Kdo poškozuje dobré jméno, pověst a renomé ČR?

Avatar
Původní autoři

Jiří Baťa
6. 1. 2015 Czechfreepress
Stále je slyšet řadu „politiků“ o tom, jak prezident Miloš Zeman svými výroky, názory, stanovisky a jinými postoji (Čína, Rusko,Ukrajina a  pod.) poškozuje dobré jméno České republiky. Je tomu skutečně tak? Nebude zřejmě od věci se zamyslet nad oprávněností konstatování o „dobrém jméně České republiky“. V čem spočívá tento názor?

Jsme opravdu natolik zajímavým, vzorovým, příkladným státem ve středu Evropy, že si můžeme o sobě myslet, že máme nějaké mimořádně dobré renomé v Evropě či ve světě, které by mohl např. prezident Miloš Zeman nějak poškodit? Osobně se domnívám, že ti lidé, co poukazují na „poškozování dobrého jména ČR“, jsou až příliš velcí narcisové, příliš se přeceňují v důležitosti svého politického (či jiného) postavení, z čehož pramení buďto nezdravá a přehnaná domýšlivost o svém postavení, ale i postavení samotné ČR. Nebo úmyslně fabulují význam Zemanových slov, případně činů s cílem jej takto poškodit, případně ponížit, urazit. M. Zeman je však člověk pevného charakteru, není snadné jej těmito urážkami srazit poníženě na kolena.

Je celá řada případů z minulosti, kdy naši politici, včetně premiérů a  prezidentů zcela evidentně mohli výrazně či významně poškodit dobré jméno ČR a to do slova a do písmene. Pravda, vyvolalo to rozruch, ale ke skandálu to mělo hodně daleko. Není proto od věci připomenout některé zvlášť významné případy, např. známá Topolánkova dovolená „na Adama“, Grossův nejmenovaný strejda, Havlovo odsouhlasení a podpora „humanitárního“ bombardování Jugoslávie, Klausova sběratelská vášeň pro plnící pera, Nečasovy milenecké avantýry, nebo naprosto bezprecedentní vyhlášení amnestií Havla a Klause. Tyto události republiku zcela jistě v očích zahraniční veřejnosti ničím neproslavily a pokud ano tak jen ostudou zmíněných osobností, potažmo ostudou republiky samotné. Pokud si tedy někdo myslí, že prezident Zeman svými výroky a postoji poškodil dobré jméno republiky v cizině, je to jen taktická lež a snaha co nejvíce poškodit Zemanovo renomé a reputaci, neboť je zcela evidentní snaha o jeho odstranění z funkce prezidenta (s tlakem zvenčí, viz červené karty).

Jedním z těch, který má velmi často plnou hubu (omlouvám se za tento výraz, ale i ten považuji ještě hodně slušný) lživých, sprostých a pomlouvačných keců o tom, jak ten který člověk poškozuje reputaci, dobré jméno, význam nebo postavení České republiky, a který si nebere servítky ani v případě prezidenta Miloše Zemana, je pověstný politický superkariérista, demagog, falešný hrdina, lhář, provokatér, bezpáteřný vyžírka a prospěchář, řiťolezec, europoslanec za TOP 09, to vše v jedné osobě Jaromíra Štětiny. Tento bezcharakterní člověk za poslední roky neuvěřitelně povyrostl až na post europoslance po té, když se dal do služeb člověka stejné nátury, Karla Schwarzenberga a jeho TOP 09 (v té době se stačil již vyšplhat na senátora). Je to stejný politický hulvát a provokatér jako jeho šéf jen s tím rozdílem, že zatímco Schwarzenberg kalí vody domácí politiky a podněcuje veřejnost proti Zemanovi, Rusku atp., Štětina činí totéž ve vodách EU.

Nyní lze posoudit, nakolik je relevantní a opodstatněné tvrzení o poškozování České republiky, když se Štětina velmi hrubě, netaktně a provokativně vysloví k avizované návštěvě prezidenta M. Zemana na oslavách 70. výročí porážky fašismu v Moskvě. Jeho výrok: „Jet v květnu do Moskvy na pozvání diktátora je urážkou ruských, ukrajinských, čečenských, gruzínských a jiných vojáků, kteří položili životy v boji proti nacismu.“ jen dokládá jeho tupou omezenost, hulvátství, netaktnost a úroveň jeho uvažování, ale také zneuctívání hlavy státu. Drzost je, že se k cestě prezidenta vůbec veřejně vyjadřuje. Je až nepochopitelné, jak si Štětina dělá nároky na jím kvalifikované posuzování zahraničních cest prezidenta, notabene vhodnosti či nevhodnosti jeho státních návštěv. Zde se jen potvrzuje drzost a domýšlivost, která je u Štětiny mimořádně vyvinuta, neboť to není první případ, kdy se „montuje“ do něčeho, po čem je mu „velké kulové!“ Jeho počínání se však shoduje s mentalitou K. Schwarzenberga, oba se totiž usilovně snaží M. Zemanovi (a nejen jemu) škodit, kde se jen dá.

Štětina jen dokazuje, jaké jsou jeho cíle, čí politiku podporuje a kým je veden a placen. Je to člověk, který spolu se Schwarzenbergem mají za úkol nevybíravými způsoby podkopávat Zemanovu autoritu, postavení, výkon funkce až tak, aby pod tlakem nejen jisté části politiků, ale i zblblé veřejnosti donutila prezidenta na svůj post abdikovat. Klika kolem Schwarzenberga se činí, aby se do prezidenta Zemana naváželi s různými výtkami a kritikami, aby okopávali jeho kotníky a házeli klacky pod nohy. Europoslanec Štětina mu hází pod nohy přímo dřevěné klády. Je to sprostý chrapoun, hulvát a zcela bezcharakterní člověk.

Na reakci a kritiku některých politiků ke svému tvrdému vyjádření k cestě Miloše Zemana do Moskvy, reagoval opět jako slizoun, když se snažil otupit hrany a tvářit se, že to tak vůbec nemyslel. Je možné se domnívat, že pan Štětina rychleji mluví, než myslí, ale vzhledem k tomu, jak často takové výpady uplatňuje a jaké jsou jeho cíle, lze o tom úspěšně pochybovat. Kromě jiného je to od něj, stejně jako od Schwarzenberga krajně neseriozní zneužívání poslanecké imunity, protože nebýt jí, takové jednání by si jistě nedovolili.

Tímto jedním či dvěma příklady jsem chtěl naznačit, jak to asi je s tím dobrým jménem, jeho poškozováním a s důsledky, když se někteří páni politici, ale i paní političky, snaží tak nedůstojně a vehementně dehonestovat výkon funkce prezidenta Miloše Zemana. Neznamená to, že Miloš Zeman nemá chyby a nedostatky, ač prezident, je to pořád jen člověk a jak víme, člověk je tvor chybující. Nicméně za dobu svého působení se dosud nedopustil ničeho tak vážného, aby byly opodstatněné scény s rajčaty, manifestace typu Albertov apod., aby bylo nutné slyšet z politické scény takové zhovadilosti, jako jeden z mnohých od jisté paní poslankyně TOP 09, která prohlásila, že „Prezident se svými kroky dlouhodobě snaží zvrátit prozápadní orientaci naší země a dostat nás zpět do područí Ruska!“ Příliš okatý důkaz, že „oni“ směřují zcela opačným směrem, do područí a vazalství USA!

I zde je patrná úspěšná implementace Schwarzenbergovy politické a stranické demagogie. Nikomu z řadových členů TOP09 však jaksi nedochází, že jeho politika nesměřuje k prosperujícímu českému státu a  spokojené společnosti, ale k jistému zavlečení do tenat západního vlivu a jistému existenčnímu vazalství na USA. Možná to vědí, ale jak se říká, „Za peníze v Praze dům“, takže jak jsou zřejmě odměňováni jim stojí za to jít proti vlastnímu národu. Veškeré jejich proklamace o budování demokratického státu je jen falešný a naprosto nemravný podraz na občany. Pokud něco budují, tak především pro sebe, pokud něco myslí dobře, tak zase jen pro sebe! Občan? A to je prosím, kdo?