Salon: USA nesnášejí kritiku jejich nadvlády nad světem

Avatar
Původní autoři

9. 11. 2014   zdroj
Vystoupení ruského prezidenta v Soči – to je snaha ruského vůdce dostat na program jednání ve světě alternativní pohled na mezinárodní vztahy. Bylo to to nejdůležitější politické prohlášení od dob fultonské řeči Winstona Churchilla. Každý Američan by si měl tento projev vyslechnout, domnívá se americký novinář a spisovatel Patrick Smith, který napsal článek do časopisu Salon. Situace je natolik vážná, že je na čase Američany probudit.


V projevu Putin odmítá myšlenku nadvlády USA. Právě toto ministerstvo zahraničí USA nesnáší. V článku bylo uvedeno, že americká média kvůli Washingtonu vystoupení ruského lídra v Soči bojkotovala. Mnohá vydání tuto událost jednoduše ignorovala a pokračovala v démonizaci Ruska. V klíčových amerických médiích, jako jsou noviny The New York Times, byly výsledky jednání diskusního klubu “Valdaj” komentovány s “nízkými standardy objektivity,” píše Smith.

“Putin se mi vždycky zdál být člověkem, který respektuje historii. Zde hovořil se znalostí věci. Jeho řeč odráží stav světa, v němž se nyní nachází, a také chyby, které k tomuto stavu věcí vedly. Ve vystoupení jsou uvedeny i cesty, jak chyby napravit. Situace je natolik vážná, že je na čase Američany probudit”, uzavírá autor.

přeložila Vladimíra Grulichová