Tři mušketýři – EU, USA a NATO, D´Artagnanem je NSA. Všichni za jednoho, jeden proti všem..

Avatar
Původní autoři

Břetislav Olšer
16. 7. 2014 Euportál
Americká tajná služba za měsíc na přelomu letošního a loňského roku nahrála ve Francii přes 70 milionů telefonických rozhovorů.NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů. Edward Joseph Snowden, pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu a zaměstnanec CIA, má do 31. července 2014 dočasný azyl v Rusku. Dnes má šanci, že mu další politický útulek přechodně nabídne Německo za jeho zásluhy o záchranu cti šéfky Merkelové. Jako za starých časů NDR, kdy německá vláda vyhostila pro změnu špiony, jež vykonávali činnost pro cizí mocnosti. Tentokrát to však nebyli agenti Stasi, StB či KGB, ale hlavní představitel amerických tajných služeb NSA v zemi. Že by i v tom měl prsty Snowden?
Včera to oznámil šéf parlamentního výboru pro kontrolu tajných služeb Clemens Binniger. Staré dobré časy studené války, obrácené o 180 stupňů; jednalo se o dva americké špiony. Den ode dne jsou zjevnější principy fungování EU a NATO; jde o umělou pospolitost, která je navozena vzájemným držením jednotlivých spojeneckých partnerů v šachu. Ty víš něco na mě, já zase na tebe, jsme prostě pyramida, v níž stačí, aby jeden dílek vypadl, a bortí se celá stavebnice. My odposloucháváme vás, vy zase nás, co je doma, to doma zůstane. Držíme se tak vzájemně pod krkem a vytváříme si tím jednolitou sílu. Tři mušketýři – EU, USA a NATO, D´Artagnanem je NSA. Všichni za jednoho, jeden proti všem…

Začátkem srpna 2013, po více než měsíci, opustil bývalý technik CIA Edward Snowden tranzitní prostor moskevského letiště Šeremeťjevo. Můžu doporučit, pro pobyt skvěle vybavené tranzitní prostory. Jak oznámil Edwardův právník Anatolij Kučerena, jeho klient obdržel od ruských úřadů roční přechodný azyl. Edward Snowden, který vyzradil informace o americkém špionážním programu, tak trávil dny na Šeremeťjevu. Jako by si vzal za předlohu příběh filmu Terminál, ve kterém se Tom Hanks musel nedobrovolně zabydlet na letišti v New Yorku. Skvělý Spielberg, režisér mj. „Schindlerova seznamu“, vypráví příběh Východoevropana Viktora Navorského, který přijíždí do USA. Mezitím ale v jeho zemi došlo k vojenskému převratu. Navorski je tak nucen s pasem neexistující země strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. A z letiště se nesmí hnout ani na krok. Jsou to paradoxy; Snowden není ze země státních převratů, naopak právě jeho stát je přeborník na organizaci vojenských pučů.

Možná i proto ho prokuratura USA obvinila z krádeže státních dokumentů a neoprávněné manipulace s nimi. Obvinění bylo podáno ve Virgínii, kde sídlí Snowdenův zaměstnavatel, firma Booz Allen Hamilton. Ta pracuje na bezpečnostních zakázkách amerických úřadů. Proti vydání Snowdena k potrestání do USA se postavil prezident Vladimir Putin. Neochotu vydat letištního azylanta americké spravedlnosti odůvodnil faktem, že mezi Ruskem a USA neexistuje dohoda o vzájemném vydávání lidí. Přesně taková situace nastala, kdy Spojené státy nyní nechtějí vydat ne špiona, ale čtyřnásobného vraha Kevina Dahlgrena (20), který čtyřikrát zabíjel v Brně a uprchl do USA.

Nyní je Snowden ochoten přijet do Německa a vypovídat o sledování politiků a občanů americkými tajnými službami. Berlín by ale v takovém případě musel zajistit, že Snowden bude moct v Německu zůstat a bude pod jeho ochranou v bezpečí. Řekl to německý poslanec za Zelené Hans-Christian Ströbele, který se se Snowdenem sešel v Moskvě. Z dokumentů, které z NSA vynesl, vyplývá že Američané sledovali i mobilní telefon kancléřky Angely Merkelové.

V USA je zkrátka hrdina Snowden velezrádce, zatímco vrahové zůstávají bez trestu. Co se tedy děje mezi přáteli na život a na smrt? Terčem odposlechů amerických tajných služeb byla donedávna i ústředí tří důležitých organizací – Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a OSN. List Le Monde přišel s informací, že americká služba NSA za měsíc na přelomu letošního a loňského roku nahrála ve Francii přes 70 milionů telefonických hovorů. NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů, informoval The Guardian. Americká rozvědka sledovala rovněž mobil kancléřky Angely Merkelové; podle všeho ze zařízení ve skleněné konstrukci na střeše čtyřpatrového velvyslanectví USA na náměstí Pariser Platz v Berlíně, vzdáleném několik set metrů od kancléřského úřadu.

Našinec se hnedle cítí bezpečnější, když ví, že se dnes ve svobodné Americe neuskuteční hovor z žádného telefonu, aniž by nezanechal záznam v NSA. S cílem vyhnout se tomuto sledování NSA hodlá Brazílie do roku 2015 dokončit v rámci skupiny zemí BRICS, do níž patří ještě Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, 34 tisíc km dlouhý podmořský optický kabel. Povede z Vladivostoku do brazilské Fortalezy přes čínský Šan-tchou, indický Čenaj a Kapské Město, uvedl server Infowars. Nyní má tedy špionománie zběsilé pokračování; před vyšetřovacím výborem Spolkového sněmu vypovídali dva bývalí pracovníci NSA Thomas Drake a William Binney. Ten řekl, že NSA zahájila svůj program masového sledování elektronické komunikace už několik týdnů po teroristických útocích z 11. září 2001 a od těch chvil se snaží získat co nejvíce informací o každém jednotlivci na světě.

Deník Süddeutsche Zeitung píše, že jde o největší skandál kolem dvojího německo-amerického agenta v poválečných dějinách Německa. Německá kriminálka odhalila již druhého amerického špiona. Výzvědnou práci měl pro Washington provádět přímo na německém ministerstvu obrany. Podle tamních médií špiona zajímala práce vyšetřovacího výboru Spolkového sněmu, jenž se zabývá americkou tajnou službou NSA a jejími aktivitami v Německu. Není to však poprvé, kdy se projevila tajná spolupráce mezi znepřátelenými tajnými výzvědnými službami. Lze věřit nejisté Spolkové zpravodajské službě Bundesnachrichtendienst (BND), i když se ví, že v jejích řadách jsou špičkoví šifranti a kryptologové zprofanované východoněmecké STASI, kteří pracuji od devadesátých let pro spolkovou vládu a dokonce pro Severoatlantickou alianci?

Pokud mám tedy věřit tomu, co uvedl německý týdeník Der Spiegel a agentura AFP. Krátce po pádu Berlínské zdi se uskutečnila za vlády známého korupčníka Helmuta Kohla tajná operace, jejímž cílem bylo získat tyto odborníky z devátého oddělení Stasi, jímž byla Centrála pro šifrování. Zlanařili je pro zaměstnání ve společnosti firmy Rohde & Schwarz SIT sídlící v berlínském Adlershofu, kde nyní zvesela dál šifrují, už ale ne proti vládě SRN a NATO, ale ve věrných službách těchto dvou institucí; kdo ale dnes ví, kolik z nich pracuje pro obě strany jako dvojitý agent? Vláda Helmuta Kohla však milé kryptology kvůli jejich minulosti nemohla zaměstnat přímo. Někteří z nich přesto dosud stále pracují v podniku, který se sám označuje za “privilegovaného dodavatele vysoce bezpečných šifer” pro NATO. Jejich minulost je všem šumafuk. Že by o tom paní Merkelová neměla tušení…? Asi měla nejen tušení, ale i máslo na hlavě. Vděčila právě Kohlovi, že se dostala na výsluní německé politiky. Z NDR přímo na vrchol politiky SRN. V bavorském pivovaru Paulaner v Mnichově mně hrdě řekli, že jejich patronem byl Helmut Kohl, protože mají nejlepší pivo na světě. Je to prý rovněž nejhlubší studní, z níž se bere ta nejlepší voda; a je známo, že dobrá voda je základem dobrého pivního moku. A jejich studna má hloubku skoro tři sta metrů, tedy asi tolik, co nelegálně získal Kohl v milionech dolarů na svoji volební kampaň CDU; prodejem tanků do Saúdské Arábie a nelegální privatizací východoněmecké petrolejářské firmy ve prospěch francouzského koncernu Elf Aquitaine. Přesto v roce 1986 osobně v Paulaneru představil první nealkoholický “beer” na světě.

Suma sumárum: Buďme vděční hrdinům, jež si zaslouží pomníky úcty za to, že odhalili zvrhlé praktiky Spojených států v omezování svobody svých občanů. Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange zveřejnil tajné depeše amerických ambasád a hrozí mu těžký žalář. Kam bychom také přišli v “demokratické a svobodné” společnosti, kdyby si každý bez zeptání rozšiřoval tajné zprávy pro kdekoho a porušoval tak jedinečná lidská práva USA? Dalším zrádcem je pracovník NSA Edward Snowden, jenž informoval světovou veřejnost o rozsáhlých špionážních aktivitách Národní bezpečnostní agentury. Oba jsou v ohrožení vysokého trestu za vlastizradu. Vězení hrozí též novinářům; hlavní novinářskou Pulitzerovu cenu za službu veřejnosti totiž dostaly listy The Guardian a The Washington Post; získaly ji za svou “zločineckou” roli při odhalení odposlouchávacího programu americké NSA pomocí bývalého zaměstnance této rozvědky Edwarda Snowdena. USA přece odposlouchávaly permanentně pouze na 40 zemí světa. Potřebovaly si zorganizovat další 11. září…?

V USA jsou Snowdenové a další lidé, co odhalují nešvary ve “svobodné americké politice”, zcela “demokraticky” považováni za velezrádce amerických ideálů, zatímco prokazatelní zločinci a vrazi jsou anglosaským právem uznáni nevinnými; prostě, kdo bojuje za zájmy Spojených států, je “statečný bojovník za svobodu a demokracii USA”, ovšem ten, komu vadí hegemonie země s Národními gardami a druhým dodatkem ústavy o právu občanů vlastnit zbraň, ten je terorista a zrádce… Dnes se stalo odposlouchávání módou; kdo neodposlouchává, není “in”. Spojené státy, náš drahý vzor.

Na každém rohu občané musí sledovat, jak politici, co je vyprovokovali k Majdanu, podrážejí sami sebe; viz. náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová na uniklém záznamu rozhovoru s americkým velvyslancem na Ukrajině Geoffreym Pyattem hovoří o americké představě budoucí ukrajinské vlády a o řešení, jak toho dosáhnout, čímž by USA “vyjebaly s EU”, anglicky “Fuck the EU”, jenž vrhá velmi špatné světlo na takzvanou revoluci na Ukrajině. Ale rovněž na fakt, jací zvrhlíci jsou za naše peníze dávno za vodou; Tymošenková, co chce střelit do hlavy toho šmejda Putina a miliony Rusů na Ukrajině zlikvidovat atomovkou. A v rozhovorech předních polských politiků se dozvíme, jak jsou hloupí, když Američanům vykouřili ču..ka, nechybí ani slova jako chuj, ku.va a další květnatá “diplomatická” mluva.

Inu, možná během svého jednáním s Putinem o Ukrajině se údajně Merkelová zmínila také o Snowdenovi. Raději by ho měla pod svým dohledem, aby neviděl pod prsty zpravodajské službě Bundesnachrichtendienst (BND), ale hlavně, aby jí pomohl dohlížet na ty drzé a všehoschopné Američany, co se jako každý topící každičkého špehovského stébla chytá…