Islámská zloba nezná mezí, přistěhování až 80 milionů muslimů…

Avatar
Původní autoři

Břetislav Olšer

23. 1. 2015 blog idnes Rozhovor
Břetislav Olšer varuje před islamismem v Evropě a upozorňuje na konkrétních příkladech na násilné a brutální praktiky islamismu. To není válka civilizací, ale marný boj inteligence s tím největším tmářstvím primitivů. Anticivilizace proti civilizaci. A islámská zloba dle něj nezná mezí…

Prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro Deník.cz řekl, že každý má žít ve své původní zemi a neměl by se pokoušet narušovat život v zemích s jinou kulturou. Muslimští imigranti nemají dle něj schopnost se adaptovat a asimilovat. Muslimům vzkázal, že pokud nedokážou přijmout pravidla hostitelské země, ať se vrátí domů do původní vlasti. Co si o tom myslíte? Souhlasíte s ním.

Odpovím trochu oklikou. Proč bohaté, velmi bohaté, arabské země nepřijímají své muslimské bratry a neposkytnou jim azyl, práci a obydlí? Saudská Arábie, království vlastní asi pětinu světových zásob ropy: 262,6 miliard barelů a je jejím největším vývozcem, kvůli čemuž zastává vedoucí roli v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC). Saudi Aramco, státní ropná společnost, zaměstnává skoro 70 tisíc lidí. Výdělky z ropy tvoří asi 45 procent HDP, tedy 622 miliard dolarů, čímž se stala jednou z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. A co třeba Kuvajt, centrum obchodu, překládky a distribuce zboží do zemí Perského zálivu. HDP na obyvatele je v současnosti 19 200 amerických dolarů, což Kuvajt řadí až na čtvrté místo v oblasti. A což tak Spojené arabské emiráty? Zásluhou ropy se staly jedním z nejbohatších států světa.

Zapomenout nelze ani na Bahrajn. V červnu 1932 zde bylo jako v první zemi na arabské straně Perského zálivu objeveno velké množství ropy, proto se těšil z výhod, které přišly zároveň s výnosy – to se odrazilo ve zlepšení vzdělání a zdravotní péče. Když jsme tedy u islámu, v islámských zemích se tvrdí, že kde je Korán a islám, tam je klid a mír, spokojenost a úžasný život. Proč tedy lidé prchají z tohoto ráje jinam? Třeba do Evropy a ne do výše jmenovaných bohatých států? Proč utíkají tam, kde se nevyznává islám, kde se musí, ale nečiní to, přizpůsobovat nové kultuře, novým pracovním podmínkám a rvát se o svůj každodenní chléb, práci a živobytí s domácími lidmi? Kdyby tyto muslimské země OPEC hypoteticky věnovaly pouhý jeden výnos ze svých mnohamilionových denních těžeb a prodejů ropy, mohly by uprchlické rodiny žít v haciendách a blahobytu…

V roce 1938 změnila život Saudské Arábie těžba ropy. Z kočujících nomádů se stali zámožní občané státu s vlastním bohatým králem a zároveň silným vlivem duchovních, kteří vycházeli z wahhábismu, fundamentální větve islámu. Otec Usámy Muhammad se dal do podnikání ve stavebnictví, protože věděl, že vzmáhající se království bude potřebovat silnice, tratě a letiště. A jelikož vládnoucí král Bin Abd al-Asis byl invalida, stavěl pro jeho vozíček rampy, kde se dalo, a postavil mu i dálnici, aby jeho luxusní bouráky mohly jezdit do vzdálených míst, kde měl své paláce. Stal se ministrem veřejných prací a jeho firma hlavním budovatelem nové infrastruktury v zemi. V roce 1968 zemřel při letecké havárii. Usámovi bylo tehdy asi dvanáct roků a začal ve firmě pracovat jako šofér buldozeru. Šéfem firmy byl od roku 1972 Usámův nejstarší bratr Salem, který vystudoval ve Velké Británii, kde se rovněž oženil. Tento muž vždy patřil k obdivovatelům Spojených států a prezidentu Reaganovi pomohl v boji proti revoluci v Nikaragui. Do této akce prý investoval 34 milionu dolarů.

V souvislosti s teroristickými útoky i tím posledním v Evropě v Paříži obhájci islámu říkají, že za to nemůže islám jako takový, ale islamismus – tedy prý pokřivený fanatický výklad islámu. Co si o tom myslíte? Lze rozlišovat islám a islamismus? Není problém v samotném islámu, který vychází z Koránu, kde je řada nenávistných a k násilí vyzývajících veršů či v právu šaría, které se uplatňuje v muslimských zemích a které je v rozporu s naším pojetím svobod? Existuje mírumilovný islám?

Dnes zaplavují Evropu statisíce migrantů z Afriky, Blízkého východu či Sýrie. „Poskytněte jim přístřeší, práci a ubytování,“ hlásají ochránci lidských práv. Chtějí snad, aby se ti všichni, co si tvrdou prací vybudovali svoji slušnou budoucnost, dělili s těmito lidmi, které ústřední světová záškvara jménem Spojené státy připravily svými puči a arabskými či jinými revolucemi o bezstarostný život? Pozve si též Obama, Kerry, Hollande, Merkelová či Cameron a další profesionální Barrosové k sobě domů zbídačené utečence, aby o nich pár roků poté psala média jako o vykořeněných individuích, prchajících pro svoji deziluzi páchali atentáty na těch, kteří jim poskytli přístřeší?

Ale k věci. Korán má 150 tisíc slov, z nichž asi čtyři tisíce doporučují laskavé chování k lidem bez rozdílu víry. To jsou necelá tři procenta. Ta zbylá jen podněcují k nenávisti vůči bezvěrcům. Korán neobsahuje jediný verš, jenž by chtěl soužití, přátelství a spolupráci s nemuslimy. Opravdu existuje mírumilovný islám, nebo spíš islamismus? To je i odpověď na vaši otázku.

A jsou dle vás čeští muslimové mírumilovní?

Čeští muslimští kmotři se nechali slyšet, že by bylo prý vhodné, aby se prezident Miloš Zeman za svá hluboce urážlivá a nenávistná prohlášení proti islámu omluvil milionům muslimů po celém světě. Prezident se však omlouvat nemíní, spíš by se měli omluvit zastánci kamenování, popravy za čarodějnictví a odpadlictví od islámu a jiné takzvané zločiny. Jsem hrdý, že jsme s Milošem Zemanem dva, které bedlivě pozorují a čtou velvyslanectví arabských zemí, zvláště když vyznávají islámské právo, jež považuje ženu za polovinu hodnoty muže. Prý proto, že menstruuje. Kolik hodnoty ženy však představuje muž, který nerodí a neudržuje tak vysokou porodností islámskou komunitu při životě? Viděl jsem strašné video o zohavování muslimských žen. A jakou hodnotu mají neplodní páni tvorstva, co jsou z hlediska šarie zbyteční. Ukamenuje je někdo? A jaké je to mírumilovné kamenování dle šarie?

Co máte na mysli?

To, že zuřivá lůza zabalí odsouzence k ukamenování do bílého prostěradla, svážou mu ruce i nohy a strčí ho hluboké jámy, zasypou do poloviny těla, aby byl zbytek k dispozici jejich kamenům. Ty nesmí být ani malé, ani příliš velké. Aby smrt přicházela pomalu, bolestně, aby si chudák cizoložník vytrpěl své. Nejlíp ho trefit do hlavy, týlu, nosu, do čela nebo očí.

Nebojíte se nařčení z islamofobie? Co říkáte tomu, že kritici islámu bývají často označovány za xenofoby, islamofoby, rasisty?

Jedním ze znalců islámu je Luboš Kropáček, který o islámu přednáší na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, když nazval tuzemské odpůrce islámu „morální a intelektuální spodinu této společnosti“. Takže, vážený pane husito, pokud já jsem islamofob, xenofob a rasista, co jsou potom soudruzi muslimové – šéf Muslimské unie v ČR Mohamed Abbas z Chartůmu v Súdánu a Muneeb Hassan Alrawi, pro změnu irácký obchodník, kteří u nás mají jistě dobře placené místečko páté kolony; posty předsedů Islámské nadace a Ústředí muslimských obcí v ČR. Oni na jedné straně tvrdě a pokrytecky odsuzující pařížské vraždy karikaturistů týdeníku Charlie Hebdo, avšak zároveň se veřejně hlásí k islámskému právu šaria, respektive ke kamenování nevěrných žen a k bití dětí, aby uvěřily v Alláha. Pro mě může být člověk černý, bílý, oranžový či fialový; podstatně pro mě je, zdali jde o slušného člověka…

Hrozí podle vás islamizace Evropy? Tedy, že muslimové populačně převládnou a demokraticky ustanoví jako právní systém právo šaria? Jsou odhady, že za 40 let budou mít některé země většinu muslimů…

Kdo za to může? Za atentáty islamistů v Madridu, Londýně, Paříži, v Moskvě a Beslanu? Za vším hledej program EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership), nazývaný „barcelonským procesem“, jenž počítá s přistěhováním až 80 milionů muslimů do zemí sedmadvacítky do roku 2050. Předběžný odhad těchto migrantů má vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Zrada její křesťanské tradice? Vypočítavost Barrosových socialistů? Kam vítr, tam plášť, vlastně čádor a nikáb? Jedni tleskají, jiní zuří, hodně se též mezi našinci mluví o tom, že Evropa už dávno není křesťanská, takže jakápak tradice.

Dnes jsou masové nepokoje vůči muslimům v Německu…

Německo je třetí největší muslimskou zemí v EU a hrdá křesťanská země si muslimy doslova hýčká. Na 120 tisíc muslimů z třímilionové islámské komunity v Německu tak bude mít největší mešitu v německém Kolíně nad Rýnem. Už brzy nebudou turisté obdivovat jen kolínskou katedrálu, ale i minarety, které v Ehrenfeldu postaví Turecko-islámské unie (Ditib). Projekt bude stát kolem 20 miliónů eur, asi 497 milionů korun, a zaplatí ho příspěvky 800 sdružení patřících k Ditib.

Rozhodnutí podpořili němečtí sociální demokraté, zelení, liberálové a levice. Kolínský starosta Fritz Schramm projekt obhajoval tvrzením, že velkoměsto jako Kolín potřebuje centrální mešitu: „Nehodí se, aby se muslimové modlili v halách starých fabrik a na zadních dvorech“. Kupole moderní stavby má dosahovat 35 metrů a po stranách vyrostou dva 55 metrů vysoké minarety. A co nejdůležitější; v Německu je víc než tři tisíce mešit a do některých čtvrtí ve velkých městech už se policie bojí vkročit, protože tu rozhoduje islámské právo šaria. V Berlíně se takové čtvrti přezdívá „Malý Istanbul.“

Lze vůbec problém islámu v Evropě s ohledem na počet muslimů a jejich neustálý populační nárůst vůbec nějak řešit? Nemůže to skončit nějakou formou občanské války, jak varuje sociolog Petr Hampl? Nebo se objevily názory, podle nichž by nepřizpůsobiví muslimové mohli být dle vzoru Benešových dekretů odsunuti…

Za prvé, jde mi mráz po těle, když slyším něco, co připomíná nacismus a druhou světovou válku. Odsuny muslimů dnes jsou stejně děsivé, jako odsuny Němců kdysi. Je nutné zavést pragmatickou politiku, aby nedocházelo k imigraci. Utopie? Dnes už možná, ale kdyby si EU nehrála na svobodomyslné génie a nechala své hranice tak, jak byly před Schengenem, aby lidská práva brala realisticky; kdyby nebylo výbojů Západu, viz Francie a Alžír, USA a Libye, Egypt, Sýrie či Irák a Afghánistán, nebyly by frustrovaní muslimové, respektive jejich hromadný exodus do Evropy.

Pozdě bycha honit, tak je v tomto stavu nouze alespoň neplodit protichůdná prohlášení. Ne že by měl být každý Václavem Klausem, ani by na to neměl, stačí být alespoň soudným. „Masová migrace vznikla jako falešná ideologie, že je jakýsi nárok, obecné lidské právo potulovat se kdekoliv po světě,“ uvedl v červenci 2005 v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes prezident Václav Klaus. Prohlásil také, že multikulturalismus je mylný a škodlivý a všichni na něj doplácíme. Pokud chce někdo imigrovat, měl by se přihlásit k úplné asimilaci v nové zemi a nezůstávat zakotven ve svém původním prostředí. O pět let později objevila objevené Merkelová. Ostře se vyjádřila v rozhovoru o islámu a imigraci. „Multikulturalismus absolutně selhal,“ řekla a dodala, že se všichni přistěhovalci musí naučit plynně německy. Nepřeje si žádný multikulturalismu, který neuznává existenci dominantní kultury. Je jasné, že bez schopnosti mluvit německy nemůže integrace v Německu fungovat, aniž by zaskřípala. Začínají se totiž komplikovat vztahy především s příslušníky islámských komunit…

Hrozí České republice islamizace, pokud zůstane v EU? Hrozí zde teroristické útoky? Vy jste ve svém blogu zmínil, že na Českou republiku je uvalena fatva, můžete o tom zmínit nějaké další informace?

Faktem je, že za prasečí odpad před brněnskou mešitou vyvolal rozruch a radikální výhrůžky islamistů. Zda se fatva naplní, či ne, to je proces velmi nevypočítatelný; atentáty a protesty proti karikaturám Muhammada trvají několik let a teprve nyní došlo k atentátům. Je to velmi ošidná věc, islamisté útočí bez strategie a taktiky, bezvěrci tak neznají dne ani hodiny. V Afghánistánu stačila tamním muslimům jen zvěst o tom, že pastor Wayne Sapp údajně spálil výtisk Koránu v kostele na Floridě. Ihned se jich tisíc vrhlo na zahraniční osoby, zabili jedenáct až dvacet pracovníků mise OSN, dvěma z nich přímo uťali hlavy. Nory, Švédy, Dány… Bez soudu. Mírumilovně, jak to ostatně islám zvládá na jedničku. To není válka civilizací, ale marný boj inteligence s tím největším tmářstvím primitivů…

Jak jsem si mohl zavařit já, vymyšleným „plivnutím na Korán“, nechci ani domyslet. Jakmile se totiž „bezvěrec“ dotkne Koránu, natož aby po něm plivl, nebo zesměšňuje karikováním Proroka, je oheň na střeše, vyhlašují se fatvy a jiné msty, když však islamisté spáchají atentát na Manhattan, je z toho slávy v muslimském světě, tisíce lidí se radují, rozdávají se dětem bonbóny. Satan byl poražen. Islámská zloba nezná mezí.

Jak to?

Navštívil jsem spoustu mešit všude po světě, jsou to úžasné a nádherné stavby, s ještě úžasnějšími malbami. Je zvláštní, že v Izraeli jsou stovky mešit, kde se chodí izraelští muslimové bez obav modlit, obráceně však v mnohých muslimských zemích není ani jedna synagoga. Proč? Protože tam nežijí Židé. Co by se stalo, kdyby tam žili? Byli by v mžiku fyzicky zlikvidováni. Třeba v Číně jsem zažil spoustu kestřanských kostelů vedle těch buddhistických modliteben. Nikdy žádný kostel však nesloužil ke spřádání sebevražedných atentátů, jak tomu bylo např. před atentáty na New York.

Všechnu aroganci muslimů a bezradnost křesťanů završil kazatel Abu Waleed, jenž se Britům za jejich shovívavost odměnil svým kázáním 23. června 2011 v Londýně, kdy je seznámil s jejich blízkou budoucností: „S Alláhovou pomocí dobudeme Bílý dům. Zažijeme den, kdy budou vykopnuty dveře do Bílého domu a vejde kalif (následník Mohameda),“ vykřikoval za souhlasného halekání kolemstojících muslimů. „Přijde den, kdy skončí Obama i Cameron na kolenou, aby nám muslimům platili daň za ochranu ne-muslimů,“ prohrábl si svůj mohutný plnovous. „Prapor islámu zavlaje nad Bílým domem i nad sídlem britské vlády na Downing Street.“ Prý se stará dobrá Anglie jednou změní v další zemi Proroka Muhammada, kde už dnes uslyšíte proroctví: „Věřte mi, přijde den, kdy královna Alžběta II. bude nosit burku…“

Někteří politici říkají, že za vzestup násilí u muslimů mohou Spojené státy, které svými intervencemi destabilizovaly Blízký východ a svrhly sekulární režimy…

Stačí jen pár slov; v den 13. výročí útoků al-Kájdy na USA vyhlásil Obama, že chce po Kongresu nový zákon, aby mohl podporovat syrskou opozici. Tedy stejného nepřítele, který zbořil nejen newyorská Dvojčata. Dnes už je jasné, že extremisté mezi syrskými rebely drtivě převažují. Přidali se k nim džihádisté al-Kájdy z tří desítek islámských zemí z celého světa, včetně Afghánistánu, Saúdské Arábie, Pákistánu a Libanonu; většina ozbrojených sil v Sýrii byla tvořena kriminálníky a extremisty. Vzbouřenci jsou vyzbrojeni chemickými zbraněmi vyrobenými v Gruzii. Reprezentují islamističtí rebelové ještě vůbec syrskou revoluci? Odpověď zní – ne… Každý útok, který oslabí Asadovu vládu, posílí al-Kájdu. A tak si vyzbrojily USA dnešní Islámský stát a možná může Hollande poděkovat Obamovi, že mu islamistickými vraždami pomohl k vítězství v nadcházejících prezidentských volbách. A článek s výčtem agresí USA.

Co říkáte kritice, že Stát Izrael perzekuuje Araby?

Dnes je vedle synagog a kostelů na území židovského státu na 400 stovky mešit, muezzinové a ve 120členném Knessetu mají tři arabské strany 10 křesel. Velvyslanec Izraele ve Finsku je arabského původu. Arabština je spolu s hebrejštinou uznaná jako státní jazyk Izraele. Ve které arabské zemi je hebrejština státním jazykem a kolik synagog je v Pákistánu, Afghánistánu nebo v Pásmu Gazy?

Polovina Arabů v autonomii má vlastní byt, asi procento bydlí ve vile, zbytek v domcích. Informuje o tom studie Palestinského centrálního úřadu. Přes 40 procent obyvatel v autonomii vlastní auto. 47 procent počítač a 97 procent satelitní přijímač. V 10 procentech domácností žije tři a více osob. Průměrný byt má 3,6 pokojů. Zkrátka, Pásmo Gazy a Západní břeh Jordánu takto žijí pod židovskou „diskriminací“. Na Západním břehu Jordánu vládne Abbás s Fatáhem, v Pásmu Gazy Hanejja s Hamásem. Jak má nový stát vypadat, to ještě nikdo neřekl. Fatáhstan a Hamástan?

Islám dlouhodobě obhajuje mons. Tomáš Halík. Co byste mu vzkázal?

Evropa má morální povinnost přijmout uprchlíky z Blízkého východu a Afriky i přes možná rizika, jako je podřezávaní krků, unášení a znásilňování jezídských žen. V Otázkách Václava Moravce na toto téma před časem mluvil prezident České křesťanské akademie, teolog Tomáš Halík. A neslyšel oponenty, že stovky utečenců v Německu a Británii získaly občanství svých azylových zemí, aby se následně zapojili jako Němci či Britové do terorismu Islámského státu. Prý to chce náročnou práci s jejich integrací. Bla, bla, bla… Tak bych mu vzkázal: Monsignore Halíku, pokud mají lidé morální povinnost přijmout utečence; jsem zvědavý, kolika z nich nabídne jako nositel Templetonovy ceny místo pod svou střechou vašeho kostel sv. Salvatora, aby jste šel příkladem Česku, zachoval se poprvé jako Matka Tereza a konečně si zasloužil Templetonovu cenu i s miliony k tomu?

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu před svým odletem do Paříže, kde se měl spolu s ostatními představiteli různých států zúčastnit manifestace k uctění památky sedmnácti obětí nedávných teroristických útoků, vyzval evropské Židy, aby odjeli do Izraele. Ve svém proslovu před novináři vzkázal: „Stát Izrael není jen místem, k němuž se obrací ve své modlitbě. Stát Izrael je také vaším domovem. Tento týden se sejde zvláštní tým ministrů, aby projednal kroky k větší imigraci z Francie a jiných evropských zemí, které trpí hrozným antisemitismem. Všichni Židé, kteří chtějí přijet do Izraele budou zde vřele a s otevřenou náručí vítáni. Pomůžeme vám se zabydlením ve naší zemi, která je rovněž vaší zemí.“ Co tomu říkáte? Hrozí Židům v Evropě nebezpečí?

Za vším hledej volební kampaně – za Hollandem i za Netanjahuem. Nyní žije v Izraeli 8,018,000 obyvatel, z nichž 75,3 procent tedy 6,042,000 jsou Židé. Arabů je 20,7 procent tedy 1,658,000. Benjamin Netanjahu nadále posiluje židovství Izraele řízeným přistěhovalectvím. Pro nové Židy potřebuje osady. Na Západním břehu a ve východním Jeruzalémě žije už přes půl milionu židovských osadníků. Přestože se Židé dožívají v průměru 80 let, jejich počet klesá; porodnost izraelských Arabek je kolem čtyř dětí, Židovek asi poloviční. Podle zprávy z Jewish People Policy Planning Institute je na světě stále méně Židů. Za posledních zhruba třicet roků se počet Židů zmenšil o 2,24 miliony. Výjimku tvoří Izrael. Dnes žije mimo sedmimilionový Izrael přes 7,76 milionů Židů, ale v roce 1980 to bylo až 10 milionů. A to nemluvím o holocaustu, který jich vyvraždil na šest milionů.