Ukrajinský vojenský expert: Na Ukrajině nejsou žádné ruské jednotky a naše vláda jedná jako teroristé.

Avatar
Původní autoři

17. 2. 2015   Svobodné noviny
 

V interview s ukrajinskou televizí Espesso potvrdil ukrajinský vojenský expert major Alexander Taran to, co řekl na toto téma již generál Muženko, hlava ukrajinských ozbrojených sil. (zdroj)
Generál Muženko při brífíngu 29. ledna 2015 oznámil, že „v tuto dobu jsou zapojeni do bojů pouze někteří členové ozbrojených sil Ruské federace a  ruští občané, …


… kteří jsou součástí ilegálních ozbrojených skupin zapojených do bojů. Nebojujeme s regulérní ruskou armádou. Máme dost sil a prostředků, abychom jim uštědřili konečnou porážku, i když jsou zde přítomny ilegální ozbrojené skupiny.“ (zdroj zde)
 
Obě tato tvrzení potvrdila i hlava SBU.

6. listopadu řekl Marian Lubkyvský, poradce hlavy SBU (ukrajinská verze CIA), v interview pro televizi Gromadske.TV, že na ukrajinské půdě nejsou žádné ruské jednotky! Toto neočekávané prohlášení přišlo, když se neobratně pokoušel o odpovědi na otázky reportérů. Podle jeho tvrzení, SBU potvrzuje, že v Doněcku a Lugansku je asi 500 ruských státních příslušníků – dobrovolníků, ale žádní ruští vojáci. (zdroj)

Všechna tato prohlášení přidávají váhu jinak nedůvěryhodným komentářům Alexandra Turčinova v červnu 2014.

Podle mluvčího Věrchovné rady Ukrajiny Alexandra Turčinova svévolně rozvířili situaci představitelé bezpečnostních agentur tím, že systematicky chybně informovali vedení země o možné vojenské intervenci Ruska, k níž nikdy nedošlo.

„Naše zpravodajské služby desetkrát měsíčně oznamovaly, že je určen čas vojenského útoku ze strany Ruské federace – obvykle to bylo ve 3 nebo 4 hodiny ráno. A my jsme seděli v bojové pohotovosti na velitelském postu… a zbytek armády se připravoval na otevřenou válku s východním sousedem. Ale k tomu nedošlo.“ Toto řekl Alexander Turčinov v interview pro Novoje Vremja, které bude zveřejněno zítra.

Vypadá to tedy, že zde máme již poměrně dlouhou historii informací o tom, že Rusko v roce 2014 NEZAÚTOČILO na Ukrajinu.

Otázkou je, kdo tam tedy útočí.

Dnes ráno průzkumníci NAF spatřili uvnitř obležení v Děbalcevu tanky NATO (Cauldron). Podle jejich informace je silná možnost, že až 25% obležené armády může být NATO.

Zbytky nábojnic 155mm jasně označené americkými identifikačními čísly, vystřelované dělostřeleckým systémem Paladin (zde), byly objeveny v oblastech, kde ukrajinská armáda zaútočila na civilní cíle. Pokud tam jsou vojáci NATO, (a kdo jiný by obsluhoval to složité vojenské vybavení), v rukou téže vlády, která přivedla na svět neexistující ruskou invazi a tlačí svět do záhuby, leží možnost, že se nedostanou domů,

To by vysvětlovalo, proč se USA a EU snaží prosadit novou mírovou iniciativu. Pokud budou jednotky NATO zajaty, co potom? Jestliže za Ukrajinu bojují stovky vojáků NATO ve válce, o níž i John McCain říká, že užívá zakázaných zbraní, jaké jsou potom záruky? Američtí vojáci v tomto případě, na základě McCainových slov, jsou za účast definováni jako váleční zločinci.
Podporujte naše vojáky a držte je doma.

Jaká bude reakce Ruska?

Až do tohoto bodu je Rusko jedinou zemí, která prokazuje zdrženlivost a přání zastavit konflikt. USA a EU celým srdcem podporují Kyjev, aby pokračoval, i když vědí, že jsou páchány válečné zločiny: teroristická bombardování autobusů, rakety a střely na města, fosforové bomby. Západ ví, že dobrovolnické batalióny páchají masové válečné zločiny.

Pokud budou vojáci NATO zajati, anebo budou nalezeny a potvrzeny po nich pozůstatky, zajisté to změní povahu války. Ruské zbraně, na nichž veškerá mainstreamová média tak trvala, že jsou na Ukrajině, se bezpochyby projeví. Pokud NATO odpoví, kdekoli, kde to není dost daleko, bude to pokraj 3. světové války.