Bojovníci praporu Azov Američanům: Ukrajina je mnohem starší než USA!

Avatar
Původní autoři

Příslušníci praporu Azov

15.6. 2015

Americký Kongres přijal rozhodnutí o tom, že americká armáda nebude cvičit neonacistický prapor Azov.
Příslušníci praporu Azov považují obvinění z neonacismu a fašismu, která byla vyslovena americkými kongresmany, za nepodložená.

“Jsme velmi překvapeni a rozhořčeni těmito prohlášeními. Náš pluk stál vždy na pozicích vlastenectví a nikdy se neodvolával na žádné jiné světové ideologie,” domnívají se členové “Azova”.

Ozbrojenci také připomněli Kongresu, že Ukrajina je mnohem starší než USA a od knížecích dob měla profesionální armádu.

MZ RF: Rozhodnutí Kongresu vítáme

Tiskový mluvčí ministerstva zahraničí Ruské federace Alexander Lukaševič uvedkl k tomu, že kogresmanům trvalo rok, aby si uvědomili, že ukrajinský dobrovolncký prapor není nic jiného než “partou nacistů”, jejichž členové nosí symboly SS a jednají jako represivní síly. “Ale lepší pozdě než nikdy”, dodal mluvčí.

Podle mluvčího není prapor Azov výjimkou mezi ostatními dobrovolnickými prapory.

Americký kongres schválil jednomyslně návrh Johna Conyerse Jr a Ted Yoho, podle kterého nemají příslušníci amerických vojenských sil školit “odporný nacistický prapor Azov”.

Podle zdrojů, které mají kongresmani k dispozici jsou dobrovolnické prapory “otevřeně fašistické”. Podle britské zpravodajské agentury Reuters je Azov, polovojenská organizace zdůrazňující rasovou čistotu a nadřazenost bílé rasy. Členové Kongresu nazývají prapor Azov jako neonacistický.

“Jsem vděčný, že Sněmovna reprezentantů jednomyslně schválila novelu zákona, která zaručuje, že vojáci nebudou cvičit členy Azova k ovládání nebezpečných přenosných protiletadlových raketových zbraní,” napsal na facebooku Conyers a dále poznamenal, že USA by se měly vyvarovat nadměrného zasahování do vojenského konfliktu na Ukrajině.

(rp,prvnizpravy.cz,karpathir,foto:arch.)