V Rusku vzniklo občanské hnutí “Antimajdan”

Avatar
Původní autoři

15. 1. 2015   zdroj a zde
Prezentace nového občanského hnutí “Antimajdan” se konala v Moskvě 15.ledna. Hlavním cílem této organizace bude protipůsobení silám, které v Rusku chtějí organizovat protivládní shromáždění podle ukrajinského scénáře.


“Majdan na Ukrajině nepřišel najednou. Rozmotával se krok za krokem. Dávaly se tam peníze za účast, za každý hozený kámen nebo láhev. Je zřejmé, že ty procesy, které v současné době probíhají i v Rusku – to je něco podobného. Ale chápeme, že veškerá pouliční hnutí a barevné revoluce vedou ke krveprolití, k tomu, že v první řadě jsou postiženy děti, ženy a staří lidé. Budeme klást odpor tomuto hnutí na každém kroku. Pro začátek se dnes večer všichni společně sejdeme tam, kde se schází opozice. Jednoduše se jeden druhému podíváme do očí, podíváme se na očích té mládeže, kterou podvádějí,” vysvětlil člen iniciativní skupiny a první zástupce předsedy Všeruské veřejné organizace “Bojové bratrství” Dmitrij Sablin.

V občanském hnutí “Antimajdan” je také prezident Všeruského motocyklového klubu “Noční vlci” Alexandr Zaldostanov, spisovatel a publicista Nikolaj Starikov, účastník bojů v Afghánistánu a dvojnásobný nositel Řádu Rudé hvězdy Vjačeslav Šabanov, mistryně světa v MMA Julie Berezikova.

Podle členů iniciativní skupiny bude hnutí brzy oficiálně zaregistrováno a do jeho řad vstoupí velké množství veřejných osobností, celebrit a obyčejných Rusů. Jedním z cílů zakladatelů “Antimajdanu” je, aby se hnutí stalo mezinárodním.

Hnutí “Antimajdan” bude působit pod heslem: “Vystupujme společně, aby se zabránilo barevné revoluci, chaosu a anarchii”.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Valdimíra Grulichová