Která strana je rozdrcená – posuďte sami z videa

Avatar
Původní autoři

18. 8. 2014 / zdroj

Nejdříve vám musím říci, že nevím, že kdy nebo kde bylo toto video natočeno. Nemohl bych říci, že je to zcela nedávné, a že je to scéna odkudsi z pokraje bojové zóny. Vypadá to, že kolona Ukroušů se zastavila na kraji silnice, kde k nim přistoupili civilisté, co nabídli vyčerpaným vojákům něco k pití a dali se do řeči. Zbytek už vypovídá sám za sebe.
(dejte pozor, byste měli aktivovánu volbu „cc“, abyste viděli české titulky).

Poznamenám, že téma konverzace se točilo kolem tří, snad i čtyř zničených brigád, což by šlo interpretovat jako asi 10 000 mrtvých Ukroušů. Ty brigády jsou 72., 79., 24. a 25. Když se ten civilista znovu ptal, kolik lidí bylo zabito, vojáci odpovídali „spočítej si to!“
Teď tedy to milé „interview“ u cesty nedokazuje nic, tím méně, že zemřelo 10 000 Ukroušů, či že byly smeteny 4 ukroušské brigády. Ukazuje to ale, že právě tomuhle vojáci Ukroušů věří, že taková „se nese fáma“ na ukroušské straně, která je o hrůze a zkáze, a nikoliv o tom, jak „za chvilku osvobodíme Doněck a Lugansk od teroristů.“ Všimněte si také naprostého opovržení jejich velitelstvem a zmínek o naprosto zhroucené velitelské struktuře.
Rovněž řeknu, že v ruské televizi a v ruské blogosféře na Internetu jsou zprávy takovéhoto druhu každý den. Líbilo by se mi, kdyby si někdo udělal čas, prošel YouTube a poskládal ze vší té spousty krátkých video-reportáží dlouhé video ukazující ty spousty spálených ukroušských obrněnců a zoufalství, znechucení a zdrcenost ukroušských vojáků (mimochem – dneska jich do Ruska uteklo 17 dalších).
Ze strany Odporu jsou VŠECHO, co je vidět, videa vybombardovaných budov, zabitých civilistů a ohromných dělostřeleckých úderů z pozic Ukroušů. Ještě jsem neviděl jediné video ukazující zničenou jednotku Odporu. Připomínám – že tohle je válka, a jsem si jist, že i k tomu dochází, já jsem to ale zatím neviděl.
Takže tady je to video (díky, že mě na něj upozornil Larchmonter445). Podívejte se a udělejte si vlastní obrázek.
S pozdravem,
The Saker

video:
https://www.youtube.com/watch?v=A-kb2N_Ud4c

PS: Malé upozornění – v titulcích jsou ty formulace méně syrové, než jak to opravdu říkali na videu, které je hustě prodchnuté silnými výrazy (snad i to je projev demoralizované jednotky).

Zdroj: http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/08/which-side-is-getting-crushed-see-for.html