Avatar
Původní autoři

1. 11. 2014
“Již zaněly prohlášení psychiatrů, že na Ukrajině probíhá davová psychóza. Zejména se mohu odkázat na profesora ukrajinské Vojenské lékařské akademie Olega Syropyatova ” – řekla analytička Ludmila Uskova.


Podle ní je nyní na Ukrajině velmi výrazný psychopatický stav společnosti. Porušování práva na všech úrovních, mnoho vražd, převažování agresivních tendencí, beztrestnost a iluzorní všemohoucnost vede společnost k rozvoji asociálního rozkladu – uvedla.

“Omlouvám se za analogii, ale osobně vidím velkou podobnost probíhajících událostí s psychoanalytickým procesem, v němž pacientem je celá Ukrajina, a psychoanalytikem – Ruský prezident Vladimír Putin” – uzavřela Uskova.

Poznámka redaktora I.D.:
Lidé na Ukrajině nejsou ve standardních podmínkách v nichž by mohli reagovat podle zažitých vzroců. Jsou frustrováni téměř ve všech svých potřebách. Jsou pod vytrvalým tlakem nejen ukrajinských médií, ale i svých spoluobčanů zpracovaných propagandou. Mají strach ze sankcí, pokud by se nechovali konformně.Nelze se divit, že těmto vlivům ve vleké většině podléhají. Stačí si připomenout, co udělala se vzdělaným německým národem porážka v I. světové válce, ponižující podmínky kapitulace, poválečná krize a rodící se fašismus. Tvrzení psychoanalytičky je ovšem přitažené za vlasy.