2021
Nečekám, že redaktoři zpravodajství Českého rozhlasu a České televize budou pečlivě studovat zákony, o jejichž projednávání referují, ale senátoři, kteří o nich hlasují, by si je přečíst snad mohli, zvláště jsou-li jejich zpravodaji v Senátu. Jak jsem se dozvěděl, Senát odmítl sněmovní verzi Zákona o potravinách. To mě nepřekvapilo, protože kampaň zahraničních obchodních řetězců byla opravdu masivní. Česká média jsou zárukou, že se o podstatě návrhu zákona veřejnost nedozví, což usnadňuje lhaní představitelů "českých" obchodních a podnikatelských sdružení, která sdružují zahraniční korporace.

Dezinformace pracovníků České televize a ředitelky SÚKL Ireny Storové v souvislosti s vakcínou od společnosti AstraZeneca

Exanpro
19. 3. 2021
Specifická analýza (13096)

Česká televize (ČT) se v mnoha případech ve svých zpravodajských a publicistických pořadech snaží ze svého úhlu pohledu referovat o všemožných údajných dezinformacích* pocházejících z Východu, ale nijak neřeší skutečné dezinformace pocházející ze západních zemí. Ale ještě horší je, že ČT dezinformace také sama produkuje (disinformation made by ČT). 


Zelené věštění

Vlastimil Vondruška

19. 3. 2021   blog autora

Věštit se dá nejen geopoliticky. Zahleděl jsem se do křišťálové koule a zeptal se, co soudí o politice nazvané green deal. Trochu se vyděsila, na co se ptám, je to koule konzervativní. Vysvětlil jsem jí, že to je evropská zelená politika, jejímž smyslem je uhlíková neutralita, alternativní zdroje energie a záchrana planety. Zachmuřila se, ale pak začala dělat to, co má. Ukázala mi souvislosti a budoucnost.


Západ zničil Ukrajinu a žene ji do války s Ruskem

Václav Umlauf 
19. 3. 2021 e-Republika

Na Ukrajině se chystá poslední dějství tragédie inscenované USA za cynického přihlížení EU. Ta přijde na řadu hned po Ukrajincích a svou zbabělostí a nečinností si připravuje vlastní záhubu.


Mystická smrt Jana Masaryka najednou český mainstream nezajímá. Proč?

Vladimír Franta

19. 3. 2021  Sputnik

V těchto dnech si připomínáme tragickou smrt prvního poválečného ministra zahraničních věcí Československa Jana Masaryka. Jak interpretovat význam i tragický osud legendárního muže?


čtvrtek 18. března 2021

Lidská práva a poslanecká imunita po turecku

 

Ivan David
18. 3. 2021

Prokurdský politik Ömer Faruk Gergerlioglu (na obr.) odmítá opustit budovu tureckého parlamentu poté, co mu byl odebrán mandát. Podle svých slov dnes strávil noc na gauči v místnosti své strany HDP. „Zůstanu zde, dokud Ústavní soud nerozhodne o mém případu,“ řekl. Podporují jej další politici z jeho strany.

Masívní přesuny armád NATO k ruským hranicím se během cvičení mohou snadno zvrtnout ve fatální konflikt, jímž chce Západ řešit své neřešitelné problémy

 Václav Danda

18. 3. 2021 PROTIPROUD

Svět se nezadržitelně přibližuje k válce: Přípravy na Drang nach Osten 2 v plném proudu. Gruzie a Moldávie do NATO? Dement v Bílém domě: Putin je zabiják. Probíhají přesuny techniky na ruské hranice. Covid jako zástěrka?

Retro: Kapitalismus není a nikdy nebyl o volném trhu

Jan Kadubec

18. 3. 2021 Outsidermedia
(Poprvé vyšlo 14. 3. 2014)

Před pětadvaceti lety nás, tedy skoro většinu obyvatelstva, Klaus docela přesvědčivým způsobem ošálil, když tvrdil, že nejhlavnějším atributem kapitalismu je volný trh, proto nebojme se kapitalismu, trh vše vyřeší ke spokojenosti všech, neboť stát je nejhorší ze všech možných hospodářů. Já si to tehdy myslel taky, přece centrálně určované ceny čehokoliv bez ohledu na nabídku a poptávku jsou nesmyslné. Až když jsem vystřízlivěl a zjistil, že oni ti centrální plánovači nebyli zase žádní idioti a také k centrálně určovaným cenám měli jakési podklady, že ceny neurčovali ad hoc dle toho, jak se vyspali. 


Štefec: Litovat vrahy svých blízkých v žádném případě nehodlám!

Jaroslav Štefec a -rp-

18. 3. 2021 Facebook a PrvníZprávy

Nejspíš v rámci snahy o "přebití" 82. výročí obsazení zbytku ČSR hitlerovským Německem a vytvoření Protektorátu Böhmen und Mähren, které za svorného mlčení mainstreamu tiše zmizelo v propadlišti dějin 15.března, se v poslední době roztrhl pytel s novými "díly" o tzv. masakrech Němců v roce 1945.


(Na snímku plk. Jaroslav Štefec, CSc.)

středa 17. března 2021

Bidenovi ubližuje zabiják Putin

Ivan David
17. 3. 2021

Americký prezident Joe Biden opět vyhrožoval svému ruskému protějšku Vladimírovi Putinovi, že bude nést následky údajného zasahování do amerických voleb loni v listopadu. „Zaplatí tvrdou cenu,“ řekl Biden v rozhovoru pro ABC. V telefonickém rozhovoru s Putinem koncem ledna mu kvůli narušování americké suverenity ze strany Moskvy řekl: „Znám tě a ty mě. Pokud zjistím, že se tak stalo, buďte připraveni. “ Když se ho moderátor ABC George Stephanopoulos zeptal, zda věří, že Putin je „zabiják“, Biden odpověděl: „Ano, tomu věřím.“

Dobré ráno, pane Fištejn

Jan Schneider

17. 3. 2021 PrvníZprávy

Kandidát do Rady ČT Jefim Fištejn řekl před poslanci, kteří budou volit nové členy Rady, že v ČT „dostal zaracha“, protože jeho názor „vybočoval“.

Můžeme tedy popřát panu Fištejnovi dobré ráno, neboť – zdá se – procitl do reality. Jeho citlivost ovšem není kdovíjaká, té reality si ráčil povšimnout až v okamžiku, kdy sám narazil. Najednou mu došlo, že do ČT „se nedostane člověk, který nesdílí skupinový názor“.

Tajemství slov

Marek Adam

17. 3. 2021

Řecký myslitel Aristotelés definoval slovo jako symbol symbolu. Stav duše je podle něj nejprve myšlením přenášen do zvuku a ten je následně zapsán prostřednictvím jazykového znaku. Slova jsou mocná a mohou měnit svět, tvořit dějiny, rozhodovat o lidských osudech, uzdravovat i zabíjet, budovat tisícileté říše a bourat impéria.

Rozhodnúť musí slovenský národ, nie americká ambasáda

Ĺuboš Blaha
17. 3. 2021 VašeVěc

Tak toto je veľká vec. Prezidentská kancelária oficiálne potvrdila, že americká veľvyslankyňa bola na rokovaní v Prezidentskom paláci práve v čase, keď tam prezidentka Čaputová riešila vládnu krízu so Sulíkom a Remišovou.

(Na snímku americké velvyslanectví v Bratislavě, odkud se dnes vládne Slovensku)

úterý 16. března 2021

Volání po solidaritě v rámci EU

 

Ivan David
16. 3. 2021

Dnes se sešli ve Vídni předsedové vlád Rakouska, Bulharska, České Republiky a Slovinska, aby se spolu s dalšími premiéry připojenými dálkově poradili, jak dosáhnout rovnoměrného rozdělování vakcín proti koronaviru v rámci EU, kde, jak je bohužel obvyklé, běží jakási dvojkolejnost, kterou mohu velmi dobře pozorovat v rámci zemědělské politiky. Tj. – „staré“ členské státy EU, také zároveň bohaté státy EU, mají úplně jiné podmínky než ty, které přistoupily později. Týká se to zejména zemí bývalého východního bloku. Že mají západoevropské země až čtyřikrát vyšší zemědělské dotace než východoevropské, o tom jsem psal mnohokrát. Že některé z nich budou moci až třikrát rychleji očkovat své obyvatelstvo než jiné, to jsem neočekával.
 

Sputnikstory IV

vlkp

16. 3. 2021 KosaZostra

← Sputnikstory III

Ani v nejdivočejším snu mne nenapadlo, že Sputnikstory se zvrhne v nekonečný seriál….leč události kolem SputnikuV ,vakcín a očkování se doslova valí. Včera během odpoledne jsem vydal dva dodatky Sputnikstory III.Nicméně když jsem narazil na další zcela zásadní agenturní informaci ohledně AstryZenecy, došlo mi, že vydávat třetí dodatek nemá žádný smysl. A že je nejrozumnější vydat další pokračování tohoto neplánovaného seriálu. Kam stáhnu i obě včerejší doplnění. Zejména z důvodu, že většina čtenářů chodí Kosu číst dopoledne a to, co je doplněno by je mohlo minout. K jejich škodě. Omlouvám se těm z vás, kteří ony dva dodatky už stihli zachytit. Ale přidávám jeden další. Velmi a velmi podstatný…


Kyjev je připraven bojovat. Západ je ochoten ho podpořit…

Irina Alksnis 
16. 3. 2021 RIA a Outsidermedia

Seznam věcí, na který lze dívat donekonečna, má smysl doplnit o další bod: Jak se Kyjev vyhýbá plnění závazků, jež na sebe vzal v rámci Minských dohod.


Zlo přichází jen z Východu? Historie posledních století ukazuje spíše opak. Štefec pořádně naložil kavárně

Jaroslav Štefec

16. 3. 2021  Sputnik

Předseda ODS Petr Fiala nedávno v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil: „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo. My jsme orientovaní na Západ. Musíme být orientovaní na Západ!“. Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec v reakci na tyto výroky zveřejnil na svém Facebooku srovnávací přehled převratných společenských idejí, které vznikly na Západě.


(Na snímku vojenský a zbrojní analytik - plk. v.z. Ing. Jaroslav Štefec, CSc.)

Za časů abnormalizace

 

Karel Sýs

16. 3. 2021

Marně hledáš páteř v atlasu kostí.

Ti co křičeli „méně státu“ skučí „více státu“, jakmile klesne zisk.

Maně vzpomeneš si na Husáka: „Chtěli byste pracovat v socialismu a žít v kapitalismu.“

Nástup: V listopadu 89 jste se drali do sedel. Jenže bitva nedopadla podle vašich představ. Nejen disidenti, ale ani svazáci – mládí světa – nepohrdli šancí, jaká se naskytne jednou za život. Nerozhodovala stranická příslušnost, nýbrž poslušnost.

Jan Vodňanský (1941-2021)

Jiří Jírovec

16. 3. 2021
Odešel člověk, který nenáviděl komunisty. Tak se píše v nekrolozích. Jeho parťák, Petr Skoumal, to o sobě též říkal, například v úvodu k písni Starý pán poslouchá jazz. Oba pánové „patřili“ mé generaci. Znali jsme jejich dílo a jejich jazykové hříčky se staly součástí našeho slovníku. Jen tu nenávist skryli i před námi.

Fantastická připomínka německé okupace Česko-Slovenska na ČT

Lubomír Man

16. 3. 2021
Pamětníci 15. března 1939 si jistě museli protírat oči jestli sní nebo bdí, když ve stejný den ale o 82 let později, sledovali, jak tuto událost zprezentovali pro naši veřejnost pracovníci zpravodajské redakce České televize. „Je třeba, aby připomenutí té události bylo krátké a odvysílané jako vzpomínka na cosi ne příliš podstatného a významného, a jako takové to, prosím, zařaďte až na samý konec našeho pořadu Události“, řekl předseda uvedené redakce v přípravě na pojednávaný pořad svým podřízeným, jestli ovšem směrnice v tomto duchu nevzešla z ještě vyšších míst, třeba z českého Senátu, nebo z EU nebo něčeho stejně znamenitého.“

15. březen 1939 stále živý. Pro Info.cz Berndt Posselt přijatelný jako český prezident.

Ivan David 

16. 3. 2021
Narazil jsem na zajímavé interview z června 2019. Nabízím velmi krátký úryvek:
Berndt Posselt v rozhovoru pro Info.cz, o Sudetoněmeckém srazu v Řezně 2019: "Byli tady zástupci KDU-ČSL, Zelených, TOP 09, Pirátů i ČSSD, český velvyslanec jménem českého státu pozdravil účastníky velmi pěkným uvítacím slovem".
"Posselt je odpůrcem poválečných Benešových dekretů, které podle něj už nemají praktický význam a patří na „smetiště dějin“. Vyjádřil se však v tom smyslu, že Češi dekrety stejně zruší sami a není možné je k tomu nutit."

pondělí 15. března 2021

14. března 2021 ve 14:00 hodin se u pomníku prezidenta E. Beneše na Loretánském náměstí v Praze konalo pietní shromáždění představitelů některých vlasteneckých stran k 82 .výročí německé okupace

 Shromáždění zahájil Karel Janko, předseda České strany národně socialistické 2005. Po jeho projevu vystoupil Jaroslav Král, předseda strany Národní socialisté. Přítomni byli také Jan Vondrouš, předseda strany Vize - národní socialisté a Ogňan Tuleškov, předseda Křesťansko-sociálního hnutí a vydavatel Českých národních listů. Úvodní část naší hymny a dvě další melodie zahrál na dudy Ivan Fabián, místopředseda ČSNS 2005 a člen Českobudějovického dudáckého sdružení. Průběh pietního aktu natáčela TV Raptor. Text projevu Jaroslava Krále uvádíme v plném znění.

foto: Parlamentní listy

Ján Čarnogurský: Rastie väčší problém než slovenská vládna kríza

Ján Čarnogurský

15. 3. 2021 SRS

Slovenské médiá sú zahltené spravodajstvom o (ne)riešení vládnej krízy. Vládni koaličníci sa jeden deň dohodnú, na druhý deň konštatujú, že sa vlastne nedohodli, akože rokujú ďalej a vláda formálne pokračuje. Ruská vakcína je v skladoch v Šarišských Michaľanoch, ale sa nepodáva. Západných vakcín je málo a po AstreZenece už zomreli ľudia aj u nás, ale pre EMA je AstraZeneca stále dobrá. Vládna kríza môže pokračovať. Uvedomujeme si, v akých stabilných pomeroch sa Slovensko nachádza, keď si môžeme dovoliť luxus vládnej krízy a naše životy to príliš neovplyvní?


(Na snímku Ján Čarnogurský - advokát, dlouholetý disident, zakladatel a první předseda KDH, bývalý premiér Slovenské republiky)


Odpouštět je možné, ale zapomínat nelze! Smíření neznamená popření minulosti.

Marek Adam

15. 3. 2021
V době účelových útoků na Benešovy dekrety je na místě kategoricky odmítnout účelové dezinterpretace naší národní minulosti! Je na místě narovnání vztahů s Německem – třeba tím, že Němci jako viníci druhé světové války oficiálně přijmou svou vinu, zaplatí válečné reparace a nebudou zpochybňovat závěry a výsledky Postupimské konference. Německá politika je dlouhodobě protičeská. A bohužel jí i u nás „přitakává“ pátá kolona. Mezi politiky, umělci, vedoucími pracovníky některých institucí.

Petr Žantovský: Der Giftpilz - nacistická čítanka

Petr Žantovský  a -rp-
15. 3. 2021 PrvníZprávy

Dnes si připomínáme, alespoň ti z nás, kdo ještě neztratili zbytky rozumu a historické paměti, jedno z nejtragičtějších dat vztahujících se k našim (ale i celoevropským a celosvětovým) dějinám., píše v komentáři Petr Žantovský.


(Na snímku Petr Žantovský)

Dnes probíhá, co K. H. Frank hlásil Hitlerovi. Zbořil a fakta o březnu 1939

15. 3. 2021   ParlamentníListy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA 
„Ahoj Máňo! a Ahoj Franto! Zajímavé bylo také, které filmy dostávaly ceny.“ Politolog Zdeněk Zbořil se pozastavuje nad předáváním Českých lvů, které měly svou „chorobnou“ dohru. Kromě „snobské sebranky,“ reagoval také na zásadní vyjádření prezidenta Miloše Zemana k výměně ministrů i šéfky SÚKL. Komentuje také „koncert“ bývalého prezidenta Václava Klause. Část Rozjezdu věnuje výročí okupace v březnu 1939. „Vymývání mozků, nebo ‚zbavování Čechů jejich historické mytologie‘, jak doporučoval už v roce 1940 K. H. Frank ve svém memorandu Adolfu Hitlerovi, probíhá.“ Slova o smíření podle Zbořila nejsou ničím jiným než metaforou pro národní odcizení, omluva jen jednostranným vyjádřením souhlasu s ponížením.

(Na snímku historik a politolog Zdeněk Zbořil)

Před 82 lety jsme se stali německým protektorátem

-rp-
15. 3. 2021 PrvníZprávy

Obsazování Čech a Moravy začalo již 14.března 1939, ale oficiální okupace nastala až šestou hodinou ranní 15.března 1939.


(Na snímku: Hitler při přehlídce německé čestné jednotky na Pražském hradě)Svět ruskýma očima 602

Zajoch
 
14. 3. 2021

Začlenění zemí bývalého socialistického tábora mezi vyspělé západní země na příkladu České republiky * * *  Americký projekt Assault Breaker 2 * * * Washington chtěl, aby na sebe Rusko vzalo náklady na obnovu infrastruktury i ekonomiky Ukrajiny.

Přemysl Votava: 2248 černých dnů

Přemysl Votava

15. 3. 2021 VašeVěc

15. března 1939 sněžilo, ulicemi českých a moravských měst a obcí se od rána valila nikým nezvaná zelenošedá masa. Lidé stáli za deště a sněžení v ulicích, slzy v očích, zaťaté pěsti, nenávist v srdci. V každém z nich otázka: Co s námi bude? 15.března 1939 skončily šťastné dny Československa (ČSR), začala smutná a oběťmi naplněná šestiletá německá okupace. Nekonečných 2248 černých dnů.


(Na snímku: Pražský Hrad 15.3.1939, německý wehrmacht obsazuje sídlo českých králů, začíná okupace zvaná Protektorát)

Journalistenwatch: Obdaří nás „korona“ novými uprchlíky?

Journalistenwatch
 
15. 3. 2021 překlad Outsidermedia

Vypadá to, že osud Německa je zpečetěn. Také v budoucnu jde v této zemi pouze o to, přijmout tolik občanů zeměkoule, kolik je jich tento stát schopen uživit a obsloužit.

neděle 14. března 2021

K výročí německé okupace českých zemí 15. března 1939

Marie Neudorflová
14. 3. 2021
Německá okupace českých zemí začala v noci ze 14. na 15. března 1939 vtržením hord německých vojáků do malé již Mnichovem Německem zmrzačené a bezmocné země. Sedmileté řádění Němců začalo popravami Čechů, stálo český národ 360 tisíc krutým násilím zničených životů, zničení svébytné kultury, zničení vysokých škol a snížení úrovně školství, průmyslu a samozřejmě posledních zbytků demokratických principů a respektu pro lidskou důstojnost. To vše jen proto, že jsme Češi, Slované, které Němci většinou považovali za méněcennou rasu a sebe za vyšší rasu s právem na expansi, s právem vládnout ostatním, s právem ožebračovat a ničit slabší. Většina Čechů se obdivuhodně bránila nejrůznějšími prostředky a lidé za to často platili cenu nejvyšší.

Volby v době epidemie

Jaroslav Bašta

14. 3. 2021   prvnizpravy
Občas ve svých komentářích píšu o tom, že některé události jsem už kdysi zažil. Nejen proto, že už hodně pamatuji, ale kvůli svému poněkud pestrému životu. V zimě 2009/10 jsem byl na Ukrajině a paralelně jsem sledoval souběh dvou událostí – epidemie prasečí (mexické) chřipky a důležitých prezidentských voleb. V nich proti sobě stáli dva oligarchové, kteří se opírali o naprosto odlišné voliče. Na východě to byl Viktor Janukovyč, pět let předtím poražený ve vynuceném třetím kole Oranžovou revolucí a na západě Julia Tymošenková, stávající premiérka a vítězka té barevné revoluce.

Uhlíkové clo z Bruselu. Ivan David už viděl návrh a je to hrůza. Očekávejme státní bankroty

14. 3. 2021 parlamentnilisty facebook.com/MUdrIDavid
Můžeme se těšit na další „zelené opatření“ z Bruselu? Europoslanec za SPD Ivan David na svém facebooku informoval, že spíš bychom měli očekávat novou evropskou daň. Útěk firem z Evropy do Číny nebo obrovské ztráty pracovních míst Bruselu, zdá se, tak moc nevadí. Vše má prý vyřešit „uhlíkové clo“. Jenže i to má háček. Doslova hák. Může to vést až k bankrotu EU a jejích členských států.