Jmenuji se Boris a jsem ,, proruský separatista”. Nevinní lidé jsou na východě Ukrajiny vražděni vlastní vládou. Civilisté, ženy ,děti…

Avatar
Původní autoři

Lea Vojtekova
7. 9. 2014 / Euportál
Jmenuji se Boris. Boris Drišnakov. A bojuji na Ukrajině jako separatista. Proč? Protože to jinak nešlo. Všechno to začalo Majdanem. Do té doby jsme si žili docela poklidně, žádné větší národnostní problémy jsme neřešili. Sice tady byli oligarchové, ale ti patřili k takovému zdejšímu koloritu. I dnes vládne na Ukrajině opět oligarcha. Porošenko. Žádná změna.
Ale abych se vrátil k příběhu. Majdanem začaly nepokoje. Ty byly hodně přiživované politiky ze Západu. Taky jsem slyšel něco o tom, že USA financovaly převrat na Ukrajině 5 miliardami dolarů. Už už to vypadalo, že se to přece jenom nějak uklidní a že nastane domluva mezi Janukovyčem a EU.

Jenže ouha! Tlakem Majdanu dohoda jaksi selhala. A k moci se dostala nikým nevolená vláda. Potom se sešel parlament. Pod zbraněmi majdanistů. Ale nechci se teď dohadovat o svobodě a nesvobodě. Faktem je, že pro odvolání Janukovyče hlasovalo 72,88% hlasů. Jenže podle Ústavy je k odvolání potřeba 75% hlasů. Tudíž to neproběhlo podle Ústavy.

A najednou ti, kterým v případě odvolání Janukovyče porušení Ústavy nevadí, se ohledně Putina ohání Ústavou osotšest. Tak jednou Ústava platí a jindy neplatí? Jsem z toho poněkud zmaten.

No a pak už to šlo ráz naráz. Tato nová vláda uzákonila nový zákon proti rusky mluvícím obyvatelům Ukrajiny.

Taky začala podnikat další kroky na omezení našich práv. Pak došlo k masakru v Oděse, kdy uhořelo mnoho Ukrajinců. Tehdy se to ve mně zlomilo. Přidal jsem se na stranu separatistů. Od té doby zemřelo mnoho dalších lidí. Nevinných lidí. Najednou jsme my nemohli protestovat jako madajnisté. Nemohli jsme se bránit. Měli jsme mlčet jako ovce.

Zemřeli taky lidé ze sestřeleného letadla. Těch je mi taky velice líto. Zatím se neví, kdo to udělal. Vím, že se to snaží hodit na nás, separatisty. Tak uvidíme, ale já to určitě nebyl. Jenom mě mrzí, že Západ se tváří, jako by tady neumírali lidé. Nevinní lidé jsou na východě Ukrajiny vraždeni vlastní vládou. Civilisté, ženy, děti. Stovky obětí. Mají mrtvoly z východu menší cenu než ty ze západu?

A co je nejhorší, nikdo nechce diskutovat o míru. To si vážně někdo přeje válku?