Zdá se, že Kolomojský kolo boje za rezort ropy a zemního plynu s Porošenkem prohrál, ale není tomu tak…

Avatar
Původní autoři

28. 3. 2015   zdroj
Pro USA jsou ukrajinští oligarchové něco jako domorodci v Africe. Porošenko s Kolomojským budou bojovat až do vzájemného fyzického zničení se. Zdá se, že Kolomojský kolo boje za rezort ropy a zemního plynu s Porošenkem prohrál, ale není tomu tak(video), Rostislav Iščenko, prezident Centra systémové analýzy a prognózy.

Stáhl se a vyčkává, majetek je zatím v jeho rukou, ale není jasné, zda bude schopen pracovat nový Porošenkův management. Nové kolo bojů není daleko, protože konflikt je vyvolán boji za aktiva a zdroje, kterých je na Ukrajině stále méně. Podle experta bude válka mezi Porošenkem a Kolomojským pokračovat až do vzájemného fyzického zničení se; USA je vcelku jedno, kdo koho zničí, pro ně jsou ukrajinští oligarchové něco jako domorodci v Africe, kteří si mezi sebou dělí bezvýznamnou kořist, poznamenal expert v rozhovoru s novinářem Pravda.ru
Zatím mají tendenci podporovat Porošenka, protože není možné každý rok měnit prezidenta. Ale pokud Kolomojský bude schopen zničit Porošenka, pokud nedospějí ke kompromisu, pak Washington vsadí na Kolomojského. Když tomu bude naopak, Kolomojský odletí do Ženevy, kde bude škodit Porošenkovi a skončí jako Berezovský, řekl Rostislav Iščenko ve vysílání videokanálu Pravda.ru.
Kolomojský je na Ukrajině reálnou silou, domnívá se expert, jeho majetek je rozptýlen po celém světě. Není tak snadné jej všechen zablokovat. Může vyvíjet tlak na USA následujícím způsobem. Říci, že odchází z Dněpropetrovska, Oděsy, Záporoží a tam okamžitě vzniknou nové “lidové republiky”. A právě tehdy Rusko získá suchozemskou cestu na Krym, což nechtějí Američané.
Podle experta může Ukrajina existovat buď jako součást Ruska, a pak bude přátelská, nebo samostatně, a v tom případě bude vždy nepřátelským státem. Jedině kdyby se objevila taková postava, jako byl Bohdan Chmelnický, řekl Rostislav Iščenko. 

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová