Takto dnes u nás nastupuje fašismus

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
12. 10. 2014   blog
Ani ne 24 hodin poté, co jsem napsal o nebezpečí “pražského Majdanu” (ovládnutí politiky násilím založeným na fanatismu a zákulisní manipulaci) došlo k události, která spolu s dalšími nasvědčuje, že to už začalo.

Zde je odkaz na můj článek: http://radimvalencik.pise.cz/1708-koho-nevolit-prazsky-majdan.html

Začalo to mnohem dřív a mnohem intenzivněji než bych čekal. Zde je příslušná zpráva z Novinky.cz

O pozdvižení na středeční tiskové konferenci po jednání vlády se postarali dva demonstranti, kteří se objevili mezi novináři. Těla měli pomalovaná modro-žlutými barvami a proukrajinskými hesly. Oba muže odvedla ochranka.

Během brífinku ve Strakově akademii se zničehonic z řad novinářů zvedli dva muži, svlékli se do půli těla, stoupli si na židle a natáhli mezi sebou vlajku EU tak, aby zakryla výhled televizních kamer. Na rukou, hrudi a zádech měli namalované ukrajinské vlajky a nápisy “Odvahu, premiére” nebo “Nebuďte s Putinem”.

Ochranka zareagovala až po chvíli, muži se nebránili a nechali se ze sálu odvést.

Muži se hlásí ke skupině oMEN a svou akcí naráželi na premiérův vlažný vztah k protiruským sankcím.

“Pane Sobotko, jste premiérem České republiky. Nebuďte kumpánem lobbistů strojírenských firem obchodujících s putinovským Ruskem!” uvádí prohlášení, které aktivisté rozdali novinářům.

“Pánové byli bezpochyby neozbrojeni. Myslím si, že vyjádřili nějaký svůj názor, ostatní nevíme,” prohlásil později vicepremiér Pavel Bělobrádek.

“Domnívám se, že tady rozhodně není žádná proputinovská nálada, jak to měli pánové napsáno. Myslím si, že pan premiér má svůj odlišný názor na sankce než třeba já, ale to je věc druhá,” dodal.

“Byli jsme svědky jakési demokracie,” komentoval dění na tiskové konferenci ministr obrany Martin Stropnický. “Kdybychom tohle měli vymycovat, tak se zařadíme do nějakých byzantských geografických šířek,” podotkl.

“Podle všeho to byli vaši kolegové, kteří měli novinářské průkazy, takže to byli novináři, kteří mají platný novinářský průkaz, prošli standardní kontrolou tady na úřadu vlády, prošli rentgenem, a tedy není možné, aby nesli nějakou zbraň. Protestovali způsobem, jakým protestovali,” zhodnotil situaci ministr vnitra Milan Chovanec.

“Celou situaci vyhodnotíme a možné rozhodnutí, které může úřad vlády přijmout, je to, že například bude novináře akreditovat přímo na jméno, což ztíží práci těm slušným,” řekl.

(Zdroj)

Komu se zdá, že symbolika těl vysvlečených do půl těla typická pro fašistické akce je náhodná, může si povšimnout ještě další “náhody”, tentokrát na Bursíkově volebním plakátu:Pro ty, kterým to nedošlo, připojuji symboliku banderovců, kterou převzal Pravý sektor:

 Trochu moc náhod. A komu je to málo, tak ještě jedna zpráva z téhož (včerejšího) dne. 
Z Noviny.cz, o to víc závažná a důvěryhodná:

Za únorovou střelbou do opozičních demonstrantů v Kyjevě mohl být podle uniklého odposlechu telefonátu dvojice politiků Evropské unie někdo z opozice. Rozhovor estonského ministra zahraničí Urmase Paeta a šéfky diplomacie EU Catherine Ashtonové zveřejnila ruská státní televize RT. Pravost telefonátu potvrdilo estonské ministerstvo zahraničí.
Estonský ministr po návratu z Kyjeva hovořil 26. února s Ashtonovou a řekl: “Panuje stále silnější a silnější přesvědčení, že za snipery nebyl Janukovyč, ale někdo z nové koalice.”

Šéfka unijní diplomacie Ashtonová na to odpověděla, že by bylo na místě se takovými informacemi zabývat. “Domnívám se, že bychom to měli vyšetřit, “Domnívám se, že bychom to měli vyšetřit, ale myslím, že jsem to nezachytila,” uvedla.

Když Paet ve středu komentoval zveřejnění odposlechu, zdůraznil pro agenturu RIA Novosti, že jen předával názory získané z Ukrajiny a ne vlastní hodnocení jejich pravdivosti: “Je velmi nešťastné, že se rozhovor dostal k těm, kteří ho neměli slyšet. Hovořil jsem o tom, jaké se objevují verze toho, co se děje na Ukrajině. Nehodnotil jsem je. Jen jsem vyjadřoval obavy, že když tyto řeči začnou žít vlastním životem, může to zhoršit situaci na Ukrajině.

Paet v rozhovoru Ashtonovou také zmínil svůj rozhovor s lékařkou jménem Olha, která ošetřovala zraněné. “A ještě jedno je docela znepokojující, stejná Olha nám také řekla, že všechny důkazy ukazují, že snipeři zabili lidi na obou stranách, jak policisty, tak lidi z ulice. Stejní odstřelovači zabíjeli lidi na obou stranách.”

“To je hrozné,” odvětila Ashtonová.

Důkazy mu poskytla ukrajinská lékařka a zpěvačka Olha Bohomolecová. “Ukázala mi fotografie, odkazovala na mínění lékařů, kteří mluví o jednom a témže rukopisu, o stejném typu kulek,” doplnil.

“Je znepokojující, že nová koalice nechce vyšetřit, co se přesně stalo.” Podle něj to oslabuje věrohodnost nové ukrajinské vlády a posiluje přesvědčení, že jednotku nenajal Janukovyč, i když přímé důkazy nejsou.

Odposlech se objevil na ruském webu stanice RT (Russia Today), který je provládní. Spekuluje se tedy, že ho pořídily ruské tajné služby, i když britská televize Channel 4 nahrávku připisuje ukrajinským tajným službám věrným Janukovyčovi.

“Je nešťastné, že byl odposlech proveden. Není to náhoda, že byl zveřejněn dnes,” uvedl Paet. Tvrdí, že byla zveřejněna upravená a zkreslená verze, která měla podle jeho slov za “cíl zdiskreditovat ukrajinskou vládu”.

Ashtonová se k odposlechu odmítla vyjádřit.

Radikální část opozice se přiznala, že 20. února zahájila útok na náměstí Nezávislosti a ovládla jej.

Krátce poté se objevily záznamy rozhovorů jednotky, která střílela. Mluvila rusky, a proto se dokonce spekulovalo, že mohlo jít o ruské speciální síly nebo jejich ukrajinskou obdobu.

(Zdroj)

Fašismus nastupuje. Nejen na Ukrajině. Přes vyvolání, přesněji mediální vybičování rusofobie dosahující iracionální až fanatické polohy je snaha importovat ovládnutí politiky násilím (pocházejícím z genocidního nacionalismu) i u nás a v dalších zemích EU. Současná euroreprezentace v obraně před tímto nebezpečím naprosto selhává, viz mj. ZDE.

Nynější volby jsou příležitostí vyslat signál, že máme dost historických zkušeností, jak se tomuto nebezpečí bránit.