Tragédie Boeingu:Kyjev zametá stopy.

22. 7.2014    ruvr.ru
V Kyjevě nepospíchají s vytvořením státní komise pro vyšetření tragedie. To lze vysvětlit tak, že ukrajinská vláda potřebuje čas, aby zametla stopy, myslí si šéf ruského leteckého zkušebního centra Ruben Jesajan.
 Ruské ministerstvo zahraničí je spokojeno se schválenou rezolucí Rady bezpečnosti OSN, která obsahuje výzvu, aby byly odsouzeni viníci katastrofy malajsijského letadla nad Ukrajinou.
V diplomatickém rezortu uvedli, že takovou závažnou nehodu, jakou je katastrofa civilního letadla, musí vyšetřit významný mezinárodní orgán – Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO). A kyjevská vláda musí zajistit bezpečnost expertů zastavením bojů v oblasti katastrofy.

Doněcká domobrana hned po nehodě vyhlásila příměří v čtyřiceti kilometrové zóně okolo místa dopadu Boeinga 777. Ukrajinský prezident Porošenko také slíbil zastavit palbu. Pravda, později americký prezident Obama prohlásil, že tak zvaná protiteroristická operaci nebrání práci expertům – a ukrajinské letectvo hned vypálilo rakety po Šachťorsku sousedícím s místem tragédie. Mezinárodní experti se proto musí ukrývat v Charkově a Doněcku.

Plnou zodpovědnost za dodržení všech formalit má ta země, v jejímž vzdušném prostoru došlo k incidentu. Avšak Kyjev na jakoukoli odpovědnost zapomněl. A recept, jak to udělat, jim napověděli jeho západní patroni: je nutné ze všeho obvinit Rusko, to ono může za všechny ukrajinské problémy a zároveň všechny problémy na světě. To znamená, že katastrofa letadla, stejně jako upálení desítek civilistů v Oděse, raketové ostřelování Luhansku a Doněcku – za to všechno může Moskva.

V Kyjevě nepospíchají s vytvořením státní komise pro vyšetření tragedie. To lze vysvětlit tak, že ukrajinská vláda potřebuje čas, aby zametla stopy, myslí si šéf ruského leteckého zkušebního centra Ruben Jesajan :
-Existuje informace, že záznam komunikace letu MH17 s ukrajinským dispečerem konfiskovala Bezpečnostní služba Ukrajiny. Ačkoli bylo nutné vytvořit státní komisi a hned zveřejnit tyto dokumenty – o čem hovoří posádka se zemí. Rozptýlení trosek na 15-20 kilometrech vypovídá o tom, že došlo k rozpadu konstrukce ve vzduchu. Pokud vypoví technika, posádka povinně komunikuje s věží. Ale výbuch na palubě, když je okamžitě zničena konstrukce, neumožňuje posádce informovat zemi. Záznam komunikace se zemí je důkaz.

Dnes, když zástupci Doněcké lidové republiky předali delegaci z Malajsie černé skřínky boeingu, ukrajinská armáda tanky zaútočila na Doněck. Za svůj cíl si zvolila nádraží, kde se předávání uskutečnilo.

Vladimir Putin za zasedání Bezpečnostní rady Ruska vyjádřil znepokojení nad chováním ukrajinské vlády. Ruský lídr vyzval Kyjev, aby dodržoval základní normy slušnosti a zastavil palbu.