Ernestova a Vlkova ukrajinská svodka ze dne 18.11. 2014 (videa)

Avatar
Původní autoři

napsal Ernest, přispěl MP a TK
19. 11. 2014   Kosa zostra

Mučení ukrajinskou tajnou službou až do úplného ubití člověka, systematické vyvražďování obyvatelstva východoukrajinských regionů a neustálé opakované porušování příměří ukrajinským dělostřelectvem i opolčenci, odvetné údery domobrany Doněcka a Luganska. Ukrajinská armáda systematicky ničí infrastrukturu měst, která jsou v držení domobrany. Doněck a Lugansk jsou na pokraji hladu, humanitární pomoc z Ruska se rozkrádá. Rusko přitvrdilo rétoriku.

17. 11. 2014 – Zpráva anglického novináře Grahama Phillipse.
„.. Doněck dnes. Saša, 36letý civil, zemřel, protože ho na Ukrajině SBU mučila bez udání důvodu v pátek v Izjumu. Prostě hrozné. Jeho manželka -.Jana„

17.11. 2014 (20:45) Zpráva domobrany
“Kvůli Pískům (možná Krasnogorovka) Ukrajinci nyní střílí na šachtu Okťabrskaja. Z okraje Avdějevky směrem na Makějevku. Odpovídáme dělostřelectvem – na tyto pozice. V Pískách probíhá pěchotní boj.”

17.11. 2014 (20:00 MSK)  – Zprávy z fronty dobrovolníka Prochorova
„Ukrajinci z rajonu Avdějevky střílejí na Opitnoje, rovněž střílejí na rezidenční čtvrti Doněcka – zasáhli obytné domy, bojuje se i v prostoru letiště a Písků.
Ukrajinci potvrdili boje v Granitnom a zprávy o ostřelování svých pozic v Orlovce a Zamožnom.
Nyní naši pracují na severních a západních okraji Debaljceva, kde stojí ukrajinské zálohy a baterie. Také pracují na Uglegorsku. Ukrajinci zase ostřelují pozice kozáků a Gorlovku a Jenakievo.
Ukrajinci také ostřelují předměstí Stachanova, Kirovskoje ( v 49. obvodu jsou škody) a Pervomajsk.
Ve Štěstí na pozicích Ukrajinců udeřilo naše dělostřelectvo..

Hlásili, že na jihu DLR v rajonu Granitnovo a Čermalyka probíhá boj.

V Zolotom (LLR) v průběhu ostřelování odešel do pekla důstojník Národní gardy a několik podřízených (údaje od Ukrajinců). Je to major Alexander Kaplinskij. Plus – ještě 2 ranění.
V 14:50 MSK. Z oblasti Berezovoje stříleli z „Gradů“ na Dokučajevsk (nyní používají více mobilní systémy – pamatují na osud baterie u Stěpného). Ale teď tímtéž pracujeme nyní na Bachmutce.
Pracovali trochu na Mirnoj Dolině a Borovskomu. Mimochodem, Ukrajinci svými bateriemi na letišti v Severodoněcku nemálo ostřelují okolí. V poledne na dálnici jelo OBSE – a všichni byli hodní (nestříleli). Když odjeli – opět spěchali.
Nyní Ukrajinci stahují posily na zátarasy na Bachmutce a jejich dělostřelectvo pracuje po čtvercích.
Boj v Stanici Luganskoj jde bez ustání. Hlásili ze Stanice Luganskoj – Ukrajinci ustupují ze zátarasů po celém městě a kryjí se přímo v domech.
A ještě – včera přiznali Ukrajinci smrt 3 policistů z „Černigova“. Ztráty má i 128. brigáda a prapory územní obrany a pohraničníci. Dnes dopoledne Ukrajinci hlásili zatím asi 4 zabité palbou a 2 zmizeli beze stopy.
Ajdar zadrželi nejen pro zabavování aut, znásilnění, obsazení podniků (posílal jsem o tom informaci G. Moskala), ale už i obsazení obchodů (s největší pravděpodobností – kvůli zpětnému odkupu /říká se tomu racketeering, čili vydírání s cílem obohacení na úkor majitele obchodu či provozovny – poz.red.NR/), a dokonce i policie – 7 z těchto chudáků zachránili ze zajetí těchto upírů. Ukrajinci ze zóny ATO jsou „masovka“ (studenti + školáci + městští zaměstnanci + příbuzní + majdanovci) vytahují s výkřiky „Geroji! Geroji!“. Takoví jsou skutečně „Geroji“ na Ukrajině.
Doufám, že Ukrajinci ztratili tempo. Společnost „Ukroboronprom“ oznámila, že za týden opravila 8 obrněnců – 2 BTR-70, 1 – BTR-80, 4 BTR-3 a BTR-4. Obvykle hlásí obnovení asi 30 kusů. Intenzita posledně byla veliká – doufám, že jim nechybí náhradní díly.

Dnes jsme Ukrajincům vyměnili 17 zajatců:
Národní gardisty 4, 7 – vojáků ukrajinské armády a 6 z dobrovolnických praporů“.

17. 11. 2014 – Zpráva tiskové služby DNR o Jenakijevu
„Dnes večer při ostřelování Jenakieva byl střepinou zabit muž, který byl v té době u vchodu do domu. Několik domů dostalo přímý zásah. V jednom z domů bylo zasaženo 3., 6. a 5. patro. U „Obžory“ vybuchl automobil“.

Na Ukrajině se snížila o třetinu spotřeba uhlí, plynu o čtvrtinu /při nástupu zimy a poklesu teplot je to jistě hluboce logické a normální…/
Korrespondent.biz, dnes, 21:52

17. 11. 2014. Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Jan„. “Ráno naše rozvědka viděla obrázek, který se nijak neliší od těžkých dob Velké vlastenecké války proti nacistickému Německu: mezi Styloj a Novoignatovkij nacisté vyhnali civilisty kopat zákopy.
Během posledních tří dnů boje mají méně intenzivní charakter. Během dělostřeleckých úderů našeho pravidelného dělostřelectva a přesných úderů průzkumných skupin, kyjevští nacisté utrpěli významné ztráty v oblastech Volnovacha, a na linii kontaktu; pouze zabitých nacistů bylo pár desítek. Bohužel, i my máme ztráty, a to zejména mezi místními civilisty. Kyjevští nacisté v odvetě úmyslně střílí na civilní cíle na infrastrukturu a obytné čtvrti měst Novorossii. Během nacistického ostřelování Jenakieva, zasáhli filtrační stanici, bez vody zůstalo Jenakievo, Ždanovka, Šahtorsk, Sněžné; přímý zásah v 6. patře devítipatrového domu zabil dva civilisty.”

17. 11. 2014 – zprávy od obyvatel Luganska “K Stanici Luganskoj Ukrajinci stahují vojska, boj pokračuje už třetí den. Nacisté při nastřelování ostřelovali z „Gradů“ vesnici Makarovo, 18 zničených domů, 8 osob bylo zabito – všechno staří lidé. Stoupá vztek.”

17. 11. 2014 –  Ukrajinské dělostřelectvo opět zasáhlo obytné oblasti Doněcku
„Doněck se dnes vzpamatovává po pravidelném ostřelování Národní gardy.
Dnes ráno se děti ze 71. doněcké školy do svých lavic nedostaly. Celý obvod začali ostřelovat. Vyučování bylo okamžitě zrušeno, děti hned pustili domů. Ostřelovány byly i obytné čtvrti. V budovách zasažených „Grady“ není místa bez poškození. Domobrana říká, že stříleli z nedalekého Uglegorska. Dosud jsou tam jednotky Národní gardy.

V přestávkách mezi střelbou lidé vycházejí ven z úkrytů a stojí ve frontách. Dnes v Doněcku rozdělovali ruskou humanitární pomoc. Pomáhají dobrovolníci a místní podnikatelé – v celé zemi je pár desítek míst, kde se vydává jídlo a oblečení. Kojícím matkám a důchodcům, samozřejmě mimo pořadí.

V Doněcku, zdá se, jsou připraveni na všechno: na nekonečnou válku a nucený půst. Nejtěžší to mají důchodci a osoby se zdravotním postižením. Podle nejnovějších oficiálních směrnic Kyjeva, od 1. prosince, důchody a dávky z ukrajinského rozpočtu do neuznané republiky nebudou odeslány. V Novorossii se nyní rychle snaží najít peníze na platby obyvatelstvu.“ 

18. 11. 2014  – Zpráva dobrovolníka s volacím znakem „Srb“
„Průzkumná skupina „Rusič“ se úspěšně přesunula z Doněcka. Její příslušníci se osobně seznámili s Motorlou a dalšími místními celebritami. Nyní legendární luganská průzkumná skupina bude rdousit Ukrajince pod Avdějevkou a ohrožuje je každé ráno z 120 mm minometů.”

11. 18. 2014 (10:24)  –  Zpráva domobrany
„Noc v Doněcku byla neklidná. Kolem půlnoci začal klid, ale během následujících hodin, tu a tam bylo slyšet střelbu houfnic. Na letištní se nic nezměnilo, oddíly GIVI a Motoroly i nadále odráží pokusy Ukrajinců vstoupit na území vzletové dráhy. Přišly zprávy, že ukrajinská armáda zvýšila počet techniky (lehké obrněnce, tanky) na kontrolním stanovišti v Verchnětoreckom. Tento zátaras kryje zásobování Gorlovky přes Doněck. Na Bachmutce aktivně pracují kozáci – číslované zátarasy jsou ostřelovány z minometů a lehkých „Grad-P“. Ukrajinská strana oficiálně oznámila, že za uplynulý den, kvůli ostřelování a na minách bylo zabito 5 a zraněno 8 ukrajinských vojáků.”

18. 11. 2014  – Prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova a komentář pozorovatele Boris Rožina.
„Moskva se nebude doprošovat u západních států, aby zrušily dříve zavedené sankce proti Rusku. Sankce – to není naše volba, ale nebudeme prosit západní země, aby je zrušily, i když pravidelně navrhují: My stanovíme některá kritéria, řekneme vám, co byste měli dělat, a za to zrušíme sankce. V těchto hrách nebudeme hrát.”
Komentář pozorovatele: „Očekávaná odpověď na Obamovu ultimátum a výkřiky amerických satelitů. A očekává se odpověď ‘Ne’. Z Ukrajiny Rusko neodejde, jak by se to někomu líbilo, a tak očekáváme další eskalaci situace.“

18. 11. 2014 –  Zprávy novinářů
„V DLR řekli, že se dnes konala pravidelná výměna zajatců s Kyjevem. Domobrana vydala 17 ukrajinských vojáků výměnou za 15 svých bojovníků.“ (video)

18. 11. 2014  – Zpráva bloggera „El Murid“
„Prohlášení ministra zahraničních věcí Itálie Gentiloniho přímo navazuje na logiku Carla Bildta – jeho bývalého švédského kolegy. Ten přímo srovnával Krym s Kuvajtem, Gentiloni byl zbaven v důsledku svého postavení možnosti hovořit tak docela otevřeně, ale řekl dost, aby bylo možno pochopit podstatu:.
„… Jak řekl v pondělí šéf italského ministerstva zahraničních věcí na závěr Rady ministrů zahraničních věcí zemí EU, ‘EU nemůže přijmout operaci o přistoupení Krymu (k RF), ale když bude nalezeno řešení pro vypořádání Ukrajiny a jejích regionů, na stole k jednání bude tato otázka’. Řekl ‘dokud nejsou podmínky pro to (vydání), nelze to řešit’. ‘Anexe Krymu je jedním z důvodů, proč nezrušíme sankce,’ ” – řekl Gentiloni …“

Příměji to není možné říci. Otázka Krymu bude vznesena přesně v okamžiku, kdy na Rusko přestanou tlačit kvůli Donbasu. A budou jednat stejným způsobem – pro výsledek. Kdo přesně vrátí Krym – Putin nebo jeho nástupce, Evropskou unii nezajímá. Princip je důležitý. Italský fotbal při vší jeho expresivnostit – to je vždy hra pro výsledek. Ruský – hra pro ukázku. Jeden zápas odvahou můžete vyhrát kdokoliv, turnaj – pouze chladnou kalkulací. Západ klidně připouští prohru jednoho zápasu a připravuje se na další.

Logika ruských akcí v tomto případě je zcela zřejmá – Krym lze chránit pouze plnou vojensko-diplomatickou kampaní s cílem – nikdy nedovolit západu řešit otázku Donbasu ve svůj prospěch. Právě naopak – tuto otázku uzavřít ve prospěch Ruska a přejít k novému – například diskusi o problémech Kyjeva. A pak – Lvova. A potom – obecně statusu celé Ukrajiny.

Rozhovory o tom ‘a pošlete své dítě do války’ je v tomto případě již irelevantní. Oficiální osoba, nic neskrývajíc, přímo prohlašuje, že bojovat se bude. Nebo hanebně utéct z poloostrova. Alternativou je ve skutečnosti pouze útočná akce. Ne nutně, mimochodem, armádní – ale tento scénář nelze vyloučit, naopak, demonstrace připravenosti na něj pouze vystřízliví naše ‘partnery’.

18. 11. 2014 –  Zpráva novináře Alexej Toporova
„V LLR pokračují těžké boje. Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování osad LLR a pozic domobrany. Ve Stanici Luganskoj pokračuje boj. Ukrajinské síly ostřelují předměstí Stachanova, Kirovskoje, Pervomajska.
Včera, 17. listopadu v Kirovskom granát zasáhl skupinu lidí, kteří nabírali vodu, Zemřeli dva lidé a sedm bylo zraněno různé závažně. Domobrana LLR udeřila na nepřátelské pozice u těchto obcí: Štěstí, Bachmutka, Trechizbenka, Zolotoje, Krymskoje, Borovskoje, Mirnaja Dolina. Byl zničen zátaras ukrajinské armády na křižovatce u stanici Kondraševskaja Novaja“.

18. 11. 2014 – Zpráva domobrany LLR
„Vojáci domobrany LLR v odvetě za neustálé bombardování osad a pozice domobrany, ostřelovali zátaras ukrajinské okupační síly u obce Zolotoje v LLR. Palbou byl zabit jeden národní gardista, dva byli zraněni.
Ukrajinská strana uvedla, že starší důstojník skupiny bojové a speciální výcvikové vojenské jednotky Národní gardy Alexandr Kaplinskij zemřel v městské nemocnici v Lisičansku na zranění střepinou do hlavy.”

18. 11. 2014 (17:17) – Zpráva dolmobrany
„V oblasti Volnovacha se v noci dostala do léčky průzkumná skupina domobrany, bohužel utrpěla vážné ztráty. Dva domobranci byli zabiti a dva zraněni (evakuace se podařila). Podle našich zdrojů tři bojovníci byli zajati (jeden těžce zraněn). Ukrofašisté neprodleně oznámili, že zajaté vojáky skupiny měnit nebudou, zdá se, že je čeká krutý osud.
Nyní Ukrajinci vypálili salvu z raketometů „Grad“ na vzletovou dráhu doněckého letiště. Také stříleli zápalnými minami ve směru 15. okrsku (oblast Monastýru) a do oblasti vesnice Veseloje. Domobrana udeřila na pozice Ukrajinců k Avdějevce. O několik hodin dříve se při útoku domobrany podařilo zničit zátaras okupantů v rajonu Avdějevky. Podle odposlechu mají Ukrajinci padlé. Od Karlovky okupanti střílí na nový terminál letiště.“

Výsledkem průzkumnou skupinou domobrany úspěšně provedeného zaminování blízko Debalceva bylo zničené auto ukrajinských okupantů.
Kolem 12.45 hodin 18. listopadu nedaleko města Děbalceva najelo na minu vojenské vozidlo „Ural“ 128. brigády horské pěchoty.
Výbuch zabil tři vojáky, dva byli zraněni, jeden z nich ve velmi vážném stavu.
(zdroj)

Bojovníci trestních praporů „Kyjevščina“ a „Sarmat“ si stěžovali místním médiím, že boty, dodané týlovou službou jsou vyrobeny z lepenky a opotřebují se po prvním obutí.
“Poslali nám zimní kotníkové boty, které se zničily již za třetí den, a to nejen ve švech. I když se jedná o novou obuv ušitou v poslední době, která neležela ve skladu. Obul jsem jeden pár na kontrolním stanovišti, a doslova od 18,00 do 12,00 dalšího dne při běžné chůzi, se rozlezla,” – řekl jeden z vojáků praporu ‘Kyjevščina’.
Jak uvádí vojáci, boty jsou vyrobené z kartonu potaženého fólií. Jen několik párů vydrží několik dní, řekl vojáci „Kyjevščiny“.
Taková obuvnická technologie se široce používala v pohřebních službách při výrobě obuvi pro mrtvé. Lidově se nazývají boty na „studené nohy“.
Pokud uvážíme, že ukrajinské velení považuje vojáky, poslané na Donbas za potenciální mrtvé, všechno se zdá logické.
Nicméně, tento nádherný příběh nekončí touto skutečností. Reportéři zjistili, že vojenská správa regionu Cherson kotníkové boty koupila v továrně z oblasti Kyjeva za cenu 300 hřiven (asi 20 dolarů) za pár, ale jejich tržní cena byla 75 hřiven (asi 5 $). O velikosti provize se lze jen dohadovat.
(zdroj)

Voenkor již informovali o krvavém incidentu, k němuž došlo v oblasti Charkova, v němž opilí ukrajinští vojáci zastřelili dva ze svých kolegů.
Dnes vyšly najevo detaily zločinu. A přiznávám, že dost šokující. Je třeba seznámit veřejnost s činností „obránců Ukrajiny“ v Donbasu.
Podrobnosti o tom, co se stalo ve vojenské jednotce, zveřejnila na své stránce ve Facebooku charkovská novinářka Maria Malevska. Podle ní při hádce, kromě zabitého vojáka zahynul další ukrajinský voják z povolání.
Dále Malevska napsala, že případ není v této jednotce jediný – den nebo dva před tím tu byl brutálně zbit další voják.

„Sobotní zpráva o střelbě ve Volčanském rajonu, na hranici. Podrobnosti jsou žalostné. Vojáci jsou umístěni v obci Budarki, v bezpečnostním koridoru. Kapitán, právě dostal hodnost majora. A dva noví seržanti také povýšili. Opili se. Silně se jim zachtělo dobrodružství. Začali šikanovat vojáky, major v šílenství chtěl prověřovat, kluci se snažili odporovat. V důsledku toho dva vojáky z povolání vyvedli na pole a zastřelili: kluk z Kremenčugu, 32let, Stas – spadl jako první, ve skutečnosti zakryl kamaráda. Také on spadl, předstíraje že je mrtvý. Major nařídil odnést je na hranici a zakopat do hrobu. Při přetahování zjistili, že jeden žije. „Zlom mu vaz“.

Kluk se včas zorientoval – udeřil jako první a utekl jenom ve slipech. Jak dlouho utíkal, neví – až k nějakému rybníku, kde byl strážný. Dali mu oblečení, byl převezen na policejní oddělení. Po půl hodině – to vše jsem slyšela. Za 10 hodin majora a dva seržanty zadrželi. Již jsou v Charkově v kanceláři státního zástupce. Ještě ten večer se v kasárnách objevil další voják – s zlomenými žebry. Bili ho pažbami, také vyvedli na pole, o den nebo dva dříve. Hodil ho do příkopu, zaházeli slámou, pohřbili zaživa. Vyhrabal se, přišel do kasáren. Odvezli ho sanitkou do nemocnice.”
(zdroj)

41. prapor územní obrany byl předán velení ozbrojených sil Ukrajiny a z moci úřední reformován do mechanizované pěchotní jednotky. Vojáci sami se o tom nedozvěděli z oficiálních dokumentů, nebo osobně, ale velení na ministerstvo obrany oznámilo, že vojáci jsou připraveni jít na Donbas. Dosud vojákům nevydali žádné teplé oblečení nebo techniku.

V současné době jsou nespokojení a rozhořčení bojovníci připravení jít do otevřené vzpoury a odmítnout podílet se na ‘represivní operaci’. Rodiče vojáků se připravují na demonstraci u vojenské jednotky, aby zabránili odesílání svých blízkých neoblečených a nevybavených na Donbas.
(zdroj)

18. 11. 2014 (18:30) – Zpráva z domobrany z Jenakijeva.
“Ale stejně všechno je stejné. Opět začalo ostřelování Jenakijeva.
Opět na rezidenční čtvrti. Soudě podle zvuků – minomety. Buď z Jelenovky nebo z Uglegorska. Včera to bylo vážnější. A dostali se až na místo, kam mohou. – na bloček a filtrační stanici.”
Níže je video od svědků pod filtrem.

18. 11. 2014 (19:36)  – Zpráva z rajonů Kujbyševskij a Kyjevskij v Doněcku
„Opět jsou bez energie filtrační stanice na Věrchně Kalmiusské přehradě.
Celou noc byla ostřelována oblast dolu Butovka. Zásahy dopadly do sedmi ulic soukromého sektoru. Zcela bylo zničeno 13 domů. Ulice Rudanského 3, 8, 10, Světlova 3, Želyabova 14. Leskova 7, Novorossijskaja 12, Prochladnaja 33, Sinjavinv 4, 6, 8. Žádné oběti. Je to zázrak, že to tak dopadlo„
(zdroj)

18. 11. 2014 (18:36 MSK) – Operativní zpráva z dobrovolníků Prochorov
„Z Doněcka nyní mocně ostřelují Ukrajince v blízkosti Písků, Ukrajinská baterie u Avdějevky mlčí – asi je naši zasáhli (to není Berdičev – to je Donbass! Sparta!), nyní pálí i na Očeretino.
Ostřelujeme palebné pozice Ukrajinců v Uglegorsk a v rajonu Debaljceva, byl pokus proniknout do města (museli jsme ustoupit).
V Maloorlovce se také bojuje.
Teď jsou boje v oblasti Staroignatovky, Ukrajinci ostřelují Dokučajevsk z „Gradů“ – na ně jde odvetná palba (rajon Nikolajevky).
U Bachmutky také útočíme – strašíme 29. kontrolní bod (u Novotoškovky).

Denní souhrn Ukrajinců:
„Za posledních dni nejvíce ostřelovali pozice sil ATO na Debaljcevském a Luganském směru.
Na debaljcevském úseku minomety a ručními palnými zbraněmi jsme ostřelovali opěrný bod, z raketometů „Grad“ pozice ATO sil v jižní části města. Na stejném směru dělostřelectvo a minomety ostřelovali ukrajinské pozice u osady Orlovo-Ivanovka, Uglegorsk, Luganskaja a Doněckoje. V blízkosti Orlovo-Ivanovky v šachťorském rajonu v důsledku výbuchu min byli zabiti ukrajinští vojáci.
Na luganském úseku pokračují v ostřelování pozic sil ATO obce Stanica Luganskaja, nedaleko vesnic Petrovka, Trechizbenka a Toškovka. Z „Gradů“ a minometů jsme ostřelovali opěrné body u města Štěstí na území luganské TES. V průběhu uplynulého dne 6 ukrajinských vojáků bylo zabito, zraněno 9.
Na doněckém úseku během dne dvakrát ostřelovali z dělostřelectva a ručních palných zbraní letiště Doněck. Z tanků ostřelovali pozice sil ATO v regionu vesnice Taramčuk, z raketometů „Grad“ a minometů – pozice v blízkosti vesnice Trojickoje, minomety pozice u Avdějevky.
Na mariupolském úseku z tanků a minometů ostřelovali ukrajinské opěrné body v blízkosti vesnic Granitnoje, Orlovskoje a Zamožnoje „

18. 11. 2014 (20:23 MSK) – Naléhavá zpráva od brigády „Vostok“

“Ukrajinské síly ostřelovaly Gorlovku. Ostřelováním bylo poškozeno vedení na 110 kV. Nyní zůstaly bez světla vesnice Kondratevo, Kajutovo a Poklonsk z Kalininského rajonu města Gorlovka.
Zařízení pěti kotelen je bez energie, domy zůstaly nejen bez světla, ale i bez tepla. Bez topení je pečovatelský dům, dvě školy, sirotčinec a internátní škola.”

Takže Ernest si to dnes, jako vždycky, opět vzorně odmakal. Děkuji.

Mapy:

Ukrajinská:

Opolčenská:

Legenda od TK  17. listopad:

1. Raketometný útok a dělostřelecké ostřelování Doněcka (čtvrti Kyevská, Kubjyševská, Kalininská, Vorošilovská a přilehlá obec Spartak) si vyžádalo dva zraněné civilisty.
2. Ukrajinské jednotky zaútočily za účasti tanků na doněcké letiště, útok byl odražen. Pokračují vzájemné boje a dělostřelecké ostřelování u obcí Tonenkoe, Avdějevka, Jasinovatka (západní předměstí) a Písky.
3. Pokračují boje a vzájemné dělostřelecké ostřelování u obcí Marinka a Krasnogorovka.
4. Raketometný útok zasáhl střed Gorlovky. Pokračují boje a vzájemné dělostřelecké ostřelování u obcí Džeržinsk a Uglegorsk.
5. Dělostřelecký útok na Jenakievo si vyžádal mrtvého civilistu.
6. Pokračují boje a vzájemné dělostřelecké a minometné ostřelování u obcí Debaljcevo, Stožkovskoje, Černukino, Orlovo-Ivanovka, Mius, Centralnyj, Krasnyj Kut a u památníku Ostrá Mohyla.
7. Dělostřelecký útok na obec Stryukovo
8. Při dělostřeleckém útoku na Faševku byl zraněn civilista.
9. Dělostřelecké a minometné ostřelování ukrajinských pozic u obcí Zolotoe a Gorskoe.
10. Dělostřelecký útok na obec Stachanov
11. Pokračují boje a dělostřelecké a minometné ostřelování ukrajinských pozic na trase Luhansk-Severodoněck, dále u obcí Krymskoe, Frunze, Trechizbenka a Sokolniki.
12. Dělostřelecké ostřelování ukrajinských pozic u obce Stěstí.
13. Pokračují boje s obklíčenými ukrajinskými jednotkami u obce Stanice Luhanska.
14. Dělostřelecké ostřelování ukrajinských jednotek u obce Berezovoe.
15. Raketometný útok a dělostřelecké ostřelování novoruských jednotek u obce Dokučajevsk.
16. Raketometný a dělostřelecký útok na obec Starognatovka.
17. Minometné ostřelování ukrajinských jednotek u obce Granitnoe.
18. Dělostřelecké ostřelování ukrajinských jednotek u obce Čermalyk
19. Dělostřelecký útok na Telmanovo
20. Ukrajinské jednotky zaútočily směrem na obec Širokino. Útok byl odražen, novoruské jednotky provedly protiútok a osvobodily obce Lebedinskoe, Sopino, Berdyanskoe a Pionerskoe.

Interaktivní komentovaná:

https://www.youtube.com/watch?v=6sHPcLH5Xws

Opět je stručně hlavní informace z komentáře:

Jižní fronta u Mariupolu:
pokus Ukrů o průlom odražen a naopak se povstalcům evidentně povedl protiúder. Obsadili asi 5 obcí a  opět se přiblížili Mariupolu

Pohříchu je to jediná pozitivní informace pro opolčence z celé fronty.

Střední úsek jižní fronty: 
 – ztráta jedné osady.
Doněck a okolí.
Ukrové výrazně zintenzivnili průniky svých diverzních skupin. Na letišti a  přilehlých místech trvalé tvrdé boje. Avdějevka pořád odolává.

Gorlovka a okolí:
Zde se Ukři snaží prohloubit malý vlom do fronty jižně pod Gorlovkou. Nad samotným městem opolčenci ztratili jednu velmi důležitou obec.

Debaljcevská kapsa:
Opět došlo k jejímu rozšíření a  prohloubení…. Jestli to opolčenci rychle nezastaví, budou mít nepochybně těžký problém.

Fronta kolem Luganska:
Boje ve Stanici Luganskaja prý utichly, ale osobně bych ten komentář vyložil jako nepotvrzení zpráv o dobytí místa…

Psal bych radši jiné komentáře….

A opět se, mi po včerejší úspěšné premiéře ozval kosíř MP a  dodal další várku informací z  ukrajinských zdrojů. A věřte, že budete nakonec zírat! Stejně jako se to stalo mně po dočtení poslední informace a rozkliknutí posledního odkazu! Ale dost vlkových řečí! MP má slovo!

Zdravím, dnes jsem byl opět navštívit ten „kanál“ Pozorovatel -Новости Украины.
Prošel jejich hlavní novinky a hity dne na Ukrajině, bylo tam toho plno, no propagandu těžkého kalibru a sprosťárny ultras jsem odmítl šířit.
Něco o představách a o tom co se Ukrům honí v hlavě, ale přidávám k obohacení informačního potenciálu obyvatelstva ČR 🙂

Snad jsem vybral dobře..

Čalij řekl, proč Ukrajina nezničí ruskou techniku na hranicích
17 listopad 2014, 21:56
Ukrajina se snaží vyhnout plnohodnotné válce v srdci Evropy. O tom v přímém přenosu „Svoboda projevu“ v pondělí 17. listopadu řekl zástupce vedoucího prezidentské administrativy Valery Čalij.

Tak on odpověděl na otázku, proč Ukrajina nezničí ruskou techniku na hranicích.

„Já vám řeknu můj osobní názor jako diplomat … Naším úkolem je, aby nedošlo k otevřené válce v srdci Evropy. Koneckonců, pak bude použito letectva … Pak následuje zhoršení. To je jiný příběh … My nekontrolujeme hranice, to je pravda. My je tam nemůžeme kontrolovat … Takový krok by všechno změnil v úplně jiném měřítku. Pak bychom ztratili naši podporu v Evropě,” – řekl Čalij.
(zdroj)
Jak uvádí „Pozorovatel“, NATO potvrzuje pohyb vojenského materiálu z Ruska na Donbas.
Ukrajina může začít asymetrickou válku proti Rusku – vojenský expert

17 listopadu 2014, 20:35
Ukrajina může začít asymetrickou válku válku proti Rusku. Takový názor v komentáři „Pozorovateli“ uvedl koordinátor skupiny „Informační odpor“ centra pro vojenské a politické studie Konstantin Mašovec.

„Můžeme začít asymetrickou válku totální válku proti agresorovi,“ – řekl. „Když on začne proti nám totální válku, plnohodnotnou invazí, my prostě můžeme začít proti němu totální asymetrickou válku,“ – dodává. Odborník.

„Asymetrická je válka, ve které jeden z oponentů má jasnou převahu, ale zároveň nemůže dosáhnout cíle války, protože jeho soupeř, který je slabší, použije účinné metody a prostředky vedení boje, které negují tuto výhodu,” – řekl Mašovec.

Připomeňme si, že 16. listopadu v rozhovoru s německým listem Bild prezident Porošenko řekl, že Ukrajina je připravena na totální válku s Ruskem, pokud konflikt nepůjde vyřešit mírovou cestou.
(zdroj)

Má poznámka – jo něco takového už předvedl Geletej a pro velký úspěch byl odvolán..
_______
„Strelkov“ obvinil vedení „DLR“ z rozkrádání ruské „humanitární pomoci“
17 listopad 2014, 19:37
Jeden z bývalých vůdců bojovníků teroristické organizace „Doněcká lidová republika“ Igor „Střelec“ Strelkov v rozhovoru pro Gazeta.Ru obvinil současné teroristické vůdce „DLR“ z rozkrádání a prodeje tzv humanitární pomoci z Ruské federace.
„Humanitární pomoc z Ruska je žalostně nedostatečná Z velké části končí na trhu, a nikoli u veřejnosti. Příjemci této podpory v DLR” a “LLR” jsou z velké části nepoctivci,“ řekl Girkin.
Zároveň poznamenal, že humanitární pomoc východu Ukrajiny z Kyjeva se dostává k cíli..
„Během posledního týdne byly distribuce A tato pomoc přišla , a dokonce došel adresátovi. V tomto smyslu, je pobuřující, že mnohem větší objemy ruské humanitární pomoci k obyvatelstvu bezplatně nedorazí..“ – Pohoršuje se bojovník..
Jak uvádí „Pozorovatel“, v neděli 16. listopadu ruská strana dopravila na okupovaná území teroristů ve východní Ukrajině posedmé „humanitární konvoj“.
(zdroj)
_______
Tak, kyjevská pomoc doráží tam, kam má, a ta ruská se rozkrádá. Navštívil jsem stránku ruské „Gazety“ a skutečně je zde asi 52 minutový rozhovor s I.S. zde:
http://www.gazeta.ru/video/main/zadaite_vopros_vladislavu_yurevichu.shtml
kde skutečně říká o čem se píše v článku, stačí poslechnout si video do cca 7-mé minuty.
No,to je dost smutné.. 🙁

Vlkův dodatek:
Opravdu jsem nevěřícně četl informaci MP o Strelkovově interview pro ruský portál Gazeta.Ru, a  říkal si – to snad není pravda! Nicméně, hodně zdrcujícího už říká úvodní perex pro videem.
Zde je můj neumělý překlad:

70-80 procent občanů na Donbase je na hranici hladu.

Bývalý ministr obrany samovyhlášené Doněcké lidové republiky Igor Strelkov rozprávěl s portálem «Газете.Ru» o rozkrádání humanitární pomoci v Donbasu, rozkrádání kolem Zacharčenka, paralelách kyjevské trestné operace s operacemi armády RF v  Dagestanu, o ambicích Chodorkovského převzít řízení Ruska, vztahů, „Sputnik a pogrom“ v Evropské unii a  také o roli Vladislava Surkova v procesu uzavírání Minských protokolů. Dále bývalý hlavní velitel osobně „obsloužil“ byznysmena Konstantina Malafějeva a  také vzpomenul role Ruské armády při úspěších opolčenců na Donbase.

Ruštináři by naprosto neměli váhat, najít si pro tohle video čas. Nicméně, osobně jaksi po jeho shlédnutí ztrácím víru ve věc opolčení…. Stačí si představit situaci, která nutně musí nastat, pokud ta procenta hladovějících dnes na opolčenských územích by souhlasila třeba jen z poloviny…. Taková situace by prostě byla neudržitelná a neřešitelná. Přidejte si k tomu stále více rozbitou infrastrukturu Donbasu, viz včerejší informace od Ernesta o cílených masových útocích Kyjeva na vodárenská zařízení velkých měst, soustavné dělostřelecké bombardování rozvoden a transformoven a  také výtopen a kotelen… Tohle opravdu nemá technické řešení. Kromě rychlé vojenského vítězství: Které opolčenci, kteří nemají kapacity na konečné ovládnutí doněckého letiště nebo likvidaci mimořádně nebezpečné a pořád se rozšiřující kapsy momentálně prokazatelně nemají. Soudím, že pro Rusko stále naléhavěji vyvstává otázka – jak dál? Donbas je v situaci, kdy na umření je ruská pomoc příliš velká, na žití zase příliš malá.

Putinovi rozhodně není co závidět! Nicméně, když jsme u Putina – na Hlasu Ruska se včera objevilo těchto pár vět:

Náměstek ruského ministra zahraničí Grigorij Karasin vyzval Kyjev, aby navázal dialog s východními ukrajinskými regiony. Komentoval tak slova ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka o nutnosti navázání jednání mezi RF a Ukrajinou.

Podle Karasina jsou na jihovýchodě Ukrajiny lidé, kterým důvěřují obyvatelé, a Kyjev by měl navázat s nimi dialog a nikoli navrhovat jednání, jež nepřinesou žádné výsledky. Rusko je ochotno zúčastnit se všech jednání, ale pouze za účasti zástupců jihovýchodu Ukrajiny, zdůraznil.
(zdroj)
Zdá se, že v Moskvě výrazně přitvrdili! Že by si Moskva vybrala cestu?
No jestli správně interpretuji tenhle výsek z Putinova včerejšího veřejného vystoupení: video zde

Doslova říká:

„ … říkali jste, že USA nás chtějí ponížit. Není to tak úplně. Nechtějí nás ponížit, chtějí si nás podřídit a  na naše náklady řešit jejich problémy. Abychom se jim podřídili. Nikdy v minulosti se tohle vůči Rusku nikomu nepodařilo a nepodaří ani v budoucnosti.“

A Hlas Ruska to vystoupení ještě doplnil o dost zásadní Putinovo vyjádření:

“Ti kdo se připojili k protiruským sankcím se už na ruský trh potravin nevrátí!”

To je mimořádně ostré přitvrzení rétoriky. Jakkoli to bylo určeno zejména domácímu publiku! Nicméně postoje se vyhrocují velmi nepěkně! Západ je konfrontován s důsledky své neochoty začít konstruktivně jednat po celé serii vstřícných kroků Moskvy.”

 

(Všechny texty bez uvedení zdroje jsou převzaty z vk.com/strelkov_info)