Takáč měl opět špatného hosta v ČT.

Avatar
Původní autoři

Lubomír Mann
17. 5. 2014 outsidermedia
Podruhé v průběhu necelého měsíce měl u sebe na ČT 24 redaktor Takáč zcela nevyhovujícího hosta. Absolutně totiž (ten host) neuměl odpovídat na návodné otázky.
Stalo se mu to, chudákovi, už podruhé v rozmezí necelého měsíce. Zas mu totiž strčili do studia ČT 24 špatného hosta. Poprvé se mu to přihodilo 24. dubna, kdy zde besedoval s redaktorem Hospodářských novin O. Soukupem. Ten mu tehdy líčil incident, při kterém ukrajinští vojáci u jakéhosi městečka zabili pár lidí z proruských sil, redaktor Takáč se ho tedy zcela logicky zeptal, co Putin tímto krokem sledoval, a dostalo se mu od O. Soukupa naprosto nemožné a nelogické odpovědi, že Putin s případem neměl co dělat, protože ty vojáky poslal na místo potyčky Kyjev. Tak takovéhoto paskřivce měl u sebe redaktor Takáč před necelým měsícem a včera po 15. hodině se, bohužel, setkal s podobným. Nějakou expertkou, která mu líčila průběh ozbrojených potyček na východní Ukrajině a redaktor Takáč na ni najednou vybafl zas to svoje:”Proč myslíte, že tam Putin takovéto ozbrojené střety vyvolává?” “Putin? Ale ten žádné ozbrojené střety na Ukrajině nevyvolává,” odpověděla mu ta dobrá žena. “Ten je z nich hluboce nešťastný.”

V ten okamžik redaktor Takáč strnul od hlavy k patě. Ale nutno mu přiznat profesionalitu, protože to strnutí na něm bylo patrné snad jen po dobu necelé vteřiny – a hned pak jel dál, jako by hostů s takovýmto nepředvídatelným chováním měl u sebe denně desítky. Ale výraz jeho tváře v oné necelé vteřině šoku z toho, co za případ mu to do studia zase naservírovali, byl viditelný a čitelný do posledního písmenečka: Tak ještě jednou si na mě, páni z režie, tohle dovolíte a dávám výpověď!