Kolomojský a Jaroš připravují převrat v Rusku?

Avatar
Původní autoři

2. 10. 2014   zdroj
Člen dolní komory parlamentu RF Michail Degťarev (LDPR) připravil žádost adresovanou předsedovi Vyšetřovacího výboru Ruské federace Alexandru Bastrykinovi, aby prověřil účast dnešních politických činitelů Ukrajiny oligarchy Igora Kolomojského a vůdce “Pravého sektoru” Dmitrije Jaroše na zřízování vojenských táborů a náboru ruské mládeže, sděluje Russia Today .


Podle Degťareva jsou důvody se domnívat, že radikální ukrajinští politikové provádějí nábor ruské mládeže pro účast v bojích na straně národní gardy na jihovýchodě Ukrajiny. V první řadě by se podle Degťareva měly dostat pod kontrolu takové osoby jako oligarcha Igor Kolomojský, který financuje ukrajinské trestné prapory, a také Dmitrij Jaroš – vůdce ultranacionalistického “Pravého sektoru”, guvernér Doněcké oblasti Sergej Taruta a vůdce strany “Baťkivščina” Julije Tymošenková.

“Protest v mladém věku – to je běžná věc v každé době, je to normální, ale mládež s dlažebními kostkami nebo se zbraní v rukou musí chápat, že to už je zločin kdekoli na světě, není to hra. Překvapující je otevřenost, s níž organizace banditů rekrutují mladé lidi a provádějí své operace. Islámští radikálové provádějí práci tajně, ale současní neonacisté zvedli hlavu v mediaprostoru. Tomu se musí udělat přítrž, “- řekl Degťarev.

Podle poslance se v budoucnu marginální osoby s ruskými pasy, které absolvují výcvik v ukrajinském táboře, mohou stát jádrem neústavních vystoupení v Rusku.

Michail Degťarev se domnívá, že cílem ukrajinských nacionalistů není jen Rusko: v létě tohoto roku vznikl na západě Ukrajiny náborový tábor pro vojenský výcvik občanů Běloruska, kteří mají opoziční názory ve vztahu k současné vládě v Minsku.

Jak již několikrát psala Pravda.Ru, prapor “Ajdar” a některé další trestní ukrajinské prapory financuje oligarcha Igor Kolomojský, na kterého je v Rusku zahájeno trestní řízení. Podle vyšetřovatelů je Kolomojský zapojený do přímého financování vojenské operace na jihovýchodě Ukrajiny a činnosti ukrajinských praporů “Dněpr”, “Azov”.

Je třeba připomenout, že i vůdce “Pravého sektoru” Dmitrij Jaroš se vyznačuje nejen svou extremistickou činností, ale i výzvami. Vyzýval Doku Umarova a všechny Rusy k organizování teroristických akcí. Byl za to zesměšněn uživateli sociálních sítí, kteří považovali za svou povinnost mu říci, že Doku je už dávno mrtvý. A čečenský prezident Ramzan Kadyrov na podobnou výzvu slíbil Jarošovi zajištění letenky k Umarovi.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová