Putin je vůdcem morálního světa

Avatar
Původní autoři

P.Craig Roberts
27. 10. 2014
Putinovy řečnické výstupy na 11. setkání Mezinárodního valdajského diskuzního klubu se staly vyjádřeními humanistického politického vůdce, jakého svět v průběhu mého vlastního života ještě neměl. Srovnejte Putina se zkorumpovaným válečným zločincem z Bílého domu, nebo s jeho loutkami, úřadujícími v současnosti v Německu, Britanii, Francii, Japonsku, Kanadě, Australii, a spatříte rozdíl mezi klikou kriminálníků a vůdcem, usilujícím o svět humánní a hodný života, o svět, v němž jsou respektována práva a zájmy všech národů.


Ve zdravé západní společnosti by Putinova prohlášení, stejně jako diskusní příspěvky k nim, byly zveřejňovany v celé své šíři, slyšeli bychom ohlasy na ně v televizi i tištěných médiích, ale nic takového není myslitelné v zemi, jejíž vláda vtlouká svým občanům do hlavy, že žijí v zemi výjimečné a nepostradatelné, která jediná má právo být vládcem světa. Či jak do omrzení opakují jejich prostitující se média (presstitutes), že se žádnou jinou zemí než s USA se ve světě nepočítá. Jste buďto s námi, nebo proti nám, slyšíme ze všech stran, a světu se tímto sděluje, že jste buď poslušnými vazaly nebo nepřáteli – nic jiného mezi těmito dvěma póly už neexistuje Z čehož samozřejmě automaticky vyplývá, že Rusko, Čína, Indie, Brazilie a další státy Jižní Ameriky, stejně jako Iran a Jižní Afrika jsou americkými nepřáteli. Kterýžo názor pouští do světa zkorumpovaná země, nenáviděná mnoha národy i mnohými vrstvami vlastní společnosti, která sama sebou a svou vlastní dopomocí nevyhrála dosud žádnou válku, kromě té proti malému Japonsku, kde ji k vítězství dopomohly až nukleární zbraně.

Jako americký občan se ptám: představte si jakéhokoli amerického politika nebo jakéhokoli profesora Harvardu, Princetonu, Yale nebo Stanfordu, který by byl schopen pronést projev k zástupu vzdělaných lidí na úrovni řečnického projevu Putinova. Přestavte si jakéhokoli amerckého politika, schopného odpovídat přímo a přesně na otázky z pléna, aniž byste přitom mlžili či hledali oporu ve vytáčkách.
Podle mého mínění se Putin stal natolik dominantní postavou světové politiky, že ho Washington už ve svých záznamech vede jako zralého pro násilné usmrcení. CIA má v tomto směru nepřeberné možnosti – může využít muslimské teroristy v Rusku, s kterými tam spolupracuje, může se obrátit na některého z čečenských teroristů, či odhodlaného vraha z řad stoupenců džihádu. Na rozdíl od prezidenta amerického, který se pohybovat nechráněně mezi spoluobčany neodváží, činí tak Putin zcela běžně a stává se tak pro CIA snadným terčem.

Nemorální, zkažený a úpadkový Západ je dnes zcela neschopný vyprodukovat politické vedení s Putinem srovnatelné. Poté, co ho potupili a zhanobili, nebude jim proto činit už žádnou potíž, aby jeho případnou smrt doprovodili jen docela krátkou poznámkou.

přeložil Lubomír Man