Saakašvili „prezidentským poradcem“ Porošenka a gruzínští zločinci pod ochranou ukrajinské vlády !!

Avatar
Původní autoři

22. 2. 2015   Svobodné noviny
Gruzínská vláda šokována
Michail Saakašvili, ze všech těch možných lidí, se stal „prezidentským poradcem“ nového majitele Ukrajiny, Petra Porošenka. Gruzínská vláda je pochopitelně dost znepokojená, že Ukrajina, země kterou země považuje za svého přítele, jmenovala Saakašviliho na tak klíčový post. Není to proto, že by Gruzie nesouhlasila s jeho politikou, ale proto, že Saakašvili čelí mnoha obviněním.

Gruzínský expremiér Bidzina Ivanišvili, muž, který byl dosazen do funkce, aby vyčistil zemi od Saakašviliho a jeho gangu, nedávno komentoval rozhodnutí Porošenka, že jeho rozhodnutí jmenovat tohoto zločince jako svého poradce je „politovánihodné“. Ivanišvili také uvedl, že existuje i mnoho dalších bývalých členů gruzínské vlády, kteří „radí“ Porošenkovi. Je jich údajně ve skutečnosti tak mnoho, že to znepokojivě připomíná bývalé nacisty, kteří se záhadně objevili jako poradci Amerikou spojené jihoamerické diktatury po druhé světové válce.

Mezi hledanými zločinci na Ukrajině je Zurab Adeishivili, bývalý ministr spravedlnosti, který nemá žádnou oficiální funkci v ukrajinském vládě, ale neformálně ji radí, podle jiných zdrojů, které tam pracují. Bývalý ministr zdravotnictví Alexandr Kvitashvili, muž s dlouhou historií podporování a těžení z institucionální korupce, dostal stejnou práci na Ukrajině, která mu dala okamžité ukrajinské občanství.

Bývalý náměstek ministra vnitra Eka Zguladze, byl také nyní převeden na stejné pracovní místo na Ukrajině, navzdory tomu, že ho nikdo nezvolil. Gia Getsadze, který byl členem administrativy Saakašviliho až do poloviny roku 2005, je nyní na Ukrajině náměstek ministra spravedlnosti, kde také slouží další tři bývalí členové gruzínské vlády. U některých členů rodin těchto lidí byly zdokumentovány vazby na CIA a různé nevládní organizace, jak již bylo zveřejněno v mezinárodních médiích, jako je tomu např. v případě manželky Kvytashiviliho a jejich dlouhodobých kontaktech se CIA.

Gruzie se snaží dostat mnoho z těchto lidí, včetně Saakašviliho, před soud, ale Ukrajina se do této hry odmítá zapojit, bez ohledu na povahu obvinění vznesených proti nim. Nemůže být náhoda, že tito zločinci se najednou objevili a jsou pod ochranou nejnovějšího amerického projektu, stejně jak tomu bylo v Gruzii, do té doby, než byli vyšachováni voliči a museli utéct ze země.

Saakašvili má stále vlivné přátele v USA, jako je senátor John McCain a náměstekyně ministra zahraničí Victoria Nulandová. Samozřejmě, že on moc dobře ví, co udělal v Gruzii a jak mnoho by bylo zničeno kariér, pokud by řekl, kdo mu dával pokyny a proč. Bývalý šéf CIA David Petraeus byl dokonce hostem v jeho domě v New Yorku.

To je důvod, proč je Saakašvilimu dovoleno, aby veřejně prohlašoval, proč se stal poradcem Porošenkovy vlády. „Budu koordinovat dodávky zbraní do Kyjeva“ řekl Saakašvili ve vysílání na ukrajinském televizním kanálu. „To je dnes nejdůležitější otázka a budu na tom pracovat v příštích několika dnech,“ poznamenal.

Nicméně, jako obvykle, jeho nový úkol na Ukrajině musí být nastaven pro mezinárodní publikum. Saakašvili byl dlouho prezentován jako prozápadní reformátor, a proto byly jeho zločiny považovány za neexistující, protože reformátoři přece tyto druhy věcí nedělají, a jednají pro naše dobro. I přes jeho vlastní vyjádření, že jeho role na Ukrajině souvisí se zbraněmi, Porošenko tvrdí, že Saakašvili „má velké zkušenosti, které budou použity k provádění reforem na Ukrajině,“ aniž by Porošenko upřesnil o jaké reformy se jedná.

Ukrajina je obklopena pro-západními zeměmi, které by mohly poskytnout spoustu rad a bez pochyby je i nabízejí. Ze všech poradců, které si mohli vybrat, si Porošenkova vláda zvolila členy zločinného režimu.

Saakašvilova vláda je dobře známá svými vazbami na Ukrajinu. Když, teď již dvakrát Amerikou sesazený Viktor Janukovyč, bojoval proti Saakašvilimu v rozhodujících volbách, Julie Tymošenková zaslala do země stovky „volebních pozorovatelů“, aby se pokusili zabránit v jeho vítězství. Později bylo zjištěno, že oni poradci byli ve skutečnosti kombinací praktiků bojových umění a pouličních násilníků, bez jakékoliv politické zkušenosti. Taková byla v té době podpora, kterou vláda nabídla Ukrajině.

Na Saakišviliho obhajobu lze žíci, že jeho práce se již ukazuje jako účinná. Hledaní zločinci pracující jako poradci nejsou jen Gruzínci na Ukrajině. Mnoho z nich působí na Ukrajině jako placení žoldáci, kteří bojují po boku Kyjeva proti svým vlastním občanům, protože zvyšující se počet Ukrajinců, ať už vojenský, nebo civilní, tuto službu kyjevské vládě odmítají.

Některé z těchto neuvážených duší již zaplatili svoji cenu. Člověk by neměl zapomínat, že jsme se do tohoto bodu dostali v důsledku odstřelovačů na Majdanském náměstí, z nichž mnozí byli Gruzínci, zbytek z nich byli odstraněni ze země, na falešné gruzínské pasy a všichni byli součástí teroristického výcvikového programu CIA, který stále probíhá v gruzínském neslavném Pankisi Gorge.

Oficiálně, navzdory jejich vlastním prohlášením, je Saakašvili šéf Mezinárodního poradního sboru pro reformy. Kancelář ukrajinského prezidenta uvádí, že se tato rada bude skládat ze zahraničních odborníků a bude pracovat na „reformaci ukrajinských právních předpisech a na zvýšení úrovně mezinárodní podpory pro Ukrajinu.“

Nový oficiální titul Saakišviliho práce si klade za cíl znovu zdůraznit, že on a Porošenko jsou pro-západní síly, a proto jsou na straně lidí, protože se předpokládá, že každý chce být Američan. Důsledkem toho je, že každý, kdo s nimi nesouhlasí, jde proti svému lidu a musí být kdykoliv svržen.

To nemá žádný vztah k momentální situaci v zemi. Ale války se primárně bojují v televizi a za pomocí anglicky hovořících stanic, které převzaly linii v americké vládě. Zbavit se nepohodlných lidí je mnohem jednodušší, když si celý svět myslí, že jsou proti svým vlastním lidem, a to i v případě, že propaganda přijde až po událostech.

Ve skutečnosti, Amerika a Evropa mají velké ukrajinské dilema, dilema, které ukořistí, alespoň prozatím, a konečně izoluje a destabilizuje ruský lid. Nemají žádné důvěryhodné lidi, kteří by tam působili, protože nová ukrajinská vláda je ještě více zkorumpovaná, než byla ta poslední. A navíc má výrazné neonacistické prvky.

Gruzínci, kterými teď pohrdají jejich vlastní voliči, mohou ještě dělat špinavou práci pro Spojené státy v jiné zemi, bez otázek, protože je to jejich jediný způsob jak si mohou udržet vliv a jejich mezinárodní přátele. Proto také budou vždy mlčet o tom, co ví. Pokud se dá předstírat, že gruzínští lidé touží po jejich návratu, protože jejich náhrada není dost pro-americká, vše co dělají na Ukrajině může být obráceno v pozitivním světle.

Podle Saakašviliho dosažených výkonů v Gruzii, můžeme s nějakou jistotou předpovídat mnoho budoucích událostí. Nebude se snažit porušit své vlastní dědictví a snažit se dělat věci jinak, zejména proto, že jsou opodstatněné obavy, že mají v úmyslu vydírat své přátele, aby jej vrátili k moci V Gruzii všemi dostupnými prostředky.

Jak Saakašvili sám prohlásil v televizi Rustavi2, „Budeme pracovat v několika směrech, včetně ekonomické a vojenské oblasti. Samozřejmě, že protikorupční reformy jsou taky velmi důležité.“ To, co neřekl, je, kdo bude skutečně tyto reformy realizovat, den za dnem, a jak. Je to proto, že Gruzínci už vědí, a i on ví, že neví.

Protikorupční reformy znamenají zrušení korupce a legalizace pro elitu a používání obvinění z korupce jako nástroj pro uvěznění všech ostatních.

„Vojenské reformy“ znamenají obrovské výdaje na zbraně, které země nikdy neviděla a ucpání portů s nelegálním dovozem zbraní, obvykle US podporovaným teroristům na Blízkém východě. Ve skutečnosti, i když byl Saakašvili ve funkci, mnoho těchto zbraní bylo pašováno na Ukrajinu. Odkazou byl Irakli Bartiaashvili, bývalý šéf gruzínské rozvědky, který se později stal jeho politickým nepřítelem, a pašování bylo prováděno, a stále je, přes přístav Poti.