Kyjev začal mluvit o mobilizaci “částečně schopných” a ve skutečnosti “všech”


30. 7. 2014   zdroj
“Pracujeme v podmínkách mimořádného období. To znamená, že ti občané, kteří jsou částečně způsobilí k vojenské službě v době míru, musí sloužit v souladu s našimi lékařskými ukazateli.” – To řekl na tiskové konferenci 29. července ředitel vojenského a lékařského oddělení Ministerstva obrany Ukrajiny plukovník Vitaly Andronatij, sděluje korespondent IA Regnum .


Zástupce ministerstva obrany zdůraznil, že o všem bude rozhodovat lékařská komise. Nicméně na základě dnešní reality se mobilizace bude týkat i “částečně schopných” branců.

“Částečně schopní -to jsou občané, kteří tak byli označeni na základě zdravotního stavu v době míru. Problém spočívá v tom, abychom zrevidovali tuto kategorii občanů; je možné, že se některý z nich vyléčil, a ti budou mobilizováni. O všem budou rozhodovat lékařské komise. To ale neznamená, že nemáme zdroje, a že všichni částečně schopní budou mobilizováni. Mohou být povoláni v budoucnu, “- řekl zástupce vedoucího oddělení mobilizace Ministerstva obrany plukovník Alexander Pravdivec .

Zdůraznil, že objemy mobilizace nejsou nijak omezeny nějakou kategorií branců. “Aby se nezhoršovala situace mezi obyvatelstvem, chci ještě jednou zdůraznit, že můžeme povolat všechny, bude-li to zapotřebí,” – řekl Pravdivec.

Připomeňme, že Ukrajina vyhlásila třetí vlnu mobilizace. Informaci o počtu občanů, kteří budou povoláni do armády, nazval tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Andrej Parubij “tajnou”.

přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová