Jak u blbejch na dvorku

Avatar
Původní autoři

TARAS2
3.6.2015  Tarasova terasa

Tak si někdy člověk připadá ve světě, který vytváří a rozhodujícím způsobem ovlivňuje generace současných čtyřiceti a padesátiletých politiků, podnikatelů, intelektuálů.


Tedy – ne že by to bylo za mých mladých let jinak, to určitě ne. Tenkrát své umění vládnout předváděli geronti v politbyrech – a debilita skákala trojité Axely, o piruetách nemluvě.

Náhodně vybrané události minulého týdne jako ilustrace tvrzení z prvního i druhého odstavce:

Rusové vydali seznam nežádoucích osob, politiků z Evropské unie, kterým nedovolí zhlédnout Chrám Vasila Blaženého. „Nepovažuji za zvláště rozumné takové zákazy cestování vůbec vyslovovat,“ uvedl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Samozřejmě, to napadne každého, proč si však ministr toto neuvědomil, když zákazy cestování opačným směrem vydávala EU? Dělo se tak za radostného chrochtání českých mediálních prasátek, která dnes křičí o totalitních způsobech Ruské federace. Když totéž dělala EU a USA, to tenkrát nebyly totalitní způsoby?

Karel Schwarzenberg, na kterého Rusové v seznamech nezapomněli, prohlásil, že je to čest ocitnout se v takovéto společnosti. Úsudek našeho bývalého ministra zahraničí však není z nejpevnějších a spolehnout se na něj by bylo osudné. Toto například prohlásil v roce 2011, když ještě seděl v úřadu (proslýchá se však, že personál MZV se řídil heslem „Držet dědka ve vzduchu“, aby mu nezbývalo mnoho času na řízení ministerstva): „Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti.“

Není nad to mít na ministerstvu a v čele TOP09 proféta.

Pražáci dostali sračku. V intelektuálně-politickém smyslu je všechny tahle lapálie trápí už od Listopadu, teď však to fyzicky a výběrově postihlo občany Prahy 6. Dostal jsem mail, který by tuto událost mohl vysvětlovat. Byl podepsán mně neznámou organizací Red Diarrhea a sděluje se v něm, že toto je teprve začátek jejich tažení za spravedlivou věc. Pokud hnízdo pravičáků na Praze 6 (Chalupa) provětrali (dá-li se to tak říci) noroviry, potom na občany Prahy 2 mají přichystány finoviry a na Prahu 1 udeří rovnou s rusoviry.

Excelentní růst české ekonomiky (ZDE) je vysvětlitelný poměrně jednoduše: výhrůžky ministra financí o zavedení elektronické evidence tržeb zapůsobily a podnikatelé a především živnostníci začínají přiznávat výkony. Nemohou si dovolit, aby jim po zavedení pokladen tržby stouply o desítky procent. V rozporu s tím nestoupá výběr daní, ale ty umí šikulové ulejt.

Skandální výrok soudkyně Králové v kauze české nejslavnější dominy jenom potvrzuje to, co je známo již dlouho: že česká justice je modrácké hnízdo plné drzých a zkorumpovaných lumpů, které je (to hnízdo) nutno strhnout zkrácením příjmu soudců o polovinu, zavedením účinné kontroly a trestáním za jejich nehorázné výroky. Nevydržel to už ani Fendrych (ZDE), a to je co říci.

„Loučil se ten, který změnil tisíce životů. Z ligové scény odcházel Pavel Horváth“ – tak zněl titulek na Novinkách. Přemýšlím, jak by mohl čutálista měnit lidské životy, a napadá mě jediné: že by spoluhráče zmrzačil surovým zákrokem. Ale že by tisíce?

Jiný titulek u videa pravil: „Stačí tak málo: Originální způsob, jak uspokojit ženu“. To přece ví každý i jenom trochu zkušený muž. Stačí vynést koš a vyluxovat.

A konečně příspěvek k debatě o automobilových haváriích v dřívějším blogu (ZDE). Typické podnikatelské auto plus řidič v přiměřeném věku. „…v minulosti byl řidič pro dopravní přestupky a trestné činy opakovaně pokutován a třikrát trestán zákazem řízení pro řízení pod vlivem alkoholu a pro maření výkonu úředního rozhodnutí.“

Toho si v nebi snad ani nezasloužili.