Obviňovaný z vraždy Němcova se zřekl přiznání viny

Avatar
Původní autoři

11. 3. 2015      sputníknews
Zaur Dadajev, obviňovaný z vraždy Borise Němcova a předpokládaný vykonavatel zločinu, se zřekl svého přiznání viny. Oznámil to v besedě s ochránci lidských práv ze Společenské pozorovací komise. „V okamžiku zadržení jsem byl se svým přítelem a bývalým podřízeným Ruslanem Jusupovem. A řekli mi, že když se k tomu přiznám, propustí ho. Přistoupil jsem na to”, vysvětlil.

Kromě toho ukázal Dadajev členům komise stopy po poutech a nánožních okovech a podotkl, že byl po dva dny spoután a měl na hlavě pytel. Dodal, že chtěl u soudu prohlásit svou nevinu. „Soudce mi ale nedovolil říci ani slovo”, zdůraznil obviňovaný.

Obviněný z vraždy Němcova Zaur Dadajev se doznal. Celkem bylo v kauze vraždy Němcova zatčeno pět lidí. V Grozném byl také podniknut pokus o zatčení dalšího předpokládaného účastníka spiknutí, ten se ale zabil granátem.

Dva podezíraní z vraždy politika Borise Němcova se odvolali proti svému zatčení ve středu, oznámila agentuře RIA Novosti tisková tajemnice Basmanného soudu Moskvy Anna Fadějevová. Podle jejích slov, dostal soud stížnosti advokátů Anzora Gubaševa a Ramzata Bachajeva, a tyto stížnosti budou později projednány v Moskevském městském soudu.

Dříve bylo oznámeno, že obhajoba dalšího podezíraného z vraždy politika Borise Němcova podala stížnost na jeho zatčení.

Němcov v minulosti zaujímal celou řadu vysokých postů ve Vlade RF. Poté přesel do opozice. Zastřelen byl v noci na 28. února v centru Moskvy. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi zločinu, včetne nájemné vraždy. V úterý byl Boris Němcov pohřben na Trojekurovském hřbitově v Moskvě.