Vox populi – letmý výběr názorů z internetových diskusí

9. 9. 2014, zdroj: internetové diskuse

Mezi lidmi se toho napovídá! Internetové diskuse jsou sice zamořeny spoustou zdržujících nesmyslů, ale dá se v nich najít i mnoho zajímavého, veselého. Přinášíme jen rychlý výběr ze včerejších diskusí ke 2 tématům:
-Britské listy opouštějí rozladění autoři
-Další protiruské sankce na spadnutí


Příspěvky přebíráme ve znění, jak byly nalezeny, dolaďujeme pouze mezery, čárky ve větách a sem tam odstraníme největší “hrubice”. Zařazeno je i několik příspěvků, se kterými se redakce neztotožňuje nebo neztotožňuje zcela, je to hlas lidu a vy si jistě vyberete a uděláte obrázek sami.

Blisty:
h
Britské listy jsem nikdy moc nemusel, ale poslední dobou se změnily na velmi agresivní medium, které by nejraději šlo do války proti Putinovi, jejich propaganda války z Ruskem je opravdu nechutná.
Britské listy se staly cloaka maxima britského darebáckého režimu. Nejméně už dva měsíce se vyhýbám tomu, abych na jejich adresu kliknul.
A doporučuji to i všem ostatním, to je jediná cesta vedoucí k marginalizaci Čulíkova vlivu podobajícímu se tomu, co způsobil T. Blair v evropských stranách sociální demokracie. Jde o nebezpečného zrádce českého národa hrajícího si na jeho intelektuální elitu. Sbohem a šáteček!
petr
Další, který má BL plné zuby. Marek Řezanka: Nebudu od nynějška publikovat v Britských listech – http://www.blisty.cz/art/74628.html . Už odtamtud odešel pan Baťa, Jírovec, Kadubec, Nevařil, Kotrba atd. Brzy tam zůstanou jen ti dva – provozovatel a jeho fámulus. Čtenářů tohoto vebu bude rapidně ubývat.
G
Ano, zůstanou tam jen ti 2 kousánci. Já na BL nechodím již více jak 3 měsíce. Asi před 3 dny jsem si kliknul omylem na odkaz na článek od Přemysla Janýra ( byl zajímavý). Moje zvědavost mi nedala a přejel jsem stránku dolů kde je obsah posledních uvedených článků. V ten den tam byly pouze 3 články přispěvatelů. Další byly převzaty z jiných webů (nečetl jsem) a pak od provozovatele a jeho fámulusu. Ivan David o BL napsal článek (http://www.novarepublika.cz/2014/09/zajimave-jan-culik-si-mysli-ze-je.html), kde citoval z BL: »Rozhodnutí některých příslušníků „levice“ bojkotovat Britské listy, protože nesouhlasí s informacemi a analýzami, které přinášejí, je pozoruhodným projevem totalitních tendencí. Dosud jsme se s takovým přístupem setkávali pouze u českých tzv. „pravičáků“, se zájmem se dovídáme, že bigotně a totalitně se dokáže chovat i česká levice.« Čtenáři udělali prostě to co JČ popsal v jednom článku o krachujícím tisku za 2. světové války – čtenáři kolaborantské noviny nekupovali.
B
podle Čulíka by asi měli lidi povinně číst „objektivní“ a „nezaujaté“ komentáře Dolejšího. Ale co když nechtějí? Co když už tam nechtějí ani psát? Co s tím udělá náš „demokrat“?
Holt mu asi klesnou čtenost a finanční příspěvky. A někteří sponzoři mu třeba položí nepříjemné otázky. Za sebe mohu říct: proč číst BL, když si podobné články mohu přečíst na iDěsu?

Sankce:
J.K., Plzeň
Bude zima bude mráz, kam se ptáčku kam schováš??
Schovám já se k topení, když nebude studený…
Buďme hodní na Putina, ať nám v lednu není zima!!
Když teď přitvrdíme sankce, zavře plyn, kdy se mu zachce…
O.D., Děčín
Vměšování USA do evropských záležitostí by se měla udělat přítrž. Oni si tam ve Washingtonu skutečně začali myslet, že si mohou dovolit všechno a všude. Nemohou, svět je složen ze suverénních zemí, ve kterých žijí hrdí samostatní a svébytní lidé, kteří nepotřebují nějakého “planetárního četníka”, který by jim utíral nudle a bil je pendrekem. USA je ovládáno představou že může do všeho kecat. Nemůže. To je potřeba si uvědomit. Rusko a Čína, a Evropa taktéž by s USA měli jednat obchodně, nikoliv o tom, kdo komu bude co nařizovat a řešit jejich problémy.
M.P., Břeclav
Přísnější sankce proti Rusku asi nebudou potřeba, tvrdí šéf pracovní skupiny
… jen je dejte, a pořádné! Nebo máte bobky vy srágory? Jste přece hrdinové tak padejte nebojácně na držky, jste přece nejlepší, jste jedničky. Zaražte Rusku Mistraly, však ono vám to těch 20 tisíc frantíků, co přijde o práci vysvětlí. Dejte sankce vy šulíni, ale pořádné, ani kubík plynu z Ruska, a dostanete po držce i ode mne. Vaši sponzoři začínají přicházet o love a z toho vy máte plné gatě. Indie zvažuje zrušit koupi francouzských stíhaček, já bych taky nenakupoval u takového nespolehlivého lichvářského žida, tisíce dalších pracovních míst v řiti, a jedeme dál. Ten černý Tarzan vám přece plyn a ropu dodá, o to mu jde, bude sice 3x dražší ale to on potřebuje….
M.P., Brno
Problém kapitalismu je, že v něm mnohem více jde o peníze, než o demokracii, i když se masám snaží tvrdit opak. Proto taky rozhodnutí o sankcích není politické, ale ekonomické. Za nitky tahají průmyslníci, nadnárodní koncerny, které se vývozu do Ruska prostě vzdát nehodlají.
K.T., Praha
Bída západní demokracie nemá mantinely. To, co nyní vidíme na Ukrajině je vrchol trapnosti. Miloš Zeman se pod to svým názorovým obratem rovněž podepsal.
http://skutecnosti.cz/nazorovy-obrat-milose-zemana-a-bida-vymyslene-demokracie/
J.C., Havl. Brod
Proč musím ze svých daní přispívat na platy zcela zbytečných Prouzů, Zemanů, Zaorálků, Sobotků, Kalousků, Stropnických a dalších zcela zbytečných “politiků”? Proč mám přispívat na armádu, která se podílí na okupacích zemí pod velením amerických fašistů? Raději bych ty zbytečně vyhozené peníze přesměroval na zdravotnictví, školství, důchody a podobně. O dotacích z EU ani nemluvě. Na Polívkův či Babišův ranč se peníze najdou, na dětskou onkologii se pořádají sbírky. Koho chtějí Prouzové umravňovat, když si neumíme ani zamést vlastní dvorek?
L.M., Plzeň
Rusko oplotime a zavezeme hnojem.
J.T., Brno
K poblinkání. Sockomunističtí pohůnci s odborářským šmírákem Středulou s hlavou zabořenou v Ruské zadnici opatrně prohlašují, že sankce nebudou potřeba. Národ lokajů, sluhů a děveček od krav předvádí svůj typický charakter a morální výbavu.
Š.V., Černuc
Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza, který vede pracovní skupinu pro hodnocení dopadu sankcí v rámci konfliktu na Ukrajině, tvrdí, že zřejmě nebude potřeba zpřísňovat sankce proti Rusku. Uvedl to po pondělním zasedání pracovní skupiny.
Nevím kdo z nás slyšel dříve o státním tajemníkovi pro evropské záležitosti. Já ho vidím poprvé.
Nejsem státní tajemník pro žádné záležitosti, ale z dostupných informací je naprosto jasné, že Rusku žádné sankce ze strany EU nikterak nevadí, naopak všechny sankce se nám vrátily jako bumerang a můžeme být moc rádi, že nám p. Putin jako sankci neotočil plynovým uzávěrem.
Další věcí, kterou by případné další sankce proti Rusku mohly vyvolat, by mohl být fakt, že lidi už konečně vezmou klacky a vysvětlí svůj postoj k těmto pitomostem, které nám EU diktuje a my jsme nuceni je snášet.
M.J., Praha
Jestli jsem dobře pochopil, byla rychle zřízena skupina nezbytných odborníků (za platy, rovnající se výdělku slušně zavedené manufaktury), která nám říká, že nevyvezené ovoce z ostatních zemí nám pošlou se slevou, že je nutné udržet soustruhy, aby byla práce a že sankce vyvolá odezvu.
Byl bych pro tuto skupinu, kdybych za drahý peníz také mohl kvákat známé skutečnosti.
M.B., Velký Luh
Jo, blíží se barevný pozim a senkcionalistům začíná lepit.
V.CH., Praha
A je to tady, nakonec budou vsichni tvrdit, ze to s tema sankcema tak nemysleli a do Ruska budou jezdit v predklonu. Jo jenze rusove si budou vybirat s kym budou chtit obchodovat a za jake ceny.
J.P., Osek u Rokycan
Nám by prospělo odstřihnout tyhle parazity.
V.V., Nové Strašecí
Tak sankce? A k čemu? Co si od toho kdo slibuje? Unie Rusy nenachytala nepřipravené, tak má o čem dumat. Tedy o tom, co jim Rusové dovolí, na Ukrajině urvat. Ne celou, jak Unie myslela a k tomu pak Rusko. Kdo tuhle hovadinu vymyslel? Kdo? Takže, konec srandy a začít používat zase mozek. Žádná média nc nevyhrají, to se přecenilo. Tak Bukouni z Bruselu, hlavy dohromady a honem najít někoho z vás, kdo úplně neztratil rozum. Ne toho žabožrouta a tu bábu co vede Německo. Někoho, kdo skutečně rozum má!!
F.V., Jičín
Copak nám Rusové provedli, že jsme na diktát EU a USA zavedli proti němu sankce ??? Pryč z EU a NATO dokud je čas !!!!
J.V., Kolín
Sankce asi nebudou potřeba. Hlavní je, že vznikly skupiny, komise, že je o čem kecat a dělat se důležitým. Ono nakonec dojde na to, že se ti Ukrajinci s Ruskem domluví, že většina obyvatel má ještě v paměti válku a mají po krk toho zbytečného zabíjení a ničení. Žijí vedle sebe desítky let a celkem v pohodě. Proč by to mělo být naopak. Ta ušatá opice za mořem se bude meuset smířit s tím faktem, že v Sevastopolu nebudou kotvit US NAVY. Dosáhl alespoň toho, že budou mít svoje “mírové základny” na severním moři.
L.Č., Ostrava
Rusové se takzvaným sankcím za břicho popadaj! Rusové májí plyn, ropu, uhlí, potraviny. A co máme my? Rozprodanou republiku!!!
M.S., Olomouc
Pokud ruský agresor stáhne svá invazní vojska, přestane pašovat do země zbraně, vrátí ukradený Krym, omluví se za své zločiny a zaplatí patřičné reparace, pak ano, pak je možné rušit sankce.
J.S., Plzeň
A houfec mordýřů se raduje a jásá, když v čele tupých hlav je veličenstvo kat! On to sice Kryl zpíval
“…když první z rytířů je veličenstvo kat…”, ale tyhle tupé hlavy nejsou rytíř ani náhodou. Už půl roku žvatlají o sankcích, furt se někde slejzaj, furt se o něčem radí a uzavíraj dohody a lidi na Ukrajině se zatím mlátí hlava nehlava. Proč někdo z těch tupých hlav s tak obrovskou sférou vlivu jak se USA a EU vytahujou, nezařvou na toho lotra Porošenka a dost! Do pr..le! Dejte jim jejich samostatnost, kterou chtějí a je to! ČR taky musela dát samostatnost SR a jakej je to ubohej pidižvík, země se čtyřma milionama lidiček, z nichž asi tak půlka nalezla makat stejně do ČR – ale maj samostatnost! A co mizerové z Kosova? Těm jste taky mocí mermo pomohli k samostatnosti, a co Srbů jste zabili! Tak krucinálfagot – proč zrovna těmhle upíráte právo na samostatnost? Pod fašistama z Majdanu být nechtí, proč se mlátíte a řežete? Američan zrovna tenhle flák země potřebuje pro svý zájmy? Nebo o co furt jde?
M.B., Mělník
Že bychom konečně pochopili, že sankce jsou zbytečné, nic neřešící a mohou ohrozit jenom nás, tedy Evropu. Znovu jsem si připomněl film Velká země, ten naprosto přesně charakterizuje Američana. Za cenu nejen sebezničení bude prosazovat svoje vidění světa, ví nejlíp, co a proč ten druhý něco dělá, místo aby se domluvil, tak když nemůže rozhodovat sám o tom, zda se i cizí krávy mohou napít, tak se nenapijí ani ty jeho. Rozumného Evropana má za hlupáka a zbabělce i když ten má jednoznačně nad ním navrch ve všech směrech a nenechá si nic diktovat. Možná trochu zjednodušené, ale naprosto pravdivé.