Marný Zaorálkův útěk před lží (VUL)

Radim Valnečík
20. 1. 2015     zdroj
Ve včerejším pořadu Události komentáře na ČT 24 L. Zaorálek předvedl tragikomickou roli beznadějného útěku před lží, tedy před Velkou ukrajinskou lží (VUL). Vždycky si kladu otázku, kdo je větší darebák – ten, kdo ví, že slouží zlu a snaží se to sám pro sebe nějak omluvit, nebo ten, kdo slouží zlu a nedělá mu to žádný morální problém. 


L. Zaorálek je ten první případ. Směšně trapná role obhajoby sebe před sebou samotným má jednu výhodu. Když se mu dá slovo, vyžvaní toho víc, než by se dalo očekávat. Jedním z jeho problémů je, že sebe oklamat může, střízlivě uvažujícího člověka nikoli. I to je jeden z důvodů, proč stojí zato shlédnout včerejší Události zde

Je z nich patrné, že L. Zaorálek už má jediný zájem – aby to nějak skončila a přitom nepraskla celá Velká ukrajinská lež. Ale to už není možné. Proto jsme svědky i toho, že se po Rusko něco chce, ale ani ti, co na něj tlačí, vlastně neví, co konkrétně. A ani Rusko a ani kdyby chtělo není schopno uchránit současnou euroreprezentaci, která zkazila a zradila vše, co se zkazit a zradit dalo, před fiaskem odhalení skutečnosti. A není ji schopno uchránit ani to, že nyní potichu se zneužitím kauzy “Charlie” předává moc tajným službám.

On a patrně i někteří další euroreprezentanti by rádi řekli ukrajinské straně: Hoši, neblbněte! Už dost. To s tím autobusem nebyl dobrý nápad a dalo nám to velkou práci, aby se to nerozvířilo. A odstřelování doněcké dětské nemocnice z těžkých zbraní, to už je fakt přespříliš.

Ale nemůže to říci, ze tří důvodů:

1. Celý domeček Velké ukrajinské lži by se začal hroutit. Postupně, ale poměrně rychle by vyplynulo na povrch, jak velká svinstva se na Ukrajině napáchala, co vše věděla a kryla současná euroreprezentace, kolik krve má na rukou. To je první, ale ne nejdůležitější důvod.

2. Toho prvního důvodu si je celá euroreprezentace vědoma a nedokáže se s tím vyrovnat jinak než tím, že si vzájemně přísahá věrnost, tj. pokračování “tvrdého postupu”, což ovšem ve skutečnosti není tvrdý postup ale slepota a hluchota, pokud jde o vnímání faktů a celé reality. Lidská úroveň současné reprezentace (tak, jak byla tato “elita” vybrána a dosazena) pak nikomu z nich neumožňuje “vybočit z řady”. Ale ani to není ten nejvýznamnější důvod.

3. Nejvýznamnější důvod pokračování tragédie v antickém stylu je, že i ukrreprezentace se dostala do pasti vytloukání klínu klínem, ze které není úniku. Radikály zdola nejde zkrotit a ti si mlčení euroreprezentace vykládají jako přímou podporu pro své zločiny genocidního nacionalismu a manifestování příslušného historického odkazu. Domnívají se, že se to po nich chce. Podle nich nastala doba Velkého návratu a Ukrajina se proslaví tím, že bude na čele tohoto procesu. A tak se ukrpolitici předhánějí ve snaze se zavděčit. Pragmatičtější politikové typu Porošenka radikálům ustupují či přímo se jim podbízejí.

Tak se stalo, že děním v EU (které nelze nazvat jinak než hnědnutím) točí naprosto zprofanovaná ukrreprezentace (o které si nikdo, ani na Ukrajině, nedělá žádné iluze). Není divu, že je z toho špatně i L. Zaorálkovi, ale ze své roli již nedokáže a nemůže vyskočit. (A tak sám sebe uklidní tím, že v tom není sám, že v tom jsou i “skutečné osobnosti” typu Merkelové apod.)

V této situaci se skutečně může stát, že selhání euroreprezentace může uvolnit vývoj až směrem k válce srovnatelné s 2. světovou, ale okořeněné masívním nasazením jaderných zbraní. To dnes není vyloučeno. O to větší je lidské selhání těch, co tuto situaci připustili. Pravděpodobnější však je, že ani kauza “Charlie”, ani nic jiného nepřekryje podstatu toho, co se odehrává a dojde k vystřízlivění. Velká ukrajinská lež se neudrží ani na Ukrajině. Již proto, že několik miliónů lidí nelze vyvraždit, a že poté, co se odehrálo, nemůže nikdo chtít, aby žili pod jednou střechou s těmi, co se je vyvraždit pokusili. A také Ukrajinci si brzy udělají představu o tom, jak vážně to s nimi EU myslela, když celou hru pod taktovkou USA rozehrála. Naděje, že se Rusko nechá vtáhnout do války přes velkou snahu současné ukrreprezentace také neprojde. Mj. zajímavé je sledovat, kdo současné dění, které se vymklo kontrole současné euroreprezentace, zneužívá k prosazení plánů na velký návrat.


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1996-marny-zaoralkuv-utek-pred-lzi-vul.html