Novinářský hyenismus a tupost zmanipulovaného davu

Avatar
Původní autoři

Ivan David
22. 7. 2014   zdroj
Kolikrát jsem slyšeli v rozhlasu a v televizi a četli v různých médiích, jak “proruští separatisté” rozkrádají památky po mrtvých, které se dají zpeněžit, nakládají neuctivě s těly cestujících, kteří zahynuli při pádu letadla a jako vrchol, že se nechají fotografovat s hračkami, které ukradli mrtvým dětem. K tomu samozřejmě žádné důkazy, jak jsme od “profesionálů” zvyklí. Ale přece jen obletěla svět fotografie “teroristy, který ukradl dítěti hračku”. Jaká je skutečnost?

Novinář: “Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat!” (Karel Čapek, Bajky a podpovídky, 1923)

To dokazuje následující video (od 1:05)

Antimajdanský ozbrojenec zvedá hračku – vycpanou opičku z hromady trosek a říká: “Podívejte se, koho sestřelili ! Vidíte?”, pokládá hračku zpět na hromadu trosek. Pak smeká čepici a křižuje se… Je to naprosto jasný projev soucitu se zavražděným dítětem, které symbolizuje jeho hračka.

V tlumočeném rozhovoru pak říká, že letadlo muselo být sestřeleno buď jiným letadlem nebo střelou, která dosáhne do výšek, ve kterých mohou létat civilní letadla. Je zjevně přesvědčen, že letadlo sestřelila ukrajinská armáda, která k tomu má prostředky.


Smeká a křižuje se…

A co psal nizozemský tisk a převzal celý “civilizovaný” svět:
“Terorista s lidové Donětské republiky s trofejí”

Komu by se nechtělo zvracet z takového “novinářského” cynismu, zvrácenosti a ubohosti.