Reklama

sobota 27. března 2021

Ministerstvo zahraničních věcí RF vyzvalo NATO, aby se vyjádřilo, zda bude omezovat Rusko nebo spolupracovat.

27. 3. 2021 tass
Severoatlantická aliance si při budování vztahů s Ruskem musí zvolit buď konfrontaci, nebo dialog; NATO nebude moci sedět na dvou židlích. Uvedl to šéf ruské delegace na jednáních o vojenské bezpečnosti a kontrole zbraní ve Vídni Konstantin Gavrilov na závěr amerického předsednictví v rámci fóra OBSE o bezpečnostní spolupráci. Text projevu byl ve středu zveřejněn na webu ruského ministerstva zahraničí.

Bude EU vydávat své občany ke věznění do Turecka za kritiku Recepa Erdogana?

Ivan David
27. 3. 2021

Ve čtvrtek se uskutečnila videokonference Evropské rady, kde šéfové států a vlád zemí EU kromě problematiky váznoucího očkování proti covidu řešili i vztahy si Tureckem. Opět se ukázalo, že při jednání s EU platí zásada, že ten, kdo dělá největší problémy, od Bruselu nejvíce dostane. Tuto taktiku úspěšně uplatňují nejen předsedové vlád Maďarska a Polska, kteří si hrozbou veta víceletého fiskálního rámce vyvzdorovali největší dotace v přepočtu na obyvatele nebo rakouský kancléř, který si stejnou taktikou vydupal největší slevu v odvodech do unijního rozpočtu. Excelentně si ji bohužel osvojil i turecký prezident Recep Erdogan.

Správně špatně

Tribun

27. 3. 2021
Byl tu teď takový průzkum, jestli bylo za socialismu líp, a světe div se – nemálo lidí odpovědělo, že ano. První, co mě napadlo, bylo že vám ta propaganda moc nefunguje. Třicet let tlučete lidem do hlavy, že za socialismu bylo tak špatně, že líp bylo i za Protektorátu i za Třicetileté války, a teď tohle.

Izraelský analytik Jakov Kedmi označil termín, po ktorom USA už nebudú schopné zastaviť Rusko a Čínu

Karol Jerguš

28. 3. 2021 ArmádnyMagazínSk

O pozícii amerického prezidenta vo vzťahu k Vladimírovi Putinovi nerozhodoval súčasný šéf Bieleho domu a nerozhodovalo sa o nej ani v tomto čase. Joseph Biden nie je nezávislá, ale kontrolovaná osobnosť. Tento názor vyjadril izraelský politický expert Jakov Kedmi vo vysielaní Soloviev-live na YouTube.

(Jakov Kedmi, bývalý ředitel izraelské tajné služby NATIV)

„Vždyť tohle dělají reportéři ČT pořád!“ Petr Žantovský rozmetal argumenty Dvořáka, kterému „napovídala“ redaktorka Respektu

Petr Žantovský

27. 3. 2021 ParlamentníListy

Hodně vydatně by měl zametat před vlastním prahem generální ředitel České televize Petr Dvořák. Tak na rozhovor manažera, který roztavil na haléře několik miliard korun z Fondu televizních poplatků, co zdědil po svém předchůdci, reaguje Petr Žantovský. Vládce Kavčích hor našel ovšem zastání v komentářích akademika, redaktorky Lidových novin i těch, co podepsali petici za odvolání radních, kteří vykazují až příliš velkou chuť dohlédnout na hospodaření ČT. Objevil se i názor, že hájit Dvořáka znamená hájit nezávislost médií a svobodu slova.

(Na snímku Petr Žantovský -je český novinář, publicista, komentátor a vysokoškolský pedagog)

Hájí Petříček ještě zájmy národa a občanů?

Jiří Paroubek

27.3.2021  VašeVěc

Přiznám se, že nejsem vůbec nadšený ze záměru nechat vystavět jeden či dva další bloky jaderné elektrárny (JE) Dukovany. Myslím, že bychom měli hledat jiné alternativy řešení a nejsem s tímto svým názorem zdaleka sám. Ale když už se vláda rozhodla dostavět JE Dukovany, měla by hledat (a to jakákoliv vláda, levicová anebo pravicová) v zájmu občanů co nejracionálnější a nejlevnější řešení.

(Na snímku český ministr zahraničních věcí Petříček /ČSSD/ s americkým státním sekretářem Pompeem. A my pořád, proč má dnešní ČSSD tak málo příznivců)

Tři blázni a zločinec hosty České televize

Jan Schneider

27. 3. 2021  Prvnizpravy
Opravdu jen pro otrlé bylo vystoupení opozičních poslanců a jednoho vládního zmocněnce na čt24 (Události, komentáře 26.3.2021) na téma rozšíření jaderné elektrárny Dukovany. Velmi těžkou pozici měl vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který hájil krok vlády. Ta začala proces vedoucí k bezpečnostnímu posouzení projektů od oslovených uchazečů, z jejichž řad byla vyloučena Čína, ale růstal ruský RosAtom.

Po prvýkrát v histórii sa tri jadrové ponorky vynorili vedľa seba spod ľadu v Arktíde. (Video)

Milan Novický
27. 3. 2021 ArmádnyMagazínSk

Najvyšší hlavný veliteľ ozbrojených síl RF Vladimir Putin si prostredníctvom videokonferencie vypočul správu hlavného veliteľa ruského námorníctva admirála Nikolaja Jevmenova o prebiehajúcej arktickej výprave Umka-21.

(Záber z cvičenia Umka-21)

Aj ZSSR mal jadrové zbrane. Bagdasarov ukázal na najnebezpečnejšieho nepriateľa Ruska

Semjon Bagdasarov a Karol Jerguš

27. 3. 2021   ArmádnyMagazín

Semjon Bagdasarov, riaditeľ Strediska pre štúdium Stredného východu a strednej Ázie, poukázal na hlavného a najnebezpečnejšieho nepriateľa Ruska. “ZSSR mal tiež jadrové zbrane,” pripomenul s tým, že napriek tomu padla sovietska ríša.

(Na snímku Semjon Bagdasarov)

Deset od let od zničení Libye

Václav Umlauf
27. 3. 2021 e-Republika

Libye byla zničena skrze barevnou revoluci a dovezené teroristy pod taktovkou NATO. Dokonce ani presstituti toto výročí nijak neoslavují, takže jde o průšvih a zločiny skutečně velkého rázu.

(Zničení Kaddafího režimu v Libyi uvrhlo miliony lidí se slušnou životní úrovní do naprosté bídy)

pátek 26. března 2021

Jak to bylo při jednáních USA-ČLR na Aljašce …

26. 3. 2021    youtube
Komentátor Ruslan Ostaško se na ruském tv kanálu „Političeskaja Rossija“ vrátil k nediplomatické přestřelce mezi Státy a Čínou … K teroristické akci došlo na pozadí návštěvy šéfa ruského zamini Sergeje Lavrova s čínským kolegou Wang-I v Pekingu. Jak sebevražedný útok, tak i Lavrovova cesta proběhly necelý týden poté, co skončila neúspěchem jednání mezi americkými a čínskými diplomaty. Je těžké to považovat za náhodu…

Kam chce vést BIS naši školu?

Stanislava Kučerová

26. 3. 2021
Dověděli jsme se nedávno, že pan Koudelka, ředitel BIS (Bezpečnostní informační služby), obdařil ministra školství novými směrnicemi pro výuku českých dějin. Užasli jsme. Naposled se něco podobného událo za protektorátu (1939 – 1945). Tehdy se Gestapo (německá tajná státní policie) rozhodlo usměrnit výuku českým dějinám na našich školách. Přirozeně v duchu německé nacistické ideologie. Výběr českých učitelů byl tehdy vysílán do kurzů výuky dějepisu ve vzdělávacích centrech v Říši.

Jsou piráti levicoví?

Jan Keller

26. 3. 2021

S tím, jak bude přituhovat předvolební boj, budeme stále častěji slýchávat, že strana pirátů je levicová až levicově radikální. Takové označení budou šířit jejich pravicoví konkurenti a část veřejnosti tomu uvěří.Nálepka levicovosti nevypovídá sice zhola nic o pirátech a jejich politice, velice dobře však ilustruje zmatek až rozplizlost, které se dnes pojí se slovy „levice“ a „levicový“. Tento termín byl vyprázdněn natolik dokonale, že může být zcela po libosti naplňován prakticky jakýmkoliv obsahem.

Evropská unie hodlá pro velký úspěch ovládnout i zdravotnictví

Ivan David
3. 2021
Na posledním plénu EP byl schvalováno Nařízení, kterým se zavádí program „EU pro zdraví“ na léta 2021-2027. Odvolává se na podporu blahobytu obyvatel EU, což je jeden z oficiálních cílů EU podle čl. 3. Smlouvy o Evropské unii. Jak vypadá unijní blahobyt v praxi? Nedávno jsme hlasovali o zprávě o chudobě, v níž bylo uvedeno, že přibývá bezdomovců, osob pod hranicí chudoby a vyloučených lokalit.
Takže jde o peníze spíš než o blahobyt.

Blábolení Bidena dostane svět k hrozbě atomové války

Igor Prasolov

26. 3. 2021 politnavigator
Politika prezidenta USA Jo Bidena ohrožuje světovou bezpečnost, jsou přesvědčena argentinská média. Ve vysílání pořadu "Good Morning America" televizního kanálu ABC nový prezident USA Jo Biden podrobil kritice politiku hlavy Ruska Vladimíra Putina. Dovolil si příkré výroky na adresu ruského prezidenta a obvinil Moskvu z pokusu "podkopat volby v roce 2020". Tón vystoupení byl dost ostrý. Světový tisk živě zareagoval na sdělení amerického lídra. Argentinský list Pagina12 připomíná, že u Bidena i před tím byly incidenty, kde se neblýskal schopností vedení světové diplomacie.

Jaké navrhla EU podmínky, aby Srbsko mohlo být vstoupeno do Evropské unie

Ivan David 
26. 3. 2021     document

22. výročí bombardování Srbska bylo právě včera 24. března. Dvanáct dní před tím byla ČR vstoupena do NATO, jak jsme pochopili, aby projevilo součinnost s touto barbarskou akcí. Jako člen vlády jsem hlasoval proti přeletům přes území ČR a proti „vedlejším škodám“ (vraždění civilního obyvatelstva a ničení nevojenských objektů). 24. 3.  jsem se nemohl zúčastnit vzpomínkové akce před Velvyslanectvím Srbské republiky kvůli jednání Zemědělského výboru EP a on-line hlasování. Včera se hlasovalo o „Zprávě o zprávách Komise o Srbsku za roky 2019-2020“ 
document. Zpráva připomíná Srbsku, které před lety poslalo přihlášku do EU, nedostatečnou vstřícnost vůči tlaku Evropské komise.

Čína vyvíjí kvantové technologie a Západ zatím vymýšlí nové pohlaví

-krakauer- a -rp-

26. 3. 2021 ObserwatorPolityczny a PrvníZprávy

Čína vyvíjí kvantové technologie a Západ vymýšlí pohlaví - hledá problémy tam, kde žádné nejsou.


(Likvidace soch a historie, jeden z problémů Západu)

,,Obrovský úspěch" české armády

-D.M.-

26. 3. 2021 přišlo mailem

Misi EU v Mali povede český generál ,,Obrovský úspěch" české armády, kdy misi EU v Mali povede český generál s pravomocí velitele strážní jednotky...Napadá mě jen otázka z filmu Pelíšky..."A komu tím prospějete?" 

(Na snímku příslušníci AČR na misi v Mali)

Máme krvavé ruce: Přesně před 20 roky jsme napadli Srbsko. Jeho osud můžeme prožít sami. NATO ani EU nás neochrání. Spíš napadnou. Horší než zločin je chyba. Jak z toho pryč? Tyran naslouchá. Chytrému napověz

Petr Hájek

26. 3. 2019   ProtiProud

PETR HÁJEK připomíná ostudné výročí, v jehož světle dokonale vidíme, kde jsme se ocitli „prodáni“ do NATO a EU, z nichž napohled není cesta ven. Článek vyšel na ProtiProudu před dvěma roky.

(Originální grafika z ProtiProudu)

Vražedné výročí humanitárního zločinu: Etičtí zabijáci a genocida v Kosovu. Jsme již 22 let ve zločinecké organizaci. Jeden tank na třicet zničených škol? Útok připravovaný dlouho dopředu. Havlova krvavá Madla. A poučení?

Ivan Lehotský

26. 3. 2021 HlavnéSprávy a ProtiProud

IVAN LEHOTSKÝ připomíná jeden z nejšpinavějších aktů, do kterých se Česká republika ve své novodobé historii zapojila

(Na grafice ProtiProudu Madeleine Albrightová, státní tajemnice tehdejší vlády USA, jedna z hlavních režisérů agrese proti Jugoslávii v roce 1999)

K nepřátelům USA přibral Biden po Rusku i Činu

Paul Craig Roberts

25. 3. 2021
Jako kdyby jeden nepřitel nebyl dost, ustavil si Bidenův režim jako druhého nepřítele Čínu. Jde o dědictví po Trumpovi, které Biden ochotně převzal, přičemž ho jistě ještě nenapadlo, že právě tento jeho krok se může stát tím, pro který bude jednou hořce litovat, že Trumpovi volby ukradl. Trump byl zvolen prezidentem proto, že slíbil normalizovat vztahy s Ruskem (což mu přivodilo aféru Russiagate), a že ze zámoří (a hlavně z Číny), vrátí zpět do USA pracovní příležitosti ve zpracovatelském průmyslu, které tam byly vyvezeny za vlády předcházejících prezidentů.

čtvrtek 25. března 2021

Globální cenzoři: Boj proti pravdě jako výnosný byznys? Vrabelovi krotitelé duchů fake news měli za rok obrat 100 milionů. Skončí jako Goebbelsovi datoví analytici Třetí říše? Za komunismu ze za to alespoň styděliPavel Kopecký
25. 3. 2021 ProtiProud

PAVEL KOPECKÝ se zamýšlí nad současnými mediálními mágy, kteří narozdíl od svých cenzorských předchůdců za nacismu a komunismu dnes svoji činnost vystavují na odiv a mastí si kapsy


Evropská komise nadále odmítá zveřejnit smlouvy s farmaceutickými firmami

Ivan David
25. 3. 2021
Předkládám další typický příklad unijního pokrytectví. Do zprávy o činnosti ombudsmana EU byl vložen pozměňovací návrh. Ombudsmanka O´Reillyová totiž požádala Evropskou komisi o zveřejnění smluv o dodávce vakcín. A Evropská komise odmítla vyhovět. K předložené zprávě ale byl vložen pozměňovací návrh, který zní: "Evropský parlament vyzývá Evropskou komisi ke zveřejnění úplného znění smluv s farmaceutickými společnostmi o vývoji, výrobě, nákupu a distribuci vakcín."

Hlasoval jsem proti svěření diktátorských pravomocí Komisi, aby si mohla sama určit, kolik mají občané platit do Bruselu na dani z plastů

 

Ivan David
25. 3. 2021

Nedávno rozčeřilo hladinu veřejného mínění tvrzení předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové o samosprávě a autonomii, kterou podle ní měly Čechy a Morava požívat během nacistické okupace v letech 1939 až 1945. Její výrok se mi zdál neuvěřitelně hloupý a naprosto ignorující fakta o nacistické diktatuře a teroru vůči českému obyvatelstvu. Myslel jsem si, že předsedkyně TOP 09 nemá ani ponětí o uspořádání vztahů protektorátních orgánů ve vztahu k orgánům nacistické Třetí říše, v nichž platilo jedno zásadní pravidlo: Úkoly zadával Adolf Hitler, protektorátní orgány je plnily, a v případě nejasností měl vždy poslední a konečné slovo Úřad říšského protektora.

Marné Novákovo štěkání

Karel Sýs

25. 3. 2021


Milan Blahynka, neohrožený rytíř Milana Kundery, vydal jeho obranu pod názvem Glosy k losu Člověka v době prokurátorů (David Voda, edice Rub, Olomouc 2020). Objektem Blahynkova jemného sarkasmu je českoamerický „učenec“ Jan Novák, který vloni na českého spisovatele zaútočil 896stránkovou knihou Kundera, Český život a doba. Obdivuji Blahynkovu odvahu a přitom noblesu, s níž se vypořádal s každým učencovým výpadem proti velkému českému umělci. Laskavý čtenář snad promine, že já tak noblesní nebudu.

Takto jsem se vyléčila z covidu. Sama. To nikdo nepíše

Lenka Procházková
25. 3. 2021
Spisovatelka Lenka Procházková má za sebou čerstvou zkušenost s koronavirem, která ji ale nepřiměla změnit názor na infekci a její předcházení. Stále si myslí, že nejdůležitější by měla být prevence v podobě budování imunity. Lidé by podle ní neměli propadat strachu, že covid je něco, kvůli čemu by vůbec neměli vycházet z domu.

Štefec: Pro Západ nejsme partnery a pro NATO jsme jenom kanonenfuter

Jaroslav Štefec
25. 3. 2021  Facebook autora

Aféra "opice z Glasgow" by měla být varováním pro všechny, kdo si stále ještě naivně myslí, že nás západní Evropa bere jako sobě rovné, že nás bere jinak než Rusy, Slováky, Maďary, Bulhary a další "východní sebranku", počítaje v to i německé "Ossis".


(Na snímku Jaroslav Štefec)

středa 24. března 2021

Migrační krize v USA

Ivan David
24. 3. 2021

Starosta arizonského města volá po stavu nouze kvůli krizi na jižní hranici. Gila Bend, město poblíž arizonských hranic s Mexikem, má jen 2 000 obyvatel. Starosta Chris Riggs pro Fox News uvedl, že dává vinu Bidenově administrativě, a to za přepravu nelegálních přistěhovalců v autobusech do jeho města, přičemž poznamenal, že zejména kvůli probíhající pandemii nemají potřebné zdroje postarat se o příliv běženců. 

EMA coby farmaceutický lobbista

Jan Schneider

24. 3. 2021  prvnizpravy
Ministerstvo zdravotnictví České republiky (MZ) a Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) však po tomto překvapivém výroku EMA nezmění své stanovisko, jímž umožnily ivermektin podávat, doporučí-li to ošetřující lékař pacientovi, který k tomu musí dát informovaný souhlas.
Nastala tuplovaně zvláštní situace.

úterý 23. března 2021

Vladimir Putin: Americká vláda bude muset počítat se zájmy Ruska - Biden ztratil tvář, nyní za ni bude muset zaplatit Amerika

Aleksandr Vladimirov
23. 3. 2021   institut RUSSTRAT

Americký novinář, politický konzultant a analytik George Stephanopoulos provedl 16. března 2021 za ABC News rozhovor s americkým prezidentem Joe Bidenem.


Chraňme humor!

Vlastimil Vondruška

23. 3. 2021  blog autora

Protože si lidská společnost zjevně neváží ničeho z toho, co ji obklopuje a co vybudovala, musíme svět před námi, lidmi, chránit. Proto se budují přírodní rezervace, chrání se ohrožené druhy rostlin a zvěře, do péče se berou historické stavby a umělecká díla. Dokonce se už chrání i to, co dělali naši předkové ve volném čase nebo pro obživu, a my už to dělat nechceme. 

pondělí 22. března 2021

Většina z nich je schopna odhlasovat, že Země je placatá, když jim to navrhne Komise.

Ivan David
(rozhovor)
23. 3. 2021   parlamentnilisty

„Většina v Evropském parlamentu je schopna odhlasovat, že Země je placatá a Slunce obíhá kolem ní, pokud to navrhne Evropská komise a doporučí vedení frakce. Další problém je obecně rozšířená úzkost z odchýlení od linie vládnoucí ideologie, proto to hlasování někdy vypadá jak v KLDR. Další zásadní vlivy jsou pokrytectví a licoměrnost. Není to náhoda, protože spousta lidí se udrží na výhodných místech právě také díky výhodným charakterovým vadám. Kam nás to asi dovede?“ ptá se europoslanec Ivan David (SPD) a vysvětluje novou platbu o vypouštění uhlíku, jejíž zavedení dle něj zvýší cenu energií, což povede k růstu cen a snížení konkurenceschopnosti.

Čechům českou kvalitu?

Ivan David
22. 3. 2021

Samozřejmě. Ale je třeba vědět, kdo rozhoduje o nabídce. O cenách zcela nezávisle a svobodně rozhodují maloobchodní řetězce. Slovo „maloobchod“ je matoucí, jde o hypermarkety. Rozhodují o cenách, za které jsou ochotni nakupovat od zemědělců a potravinářů a také o cenách pro spotřebitele. Rozdíl mezi tím je příjem, po odečtení nákladů zisk. Zisk se daní v zahraničí a dividendy nezdaněné putují k zahraničním akcionářům. Čím nižší jsou výkupní ceny potravin, tím vyšší jsou zisky obchodních řetězců, které mají v ČR podíl na trhu skoro 80%, v Západní Evropě a v některých zemích východu ještě vyšší. Řetězce určí, za kolik jsou ochotny nakoupit, a do této ceny se musí dodavatel vejít, nebo přestane být dodavatelem. Brambory se vykupují typicky za 2,40, prodávají za 19 Kč, přirážka na příklad na jogurtech ve skle je 105%. Drobní zemědělci se se svým zbožím na regály řetězců nedostanou, nejsou schopni zajistit dlouhodobé dodávky pro celou síť ve stálé kvalitě. Zákazník zde o nabídce nerozhoduje, jak tvrdí ideologové hypotetického liberalismu. Suverénem je „velký maloobchod“ se silou přinejmenším lokálního monopolu. Ve Finsku ovládají dva řetězce 90%, ve Francii čtyři řetězce 95% trhu s potravinami.
Na konci textu je komplexní pozměňovací návrh o kterém se jednalo!

Petráš: Co bude následovat?

Ladislav Petráš
22. 3. 2021  PrvníZprávy

Vzpomínám na to, jak jsem se jako malý kluk občas popral. To snad zažívají kluci všech generací, i té dnešní, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Ladislav Petráš.

(Na snímku Ladislav Petráš)


Sputnik jako test vědecké etiky. Sputnik by mohl zachránit tisíce životů

Petr Hampl
22. 3. 2021 EUportál

Vakcína Sputnik se stala zajímavým testem vědecké etiky. Je zřejmé, že funguje. Je zřejmé, že nemá nějaké dramatické vedlejší účinky. Je zřejmé, že molekula v ampuli není kapitalistická ani socialistická, vlastenecká ani globalistická, je to prostě shluk atomů.neděle 21. března 2021

Svět ruskýma očima 603

Zajoch

21. 3. 2021     Outsidermedia

Zavedení očkovacích pasů má prý být záchranou turistické sezóny * Úkolem ruské vlády je připravit dobré podmínky pro investování doma * Jak dlouho již trvá hloupě páchnoucí historie kolem ruského sportu * Krize s kovidem, aneb začátek konce EU * Čeká nás eskalace vztahů RF a USA


Ayaan Hirsi Ali: “Špatné svědomí Evropy” - vedoucí představitelé EU svévolně nepochopili problémy muslimské imigrace

Ayaan Hirsi Ali  

21. 3. 2021  Unherd.com  překlad Marian Kechlibar
 
Lídři EU úmyslně odmítají porozumět problémům spojeným s imigrací muslimů. Překlad eseje ze serveru Unherd.com.


(Na snímku Ayaan Hirsi Ali)

Marcel Kolaja - pirátský místopředseda EP podporuje zlodějinu, zatímco všichni členové Zemědělského výboru EP odsoudili nekalé zlodějské praktiky obchodních řetězců

 

Ivan David
21. 3. 2021

Pirátští europoslanci podporují senátní odmítnutí potravinových kvót na prodej českých výrobků v ČR. „Případné schválení návrhu by bylo proti základnímu evropskému pravidlu volného pohybu zboží,“ míní místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja. „Kvóty na potraviny by poškodily českou pověst i spotřebitele,“ upozornil Kolaja na včerejším výboru pro vnitřní trh na půdě Evropského parlamentu, kde se řešilo téma překážek na vnitřním trhu, tedy i případné české kvóty.

Sundejte TV FOX

Oto Jurnečka

21. 3. 2021 zdroj a Zvědavec

V lednu proběhla ve Spojených státech inaugurace konečně slušného prezidenta, který ve svém projevu vyzval ke znovu sjednocení a usmíření rozděleného národa. Ó jaký státnický projev, pochvalovali si mnozí.
V zákulisí se však už v té chvíli rozběhla akce na odstranění všech rušivých elementů z veřejného a mediálního prostoru. Protože: „In the name of diversity, we must have uniformity.“

(Na snímku Oto Jurečka)

Jaroslav Bašta: Šest let za sedm slov aneb v Brně už platí právo šaríja.

Jaroslav Bašta

21. 3. 2021  PrvníZprávy

Jako přímý pamětník srpnové invaze pěti států Varšavské smlouvy v roce 1968 si dobře pamatuji hořký vtip, který se vyprávěl krátce poté. Jmenoval se Kšeft století – my jsme poslali na Východ 2 000 slov a oni nám za ně dodali 6 300 tanků a tisíc letadel i s posádkami.


(Autor Jaroslav Bašta, historik, bývalý politik a diplomat, publicista)