Provařený scénář i na Ukrajině. Nestydíte se, Schwarzenbergu?
Dušan Streigt
26.1. 2014 czechfreepress
Tak se to Evropské unii podařilo. Vyvolala občanskou válku, jak jsem se už zkraje prosince obával. Jak je zvykem v obdobných případech státního rozvratu (Jugoslávie), rozdmýchávat situaci napomáhal osobně Schwarzenberg.
Jde o scénář, který se dal předpokládat, jak o tom svědčí můj starší článek „Zběsilá integrace Evropy hrozí válkou. Na Ukrajině zatím občanskou“. Pointa však spočívá v tom, že hrozba, kterou Ukrajina obnažuje, se může týkat celé Evropy, pokud se to integrační šílenství nezastaví. Všimněte si, že celá ta údajná globalizace však spočívá v prvoplánové desintegraci (viz Ukrajina, Jugoslávie) na principu »rozděl a panuj«. Nebudu to více rozvíjet, protože jsem to podrobně rozebral – a nejen z evropského pohledu – ve svém článku „Sobotkovo panoptikum fanatiků všech postmoderních úchylek“.
Tady už zdaleka nejde jen o levicovou úchylku, ale o mainstreamový bolševismus typu »kdo nejde s námi, jde proti nám«, jak jej sdílejí posluhovači nadnárodního korporativismu. Kdysi bez ohledu na stranickou příslušnost existovala jednotná „národní fronta“, nikdo jiný neměl šanci. Dnes je to však analogická „nadnárodní fronta“, která globálně prosazuje všechny ty zhoubné postmoderní úchylky.
Jedním z nejaktivnějších protagonistů na této cestě do pekel je už dlouhá léta Schwarzenberg. Vždy neomylně stojí na straně rozvratu. Je ochoten se spojit třeba s ďáblem, jak svědčí jeho podpora strukturám válečných zločinců neštítících se ani vražd a kšeftů s lidskými orgány i obchodu s drogami, jak je reprezentuje Thaçi, nebo pološílený dobrodruh Saakašvili. Všimněte si, je to pořád o tomtéž. Je jen v logice věci, že Schwarzenberg už zhruba před měsícem pomáhal rozdmýchávat tehdy
zkomírající protesty osobně přímo v Kyjevě. Převzal jen štafetu vměšování do vnitřních věcí cizího státu od německého ministra zahraničí Westerwelleho, jak jsem tehdy komentoval na svém blogu „Německá provokace na Ukrajině“.
Být Schwarzenbergem, cítil bych teď odpovědnost za ty mrtvé. Vystoupení těchto politiků aktivizovalo v Kyjevě fašistické síly novodobých banderovců. To oni se nezastaví před ničím. Je absolutním nesmyslem připisovat násilí ukrajinské vládě. Jistě, i policisté jsou lidé a v takto napjaté situaci může dojít k excesům. Ale střelbu ostrými ze strany policie, jak spekuluje většina médií, naprosto vylučuji, bylo by to proti životním zájmům Janukoviče (úmyslně jsem nepoužil anglickou transkripci jeho jména s „y“ u nás nepochopitelně užívanou).
Zcela jistě byla ta střelba provokací sil, které si přejí pokračování nepokojů a rozvrat Ukrajiny. Jde o stále stejný scénář, který použili třeba syrští rebelové v Aleppu i jinde. Také Asadovi naprosto nelze připisovat vraždy chemickými zbraněmi, které měly posloužit teroristům, aby je Západ vyzbrojil a finančně podpořil.
Obdobu najdeme i u nás. Pamatujete ještě údajnou smrt „studenta“ Zifčáka-Růžičky-Šmída, již rozšířil Petr Uhl a která de facto opravdu spustila sametovou revoluci? Ejhle, další z internacionalistů! Schwarzenberg s Uhlem nemají k sobě vůbec tak daleko, jak by se mohlo zdát. »Listopad« sice musel zákonitě přijít, hra ovšem byla o obsazení funkcí nové elity. Na to a na převraty jsou oba jmenovaní pánové experti. Tak se těmi provo-levými mimikry nedejme zmást. Hraje se mnohem vyšší hra a nejen na Ukrajině.