Z článků a komentářů čiší frustrace

Avatar
Původní autoři

29. 12. 2013

Komentáře v anonymní diskusi nelze pokládat za projevy reprezentativního vzorku občanů ČR, ale na druhé straně vypovídají o části veřejnosti, která je alespoň natolik aktivní, že cítí potřebu se anonymně vyjadřovat k událostem a komentářům.

 

To, co si lidé opravdu myslí, to plně nesvěří ani profesionálnímu tazateli výzkumné agentury. Pod rouškou anonymity nemají motivaci psát něco, co si nemyslí byť i jen s nadsázkou.
Už se skoro nesetkáme s bagatelizováním stavu společnosti a hospodářství jako pouhou „blbou náladu“, ale hledá se viník. Kde? Jak to vidí anonymní diskutéři?
Není povznášející se nořit do žumpy anonymních komentářů, ale mnohé to napoví o stavu duše pisatelů. Vezměme za příklad komentáře k článku:
Jsou spisovatelé, o kterých se až časem dá říci, že byli vizionáři. Většina z nich patří do žánru sci-fi, přesto se dají najít i tací, kteří dokázali v předstihu let jen na základě slabých signálů, které veřejnost ani nevnímala, odhadnout společenský vývoj. K nim se dá zařadit i Zdena Frýbová. Již v roce 1992 popsala, jak velké zklamání mnoha Čechům přinesou události listopadu 1989.
Pro účast v diskuzi musíte být přihlášeni. Cílem přihlášení je omezit „tapetování“ a cílené útoky na naše servery, v žádném případě nejde o cenzuru. Pokud nemáte účet, kterým by jste se přihlásili, můžete se zaregistrovat.
Primitivní listy, Lachende Bestie,
objevily pro své dementní čtenáře stižené levotou, někde v antikvariátu jakousi sračku, kterou nikdo nekupoval. Komunisti si skrze svoji pojistku- prognostický ústav, dosadili po listopadu svoje lidi a vesele kradli ve velkém. Kolik bylo disidentů a kolik komunistů? 1: 1 000? To jako svedeme všechno na těch pár disidentů?
Pořád platí a prokazuje to skutečnost, že disent stál za starou belu!, Stan1, Disent nic neuměl, neuměl tvořit, uměl bourat a ještě k tomu i to dělal blbě. Výsledek – dnešek!!!
Havel na hrad, Havel na hrad, Havel na hrad , Blondýna,
pamatujete blbečci? ……………………………………. 17.11.1989 byl Havel zpitý na Hrádečku a následný den měli ´´hrdinové´´ problém Vašíka postavit na nohy.
Po tzv. sametové revoluci se naplnil jeden z nejhorších scénářů., pav.,
Klaus se svojí klikou se prosadili v tzv. divoké privatizaci, kdy docházelo k faktickému rozkrádání majetku státu a mnoha dalším nepravostem a špinavostem. Zrodil se ideový koncept, resp. směr – klausismus, který je de facto českou mutací zhoubného thatcherismu, přičemž tato česká mutace má výrazné kontury mafiánského kapitalismu. Objevili se první rychlokvašení milionáři a i první žebráci, bezdomovci, společnost se začala polarizovat, vyhrocovaly a dál se vyhrocují různé negativní jevy, jako např. zločinnost, narkomanie, prostituce atd. Nyní za za peníze dá koupit prakticky vše – i politici. Společnost je v dekadentním trendu. Na úkor většiny se napakovala malá menšina nejbezohlednějších, nejbezcharakternějších gaunerů. Slušní lidé bez ostrých loktů ostrouhali. Klausismus je zhoubný směr, celá naše společnost se vydala špatným směrem…
Knížka paní Frýbové je slabounký odvar ANALÝZY UDÁLOSTÍ 17.LISTOPADU 1989 , kterou napsal Ing.M.Dolejší …, mrc,
….I kdyby bylo k dispozici tisíc svědectví o podvodném hadráku a jeho představitelích, čezký tupý národ nemá na to, aby tyto skutečnosti promítl do svých činů. I dnes se najde tisíce kreténů, kteří se klaní Havelům, Klausům a Dukoňům…Degenům..Kalouskům, Krejčířům. Je to , bohužel , neměnné dědictví po Bílé Hoře , kterou nám nadělila církev katolická včetně popravy 21 českých pánů na Staroměstském náměstí…
Kdyby toto někdo řekl po listopadu,tak ho zbláznění pražáci spolu s veksláky ukamenovali., pensatore,
-dnes máme co jsme si vyzvonili.Máme chudáky,rozkradenou zemi,nenažranou církev,mafii a exekutory.Lidé se k sobě chovají jak dobytek.Pro církevní hodnostáře např.Duku a pravičácké zloděje je člověk lůzou.Vždyť jsme to chtěli,vždyť jsme zvonili-tak nenaříkejme,chvalme si chvalme hospodina,že nás bude církev nenasytně škubat,že na jejich pupky bude doplácet každý z nás!!!Opravdu jsme chtěli toto?Nebo nás jenom pálilo dobré bidlo za komunistů!!!!Bohužel vrátit to nejde,ale vzdávat se také nebudeme.Přeci jen té lůzy jsou masy a jednou se ta lůza zbaví zlodějů mafiánů.Přeji všem slušným lidem hezké svátky,nevěšte hlavu a zazpívejme si jako kdysi otroci v Americe :Jednou bude líp,jednou bude líp 
A proto :ZVOŇTE OVČANI ! JE TO TAK JEDNODUCHÉ!, zločas,
To se to zvonilo s plným žaludkem zalitým plzeňským ležákem Prazdroj za 2,40,- Kčs ! Šetřete na složenky blbečkové ! Volby ,nevolby,v tomto “státě” se chopilo moci podsvětí a zločinci,kterým se říká politici !, A vládnou ovčanům dál !
Je lepší přijít k rouzumu třeba i později, lépe než nikdy., Spravedlnost všem , 21.
Proč to sem vůbec dáváte?, jabu,
Asi aby se lidi zase nasrali. Ale dnes je zimní slunovrat, velmi duchovní den. Tak alou meditovat, modlit se a kelťáci pálit ohně na kopcích!
Tento bordel, betalog,
může zachránit jen novej Gotvald.Všechno znárodnit a začit znova.Ale hlavně už žádný samet.
Re: Tento bordel, Starec,
Myslím že tento rozkradený národ již těžko zachráníš jelikož bez výrobních prostředků se stává kolonii
Re: Tento bordel, Vanaxa,
Asi jo. Znarodnit, udelat menu, jako v 53 roce. Miliadru menit 1 ;500 000. 🙂 A vsichni spolecna na startovni care. Ale zase budou prvni prazaci a naplavy a brnaci :):):)
Takový Klaus napřed tenhle tupý ubohý národ na začátku 90 let okradl, Sobrant, 21. 12. 2013 13:44:18
a pak klidně a drze tomu ubohému okradenému národu naordinoval utahování opasků 😀 Tenhle tupý ubohý okradený národ toho Klause obdivoval a tleskal mu… 😀
Re: Přijmeme-li tuto tezi o listopadu,, Sobrant,
Samozřejmě, že Havel byl předem nastrčená a užitečná figurka. O tom snad už dneska nikdo nepochybuje.
Re: Re: Přijmeme-li tuto tezi o listopadu,, pbj-xxx,
ano Havel byl užitečný blbec, ovšem ve svém nitru prahnoucí po moci a slávě a proto to všechno dělal. Dnes ho mají lidé oprávněně plné zuby, ale on byl oslepen mocí a svým snem být presidentem a přestal vidět a slyšet.
Sfalšované ideály množí prachy, Jelíto,
penězovody jsou nastaveny, bují klientelismus, čachry, rejdy a reje. Aktéři se hájí volbami, oni jsou námi předurčeni přece konat, dali jsme jim důvěru. Právníci se nemohou shodnout ve výkladu práva viz. strašení s jmenováním ministrů prezidentem, ano pan Zeman nám předvádí jak jsou zákony děravé a co to je vymahatelnost práva v naší demokracii. O to více je aktuální zvážit prosazení referenda a odvolatelnost politiků toho se bojí jak čert kříže. Je obdivuhodné kolik máme politologů, čemu a komu slouží, kdo je platí?
Re: Sfalšované ideály množí prachy, zahranici,
Kazde volby (a je jich hodne) jsou svym zpusobem referendum. Dokud budou Cesi hlupaci, nic se volbou ani referendem nevyresi. Narod za komunistu tak zhloupnul, ze se ted musi pockat az hlupaci vymrou. Bohuzel, komunismus nominalne skoncil, aby realne pokracoval dal, za pomoci hlupaku.
Re: Re: Sfalšované ideály množí prachy, Starec,
nemáš pravdu za socialismu existovaly zákony které ochraňovaly lidi,takže nebylo třeba se podvodníkům bránit.Zlodějny byly trestány a dnes mnohdy je zloděj povyšován.
Re: Dizidenti byli vždycky jenom banda nefachčenků kteří spoléhali jenom na to co jim pošlou jejich chlebodárci, eš, 21.
Pátá kolona skutečných kořistníků. Ale vždyť to u nich ekonomická opozice přiznala že si emerika se slouhy oddálili krach o 15-20 let rozebráním ekonomik východního bloku a ruska. Teď zkouší podojit ukrajinu a hoří jim koudel u prdele. Jugo, lýbie, jemen, syrie, předtím írák, na irán jim zatím sklaplo, všechno jednoho soudku a kdoví co ty losery ještě napadne.
jistě, LakyPalo,
Všimněte si jak jsme lehce manipulovatelní,bez jakéhokoliv použití vlastního rozumu a ověření zprávy, skáčeme na špek .Havlovi,Klausovi,Kalouskovi ATD.JSME JAKO OBČANÉ NEPOUČITELNÍ.Čím to asi bude? A přitom máme přes internet tolik možností si vyhledat diskuse a názory jiných na danou problematiku.Mladí nevidí,že jim sebrali jistotu bytí a melou pořád nesmysly.
Tak toto kdo se v tom trochu orientoval bylo jasné jak to v budoucnu bude., dabac,
Sice se říká po bitvě každý generál ale jenom notorický optimista mohl věřit že láska a pravda……..Osobně mě tento marast nepřekvapil.Jenom se nestačím divit tomu jak mnozí dodnes,neprokoukli.
Zajimave je,ze jedni a titiz jsou neustale v cele…!!, milix1966,
Tak je do prdele nevolte a nebudou tam. Nac tyhle zbytecne kecy a vypisovani a narky. Co jste chteli,to mate. Nevim ktery blbec porad voli CSSD. Vzdyt je to banda prospecharu a tunelaru. Uz se hergot probudte a zacnete konecne premyslet o sve budoucnosti a budoucnosti vasich deti a vnoucat !!!
Re: Zajimave je,ze jedni a titiz jsou neustale v cele…!!, Richard,
Při současném volebním systemu kdy kamarádi určují kteří kamarádi půjdou na kandidátky a chuti voličů se voleb vůbec zůčastnit bude výměna pijavic, které sedí u žlabu trvat minimálně dalších padesát let.
Re: Už v tom listopadu 1989 nebo těsně po něm bylo jasné, 1940,
Asi potřebujeme opravdu padat na huby. Takže si to ještě nějaký rok užijeme….
Sametová revoluce byl dohodnutý kšeft, Migit,
Převrat byl dohodnutý s disidenty, vrcholnými komunisty a vyjednavači ze západu.Převrat byl prokšeftován za beztrestnost komunistů a ponechání jejich ekonomických požitků. Dále byl prokšeftován zbrojní a těžký průmysl (jeho likvidací si namastili kapsy Francouzi a Amíci) . Havel a jeho klika byla ta nejhorší sebranka která tato zem posbírala. Jednou se o nich bude učit jako o zrádcích národa. Havlův otec a strýcové nebyli vyjímkou.
Re: Sametová revoluce byl dohodnutý kšeft, eš,
Ale vždyť to u nich ekonomická opozice přiznala že si amerika se slouhy si oddálili krach o 15-20 let rozebráním ekonomik východního bloku a ruska. Teď zkouší podojit ukrajinu a hoří jim koudel u prdele. Jugo, lýbie, jemen, syrie, předtím írák, na irán jim zatím sklaplo, všechno jednoho soudku a kdoví co ty losery ještě napadne.
Re: Re: Sametová revoluce byl dohodnutý kšeft, Pan Někdo,
souhlas. Dokonce sami rusové říkali, že by vojensky zasáhli, ale proti KSČ. Takže to jinak nemohlo dopadnout, jako po válce. Dohodnuto v Reykjavíku a na Maltě, jako tehdy v Jaltě a Postupimi.
O mafii a dravcích, vrx,
věděl v roce 1993 i Karel Kryl: zde
Re: Re: Re: Re: Čalfa a Dubček, A123,
Jsem ročník 95, takže nemůžu nostalgicky vzpomínat. Jenom mě sere, že se furt o Havlovi mluví ve školách jako o světovým hrdinovi. Když někomu ze spolužáků řeknu, že některé věci, co se o něm učí nejsou pravda, a že se neučí o všem, tak jsem za pokládanej za dementa. Předpokládám, že stejnej kult osobnosti jako je o Havlovi byl u nás do roku 1955 u Stalina.
Církevní megatunely,černoprdelníci a ministersto zemědělství !!!, jasmin,
Co chcete víc?? Důchodci dostali přidáno-průměr 43 Kč !!!!!!!!!!!To je síla…………. Výsměch slavné demokracie.