Reklama

sobota 10. dubna 2021

Předseda ÚOHS Mlsna potvrdil pokutu ve výši 550 milionů korun za nákup vrtulníků

Kristián Chalupa

10. 4. 2021   armadninoviny  (podstatně kráceno)
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna svým včerejším rozhodnutím potvrdil uložení pokuty ve výši 550 milionů korun pro Ministerstvo obrany České republiky za porušení zákona o zadávání veřejných zakázek při nákupu víceúčelových vrtulníků. Předseda ÚOHS tak zamítl rozklad podaný zmíněným ministerstvem proti prvostupňovému rozhodnutí z února letošního roku.

Solidaritou proti „solidaritě“

Jan Keller

10. 4. 2021

Kauza s krácením dodávek vakcín České republice je podávána v několika verzích, které se liší podle toho, kdo je vypráví. Pokud bychom je poskládali všechny dohromady, museli bychom si myslet, že naše země, která na tom v boji s covidem není vůbec dobře, byla potrestána za nedostatek solidarity se zeměmi, které na tom v boji s covidem nejsou vůbec dobře. 

Nové boje o zítřek: Dnes už nebojujeme o lepší zítřky, dnes jde o bránění podstaty sebe sama


Marek Adam

10. 4. 2021

Jaro pro každého člověka symbolizuje příchod nové naděje. V duchu křesťanských tradic se jedná o zmrtvýchvstání Ježíše Krista a vykoupení lidstva z dědičného hříchu. Jarní zvěstování tak možná vnese trochu naděje i do našich životů.

V současném systému se nám však vládnoucí elity snaží ukrást i tu naději. Kradou nám identitu a chtějí nám brát duši i naši vlastní podstatu.

Žijeme tak paradoxně v zemi, která nám chce zítra ukrást i náš včerejšek.

Potřebujeme nové národní obrození!

Petr Štěpánek: S tím barákem na Kavčích Horách se musí něco udělat

Petr Štěpánek
10. 4. 2021   Facebook autora a PrvníZprávy

Ad Hana Lipovská. Prosím pěkně, je tu ještě někdo, kdo si myslí, že s tím barákem na Kavčích horách není třeba něco udělat? Ptá se Petr Štěpánek na facebooku.


(Na snímku Hana Lipavská - radní ČT)Proč Bidenova vláda tlačí Ukrajinu k útoku na Rusko?

Ron Paul

10.4.2021  GlobalResearch, překlad Zvědavec

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj podepsal 24. března v podstatě vyhlášení války Rusku. V dokumentu nazvaném „Prezidentský dekret č. 117/2021“ ukrajinský lídr, silně podporovaný Američany, uvedl, že v rámci oficiální politiky Ukrajiny je získat zpět Krym od Ruska.Německý ministr zdravotnictví plánuje bilaterální smlouvu o nákupu vakciny Sputnik V

-vlkp-

10. 4. 2021  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Zatímco slovo SputnikV se v českých politických a mediálních kruzích stalo v lepším případě prohibitivním, v tom horším a bohužel běžnějším- sprostým a něž si ti jedině a vždycky správní otírají svoje zahnojené holinky a jímž vysvětlují jakékoliv pohnutí i toho nejmenšího lístku na domácím politickém stromě, u našich sousedů na jih a na západ od českých hranic je všechno zdá se – úplně jinak. 

Progresivistická společenská lež

Kateřina Lhotská
10. 4. 2021  blog autorky

Progresivisté až příliš často vnímají diskuzi na nějaké téma jako prezentaci svého pohledu na věc, se kterým lze tak akorát „svobodně souhlasit“. Tam, kde hrají prim, se lidé učí nechávat si své názory pro sebe a přetvařovat se.


Prečo médiá k Navaľnému nepristupujú ako k Lučanskému

Slavěna Vorobelová

10. 4. 2021   blog autorky

Viete, aký je rozdiel medzi ruskou „totalitou“ cára Vladimíra a slovenskou liberálnou demokraciou tých naj naj najslušnejších a najmúdrejších euroatlantických demokratov? Odpoveďou, ktorá tento rozdiel najkrajšie demonštruje, je porovnanie príbehov západného agenta a uznaného zločinca Navaľneho a policajného generála Lučanského. Poďme si to rozmeniť na drobné a porovnať kľúčové fakty.


pátek 9. dubna 2021

Dukovany jako politická past

Jiří Jírovec

9. 4. 2021
Stavět reaktor je složitá věc. To není, jako když pytlák střílí hajnýho, jak říkal Švejk.
Budoucí stavba reaktoru v Dukovanech je spojena se zákulisním bojem mezi vládou a opozicí.
Ponechme stranou otázku, zda je taková stavba uskutečnitelná v zemi, která se 18 let tahala s farmářkou o kousek pole na dálnici a neumí se dohodnout se zaseklým soudcem, jehož pozemek brání stavbě v jiném koutě republiky.

Panelová diskuze: Hrozba války

9. 4. 2021
https://www.facebook.com/events/305664860909965/
Zejména v posledních měsících dochází z zostřování mezinárodního napětí a hromadění sil a prostředků v možných ohniscích válečných konfliktů se značným rizikem jejich globálního rozšíření.
V panelové diskuzi vystoupí historik a diplomat Jaroslav Bašta a vojenští odborníci a bývalí příslušníci AČR pplk. Ing. Martin Koller, plk. Ing. Ladislav Petráš, plk. Ing. Jaroslav Štefec, CSc. a poslanec PS PČR plk. Ing. Radovan Vích. Moderuje MUDr. Ivan David, CSc., poslanec Evropského parlamentu.
Událost bude živě vysílána. Otázky diskutujícím je možné již nyní klást prostřednictvím aplikace SLI.DO. https://app.sli.do/event/gjtl6p3a

Začneme po aplikaci Sputniku opravdu psát azbukou?

LU LINA
9. 4. 2021  NonServiam

Válka Ruska proti Evropské unii má mnoho podob. Dodávky plynu a ropy, stavění jaderných elektráren, nechuť mít NATO na dohled od Moskvy a tak podobně. Nejnověji Rusko zaútočilo vakcínou.


čtvrtek 8. dubna 2021

Milion chvilek za 6 milionů

Pavel Letko

8. 4. 2021 e-Republika

Nezlobme se na pana Mináře, není to defraudant, ale profesionální revolucionář.EU se snaží zabořit co nejhlouběji do Erdoganova pozadí

 

Ivan David
8. 4. 2021

Německý novinář Jan Jessen napsal na svém fb trefný status. V textu uvádí, že „Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a stálý předseda Evropské rady Charles Michel se v úterý setkali s tureckým prezidentem Recepem Erdoganem v Ankaře. Mluvili tedy s mužem, který je odpovědný za porušování mezinárodního práva, agresivní války, nelegální okupace, etnické čistky, hromadné zatýkání demonstrantů a opozičních politiků, za odvolávání a zatýkání svobodně zvolených starostů, za zatčení bývalých admirálů, kteří chtějí dodržovat smlouvy“, shrnuje Jessen počínání Erdoganovy vlády za poslední léta. Dále pokračuje: „Nemusíte však mít starosti, zda Von der Leyenová a Michel kritizovali stav lidských práv v Turecku či požadovali propuštění politických vězňů nebo ukončení okupace severní Sýrie. Hovořili hlavně o posílení hospodářské spolupráce s Tureckem a o tom, jak zajistit větší ziskovost spolupráce pro obě strany, například tím, že na oplátku Turecko zabrání uprchlíkům cestovat do Evropy. Von der Leyenová sice na tiskové konferenci po ukončení rozhovorů s Erdoganem a za jeho nepřítomnosti uvedla, že prý EU nebude váhat odsoudit negativní vývoj v Turecku a že lidská práva jsou velmi, velmi důležitá. Zda se Erdogan smál, když to slyšel, nebylo sděleno,“ uzavřel svou úvahu Jessen.

Zlatá sobota v Káhiře


Lenka Procházková

8. 4. 2021

Zatímco křesťané, ať žijí kdekoli, ukončili o Bílé sobotě půst a čekali, až do ztichlých kostelů přiletí zvony zpátky z Říma, aby zvěstovaly zázrak Velké noci, Káhira se téhož večera stala kulisou pro impozantní Zlaté procesí. Mumie faraonů byly slavnostně převáženy z muzea na náměstí Tahrír do Národního muzea Egyptské civilizace, nově postaveném v bezpečnější lokalitě. Transportu starověkých ostatků osmnácti králů a čtyř královen předcházel galakoncert, jemuž naslouchala egyptská elita, zahraniční hosté a stovky milionů lidí doma u obrazovek.
 

středa 7. dubna 2021

Jak ukrajinské vojáky záměrně mění ve zvířata (VIDEO)

Ukraina.ru

7. 4. 2021

Vojenský expert Alexandr Žilin hovoří na „Ukrajina.ru“ o tom, proč mohou stoupnout ztráty na civilním obyvatelstvu na Donbasu.

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka

Ján Čarnogurský

7. 4. 2021 PRVNÍZPRÁVY, FB

V médiích přibývají zprávy o přesunech všech druhů vojsk na východ Ukrajiny, na západ Ruské federace a do moří omývajících Rusko a Ukrajinu - Černého i Baltického. V květnu a v červnu plánuje NATO manévry v Černém moři naproti Krymu a v Baltském naproti Kaliningradu.

Ivan David: Vražda donbaského dítěte o Velikonocích válečné štváče na Ukrajině nezastaví…

Vladimír Franta

7. 4. 2021   sputniknews
Ukrajinská strana po Bidenově vítězství zostřila rétoriku. K Donbasu se stahuje vojenská technika. NATO v oblasti Baltu neustále provádí manévry. Nyní v důsledku útoku ukrajinské armády zemřel v Doněcké lidové republice 5letý chlapeček. Toto se děje na křesťanské Velikonoce… Sputnik o situaci v Donbasu promluvil s europoslancem Ivanem Davidem.

Blatného sabotáže očkování by měla vyšetřit Policie ČR

 

Ivan David
7. 4. 2021

Jan Blatný (ANO) ve funkci ministra zdravotnictví úmyslně nebo z nedbalosti brzdí očkování občanů ČR proti coronaviru. Orgány činné v trestním řízení by se měly zabývat otázkou, zda série jeho kroků, které překážejí rychlejší vakcinaci, nenaplňuje skutkovou podstatu § 273 Obecné ohrožení z nedbalosti, a nebo § 275 Porušení povinnosti při hrozivé tísni a nebo § 330 Maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. I kdyby se policejním orgánům nepodařilo tyto trestné činy prokázat, měl by Blatný ve funkci ministra zdravotnictví skončit. Kvůli jeho špatnému přístupu k pandemii denně zbytečně umírají desítky až stovky lidí.

úterý 6. dubna 2021

Kellerova šperkovnice: nad Hybridní politikou

Petr Drulák

6. 4. 2021 casopisargument (se souhlasem autora)
Petr Drulák recenzuje novou knihu sociologa Jana Kellera „Hybridní politika“, která zkoumá současnou koalici extrémů mezi neoliberalismem a neomarxismem. Jan Keller nabídl českým čtenářům koncem loňského roku prostřednictvím Nakladatelství Ivana Davida mimořádný text, který si zaslouží být čten a diskutován. Už tím se vymyká z běžné produkce českých sociálních věd. Kniha je navíc napsána všeobecně srozumitelným jazykem a autor při výkladu nešetří svojí příznačnou ironií, kterou známe z jeho pravidelných komentářů v deníku Právo.

Evropská unie, globalisté a nadnárodní korporace zničili české zemědělství. Fakta jsou děsivá

Radim Fiala 

6. 4. 2021

Evropská unie, globalisté a nadnárodní korporace zničili české zemědělství. Fakta jsou děsivá. Bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornil na některé katastrofické údaje týkající se úpadku českého zemědělství a tyto informace zde uvedu. U ovoce jsme soběstační zhruba z třiceti procent, u zeleniny z 25 procent. I proto je potřeba schválit zákon na podporu českých potravin a českého zemědělství, který navrhlo hnutí SPD. Senát ho bohužel zamítl. Pokud nebude schválen, bude to vítězství globalistů.Kdo nařídil útok dronů, který zabil pětileté dítě na Donbasu?

6. 4. 2021 redakce AC24

Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PA OBSE) by měly požadovat vysvětlení od ukrajinského vedení smrti dítěte na Donbasu. Kdo mrkne první? Přípravy na válku skončily... situace je horší, než v době karibské krize

Rostislav Iščenko

6. 4. 2021      ukraina
Situace na silně strádající Ukrajině (bez jakékoliv ironie k zemi a jejímu lidu) se vyvíjí tak, že lze konstatovat - strany zainteresované na konfliktu, možná ozbrojeném, dokončily předválečné přípravné akce minimálně v diplomatické sféře. Dále buď někdo musí ustoupit, nebo následující krok dopředu znamená válku.

Goebelsovy listy-Sputnik V a vitamin D

Martin Koller

6. 4. 2021
Je to již pár let, co jsem pracoval na ministerstvu obrany, které už tehdy nebylo a dodnes není ministerstvem národní obrany, nýbrž obrany cizích zájmů v cizích zemích, a to jako technický redaktor resortního časopisu A Report. Ten se pod vedení osvědčených předlistopadových politických pracovníků věnoval z velké části té správné propagandě a podlézání, čemuž jsem se jako technický specialista dokázal vyhýbat. Vojáci tento plátek nazývali Goebelsovy listy, případně i jinými hanlivými přezdívkami. Údajně to platí dodnes.

Co dělají Zelené barety na Ukrajině?

Ivan David
6. 4. 2021

Nejen NATO, ale i Evropská unie míří do nebezpečných vod v návaznosti na prohlášení vysokého představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku EU Josepa Borrella, že „poskytuje svou neochvějnou podporu Ukrajině a její územní celistvosti“, protože Kyjev otevřel svá letiště NATO a americká letadla přistávají jedno za druhým, napsal řecký server Pronews. V pondělí Josep Borrell uvedl, že „s velkým znepokojením sleduje ruskou vojenskou aktivitu kolem Ukrajiny“. Po telefonickém rozhovoru s ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou také slíbil „neochvějnou podporu EU svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny“, čímž se EU dostala do čela „konfliktu“ s Ruskem.
 

Americké hypersonické střely doletí do Moskvy za pět minut

Manlio Dinucci

6. 4. 2021 SouthFront, překlad Zvědavec

Asi před šesti lety, kdy jsme publikovali článek „Vrátí se rakety zpět do Comiso?“ v deníku Il Manifesto (9. června 2015), byla naše hypotéza, že USA chtějí opět instalovat jaderné rakety v Evropě, ignorována celým politicko-mediálním spektrem. Pozdější události však ukázaly, že poplach byl, bohužel, opodstatněný. Nyní máme poprvé oficiální potvrzení.


Co nenajdete v ČTK

Rado Miko
6. 4. 2021  Outsidermedia

Web Outsidermedia.cz upozorňuje na cenzus informací, který postihuje nejen český mainstream, ale i "veřejnoprávní média", ukradená občanské společnosti jejich zaměstnanci a Českou tiskovou kancelář (ČTK). Jde především o informace, které válečnou propagandu zemí NATO přistihují při manipulacích a lžích. Tentokrát se jedná o občanskou válku na východní Ukrajině, ve které se země NATO, včetně té naší, postavily na stranu ukrajinských genocidních nácků. Posuďte sami:

pondělí 5. dubna 2021

O rozpojeném světě

Petr Hampl

5. 4. 2021 Dubnová esej

Ve španělském filmu Divoké příběhy se odvíjí děj jedné z epizod tak, že řidič zakřičí na jiného řidiče při předjíždění „blbče!“, vypukne konflikt, a ten se stupňuje až k finále, kdy automobily hoří a muži se rvou, zaklesnuti jeden do druhého. Ani jeden z nich nepovolí a oba uhoří.

Neprůstřelné orgány, bezbranní občané

Zdeněk Jemelík

5. 4. 2021

Občas je slyšet nářky na obtížnou vymahatelnost práva, kterou ovšem příslušní představitelé státu popírají. Pravda je taková, že za předpokladu přísného a nestranného dodržování právních předpisů by naplnění práva mělo být samozřejmostí a mocní se tváří, že vše se samozřejmě dodržuje a občané si stěžují bezdůvodně. Obrana proti bezpráví by sice podle nich mohla být někdy zdlouhavá, ale s vysokým stupněm pravděpodobnosti zaručená.

ČESKO může v dubnu dostat Sputnik V pro 300 tisíc lidí

Rudolf Hruboň

5. 4. 20213 NárodníNoviny

Výrobce ruské vakcíny Sputnik V může v průběhu dubna poskytnout Česku dostatek dávek pro naočkování 300 000 lidí, pokud bude preparát schválen k použití. Uvedl to výrobce vakcíny na svém profilu na Twitteru.


Putinov plán: Európa dala zelenú operácii na donútenie Ukrajiny k mieru. Porošenko verbuje vlastnú armádu

Milan Novický

5. 4. 2021 ArmádnyMagazín

Prezidentovi Zelenskému budú doručené výsledky rokovania medzi lídrami Ruska, Nemecka a Francúzska, no Ukrajine sa to pravdepodobne páčiť nebude. Ruský prezident Vladimir Putin rokoval s nemeckou spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Na programe rokovania boli najmä otázky Donbasu, kde bolo zaregistrované stupňovanie ukrajinskej agresie.


(Na snímku od leva ruský prezident V.V.Putin, francouzský prezident E. Macron a německá kancléřka A. Merkelová)

Kyjev přiznal, že se s NATO společně připravuje na válku

-rp-
5. 4. 2021 RIA a PrvníZprávy

Cvičení NATO Defender Europe 2021 jsou nezbytná k procvičování války s Ruskem, uvedl zástupce Ukrajiny v Trilaterální kontaktní skupině pro Donbas Oleksij Arestovič ve vysílání UKRLife.TV .

Opory každého totalitního režimu: Hyperkonformita, úsudková závislost, síla superega…

Ivan David

5. 4. 2021

Všichni je známe. Hájí jediný přípustný výklad reality. Ztotožňují ho s „pravdou“. Politici, profesionální novináři, aktivisté z neziskovek, a mnohem častěji amatérští autoři komentářů k tweetům, článkům, sdělením na facebooku. Pozoruji je z profesionálního zájmu a se snahou o kategorizaci. Stejné typy nás provázejí nás dějinami, a v dobách společenského úpadku tvoří velkou většinu. Úpadek není příčinou, ale následkem.
Dělím je na dvě skupiny. Na autentické neochvějně věřící (od skromných až po bojovné fanatiky) a na ty, kteří věří, že věřit je výhodnější, a při troše štěstí se lze uživit postojem, deklaracemi a zákulisním bojem.


neděle 4. dubna 2021

Jaroslav Bašta: Přeřeknutí nebo politický program?


Jaroslav Bašta

4. 4. 2021  PrvníZprávy

Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru o nasměrování volební kampaně své strany na seniory, kteří až doposud tvoří jádro voličů vládního hnutí ANO, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.


(Na snímku Jaroslav Bašta - historik, publicista, spisovatel, bývalý ministr a velvyslanec v Rusku a na Ukrajině)


Dezinformační „doba temna“

Ctihodný občan
4. 4. 2021   D-FENS

Jak jsem již naznačil v jednom předešlém článku, rád bych se podíval na samozvané strážce „pravdy“, kteří dnes rozhodují o tom, co se může říkat a co už ne. S tím jak budování evropské pokrokářské totality kvaltuje, je cenzura a tzv. boj proti dezinformacím nedílnou součástí nastupující nesvobody.

Lavrov: Moskva bude reagovat na jakékoli nepřátelské akce EU

4. 4. 2021 tass
Ministr zdůraznil, že „nejde o hrozbu“, a dodal, že Rusko reaguje na omezení podobným způsobem jako Čína. Rusko bude reagovat na jakékoli nepřátelské akce ze strany EU a reakce nemusí být nutně symetrická, uvedl ve čtvrtek v rozhovoru ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Jak se vyrábí negativní obraz politika - odpovědi na komentáře 2

4. 4. 2021   (video 11:47)
Odpovídám na konstatování čtenářů, že jako ministr jsem nevzbuzoval jejich důvěru, zatímco nyní ji vzbuzuji. Vysvětluji, jak se dělá mediální kampaň, a proč občané nemají šanci z mediálních sdělení rozpoznat reálnou skutečnost.