Ukrajinská svodka – JF a jeho výběr ze světového tisku

Avatar
Původní autoři

vybral, přeložil a sestavil pro Kosu JF
24.6.2015 Kosa zostra čili https://vlkovobloguje.wordpress.com/

Se souhlasem Kosy přetiskujeme jejich ‘ukrajinskou svodku’, věnovanou ohlasům ukrajinské krize ve světovém tisku. Mnohým ‘našim’ politikům a novinářům čtení takových svodek na zdraví nepřidá.

Sestřelený Malajsijský letoun MH17 na východní Ukrajině: Vyšetřování je mařeno vypouštěním a zkreslováním informací
(zdroj)
(By Dr. Christof Lehmann, nsnsbc, 8.6.2015)

Holandský ministr zahraničí Albert Koenders a jeho ruský protějšek Sergěj Lavrov diskutovali mezinárodní problémy včetně krize na Ukrajině a obvinění podezřelých z údajné účasti na sestřelu letu MH17. Mezinárodní tým vyšetřovatelů ukončil sezení k diskusím o stavu vyšetřování. Ignorování nezávislých medií všemi zúčastněnými stranami pokračuje. Koenders i Lavrov se obrátili na tisk s tím, že probírali také sankce vůči ruským občanům. Koenders řekl, že rozhovory nebyly snadné, protože je mnoho oblastí, ve kterých se neshodují, ale že prodiskutovali všechno, co mělo být probráno.

Vyšetřování případu MH17 bylo vedeno holandským úřadem Dutch Safety Board (DSB). Rozhodnutí o vedoucí úloze DSB bylo založeno na faktu, že dvě třetiny obětí katastrofy byli Holandané a protože vláda Ukrajiny je sama aktivní stranou občanské války. K setkání Koenderse a Lavrova došlo po setkání vyšetřovacího týmu na základně Gilze Rijen.

Vyšetřovatelé representují země, které se nějakým způsobem účastní na vyšetřování DSB: Ukrajina, Malajsie, Australie, Spojené Státy, Velká Britanie a Ruská federace. Vyšetřovatelé konstatovali, že napomohou k identifikaci pachatelů, kteří způsobili sestřel letadla a smrt 298 lidí na palubě. V září 2014 se v předběžné zprávě DSB říká, že sestřel způsobily rychle letící projektily které zvnějšku poškodily trup letadla.

Všeobecně se předpokládá, že letadlo bylo sestřeleno raketou země-vzduch ale radarové údaje poskytnuté ruskou stranou také indikují výskyt bojového letounu Su-25 v blízkosti MH17. Kyjevská a zvláště vláda USA a Velké Britanie viní ze sestřelu „proruské rebely“. Vláda Doněcké Republiky a Moskva zdůrazňují, že vojenské síly DPR nemají k disposici ani rakety Buk ani žádné letectvo.

NSNBC, nezávislý informační server, konstatuje, že vyšetřování katastrofy je nadále mařeno zatajováním a překrucováním informací a nedostatkem transparentnosti. Dodnes například nebylo objasněno, proč let MH17 byl naveden mnohem severněji než létal doposud, proč byl posádce nařízen kurs přímo přes známou oblast bojů a letová hladina nižší, než jakou posádka požadovala. NSNBC kontaktoval ukrajinské Ministerstvo dopravy, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo obrany ale nedočkal se žádné odpovědi, jen přepínání na hluché telefony a nesplněných slibů.

Dále se NSNBC obrátil na DSB z žádostí o poskytnutí textového souboru výpisu z černých skříněk pro analýzu nezávislými specialisty. Žádost byla bez vysvětlení odmítnuta. Otázka, zda DSB může být považována za nestrannou vzhledem k tomu, že Holandsko je členem NATO, byla označena za nevhodnou a další dotazy DSB ignorovala.

Až doposud se NSNBC nepodařilo od ukrajinského orgánu řízení letového provozu ani od DSB získat kopii audiozáznamu konverzace mezi posádkou MH17 a letovými dispečery. DSB ve své předběžné zprávě vydal „přepis“ komunikace a prohlásil ho za správný a důvěryhodný. Přepis ovšem neumožňuje nezávislým mediím analýzu dat, zda s nimi nebylo manipulováno nebo zda hlasy dokonce vůbec patří dané posádce.

Předpokládá se tedy, že mezinárodní létající veřejnost má „důvěřovat“ DSB a dalším autoritám nikoli nezávislým mediím a ověřitelným, testovatelným údajům.

Po pravdě řečeno, také požadavek na ověřené kopie a soubory radarových dat, které byly uvolněny ruským ministerstvem obrany, zůstal bez odpovědi.

Kanadská vláda poskytuje vojenský výcvik neonacistické Ukrajinské Národní Gardě

(zdroj)

Prof. Michel Chossudovsky, Global Research, 8.6.2015

Kanadská media uveřejnila osobní setkání ministerského předsedy Harpera s ukrajinským presidentem Porošenkem v Kyjevě 5.června 2015. Oficiální zpráva, kterou media krmila kanadské občany, zněla, že Otawa poskytuje „neletální pomoc“ a podporu ukrajinské civilní policii: “Poskytujeme celou řadu neletálního vojenského vybavení.“ řekl Harper.

Porošenko chválil Kanadu za podporu Ukrajiny „od prvních hodin“ jeho presidentského mandátu a řekl, že vojenská pomoc, poskytnutá jeho zemi, jako lékařské soupravy a mobilní nemocnice „vyřešily akutní problémy“.

Harper také ohlásil, že Kanada vyšle na Ukrajinu 10 policejních důstojníků s úkolem pomoci reformovat bezpečnostní složky země ve spolupráci se Spojenými Státy. Tato prohlášení ovšem odporují dřívějším prohlášením, podle kterých Kanada souhlasí s vysláním „vojenských instruktorů“ k výcviku Ukrajinské Národní Gardy, která je ovládána dvěma neonacistickými stranami – Svobodou a Pravým Sektorem.

Pozn. Podle posledních informací z jiných zdrojů se Kanada nakonec připojila k americkému embargu na výcvik Azova svými instruktory.

Ukrajinská ministryně financí říká, že ekonomický úspěch je klíčem k ukončení konfliktu
(zdroj)

Michele Kelemen, NPR News,12.6.2015

Natalie Jaresko se vyjadřuje k ukrajinskému konfliktu s Ruskem. Ukrajinská ministryně financí tvrdí, že finanční stabilita je jedinou cestou ke znovuzískání oblastí na východě, ztracené v konfliktu s Ruskem. Zdůrazňuje, že se jedná o jinou situaci než v Argentině nebo Řecku, je zde jistý morální imperativ. Je zde národ, bojující za svou suverenitu, územní celistvost, principy svobody a demokracie, který navíc neodmítá potřebné reformy ale vítá je.

Poznámka: není jisté, zda Natalie Jaresko má o ukrajinském národu opravdu ty nejspolehlivější informace.

USA nechtějí Rusku dovolit „aby nás zatáhlo zpět do minulosti“
(zdroj)
Reuters, New York Times, 22.6.2015
Spojené státy a jejich spojenci nechtějí dovolit Rusku, aby je zatáhlo zpět do minulosti, prohlásil v pondělí v Berlíně tajemník Ministerstva obrany Ash Carter a obvinil Rusko z pokusů o obnovení sféry vlivu Sovětského Svazu. Ruská intervence na Ukrajině vyostřila situaci spojenců NATO ve východní Evropě a vyvolala sérii vojenských pohybů spojenců NATO, včetně urychlení vojenských cvičení a výstavby sil NATO rychlé odezvy. Carter, který se chystá provést inspekci těchto složek sil NATO, řekl, že aliance chce nechat otevřené dveře možnosti zlepšování vztahů s Ruskem, ale prohlásil jasně, že je na Kremlu, jak se chce rozhodnout. „Neusilujeme o studenou, tím méně o horkou válku s Ruskem. Nechceme mít Rusko za nepřátele. Ale nepochybujte, že budeme bránit své spojence, mezinárodní řád založený na právu a positivní budoucnost pro všechny.“

Poznámka: čtenář, který má dostatek informací, si zajisté udělá představu o tom, nakolik se realita pana Cartera míjí se skutečností..

Bilderberg 2015: Nejlepší přehled o hotelu a jeho bezpečnostních opatřeních
(zdroj)

Prison Planet, 14.6.20215

Obrazové informace InfoWars o hotelu Interalpen-Hotel, kde je pořádána konference Bilderberg 2015 a o bezpečnostních opatřeních v hotelu.

Informací o konferenci je na Prison Planet poměrně hodně a jsou vesměs zajímavé. Stačí na http://www.prisonplanet.com/, zadat do vyhledávání slovo „bilderberg“.

Podle doporučení kosíře PB v článku “Další svědek útoku a MH17 bojovým letadlem?” jsem si velmi podrobně prošel stránky Maxe van der Werffa http://7mei.nl a souhlasím s PB, že opravdu stojí za to si tyto a další stránky, na které se z nich odkazuje, podrobně a pozorně projít. Na základě získaných informací bych si dovolil k překladu PB něco málo přidat.

K autorovi stránek http://7mei.nl:

Max van der Werff je synem holandské matky a indonéského otce. Podrobnosti lze nalézt v docela pěkné formě na http://7mei.nl/belanda-tjampur/. Jeho hlavním zájmovým projektem je http://dutchwarcrimes.com/ – Research about Dutch-Indonesian War 1945-1949. Historický výzkum Holandsko-Indonézské války jej dovedl k poznatku, že o těchto událostech většina současných Holanďanů nemá ani tušení nebo o nich má značně zkreslené informace zejména díky brutální mediální propagandě.

Protože se Max s takovou mediální propagandou setkal i v případě sestřelu MH17, začal se tomuto tématu věnovat také, se vší důkladností a poctivostí, jaké byl schopen. Byl dokonce ochoten se kvůli tomu naučit rusky, což se mu podařilo natolik, že byl schopen rozhovor s očitým svědkem Lvem Alexandrovičem vést osobně (dostatečným důkazem je odkazované video). Na Holanďana to byl obdivuhodný výkon! Na rozdíl od mnohých jiných „investigátorů“ byl Max ochoten si na Ukrajinu zajet osobně a na místě zjišťovat, jak se věci mají. Jeho zkušenosti jsou dost podrobně vypsány v jednotlivých článcích na jeho stránkách a stojí určitě za přečtení.

Jistěže si každý po prostudování uvedených stránek udělá svůj vlastní názor na pravděpodobnost a důvěryhodnost předkládaných informací a argumentů. Podle mne se Maxovi podařilo daleko lépe než někomu jinému znevěrohodnit závěry serveru Bellingcat, v poslední době tak hojně citovaného příznivci názoru „Putin-může-za-všechno“. Jsem upřímně zvědav na oficiální závěry holandské vyšetřovací komise – ale termín jejich zveřejnění byl údajně přeložen z července na říjen s tím, že je nutné další vyšetřování a další nálezy z místa katastrofy (skoro rok po události!), takže si o nich nedělám iluze. Za současného stavu si myslím, že se sotva kdy svět dozví úplnou pravdu.

Odkazy na články Maxe van der Werffa, týkající se MH17 a „důkazů“ jeho sestřelu raketou Buk

About Bellingcat’s claim: “Russian sat pics fake”

http://7mei.nl/2015/06/01/about-bellingcats-claim-russian-sat-pics-fake/

MH17 – Bad Day for the Putin-did-it-crowd

http://7mei.nl/2015/06/03/mh17-bad-day-for-the-putin-did-it-crowd/

MH17 – Bellingcat photo ‘proof’ = spoof

http://7mei.nl/2015/02/02/mh17-bellingcat-photo-proof-spoof/

MH17: Buk + Air-to-Air missiles R-60?

http://7mei.nl/2015/06/12/mh17-buk-air-to-air-missiles-r-60/

MH17 – ‘Buk launch photo’s’ are cheats

http://7mei.nl/2015/05/18/mh17-buk-launch-photos-are-cheats/

MH17 – hardcore Dutch war propaganda

http://7mei.nl/2015/01/24/mh17-hardcore-dutch-war-propaganda/

MH17 Witness: “I saw plume!”

http://7mei.nl/mh17-witness-i-saw-plume/

RTL Nieuws FAKE Buk-M1 photo part II

http://7mei.nl/2015/01/04/rtl-nieuws-fake-buk-m1-photo-part-ii/

No Sex, Lies, No Videotape

http://7mei.nl/2015/01/09/2524/

MH17: Examination of evidence from social media (podrobný rozbor nedostatečnosti získávání informací ze sociálních sítí – celá kniha)

http://7mei.nl/2015/06/08/mh17-examination-of-evidence-from-social-media/

http://energia.su/mh17/MH17.pdf

http://energia.su/mh17/MH17.html

http://energia.su/mh17/mh17_archives.zip

MH17: British investigator says Russians DID fire missile that destroyed passenger jet in new documentary (typický příklad předem přesvědčeného)

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/mh17-british-investigator-says-russians-5712255

Разоблачая разоблачителей MH17 (pro ruštináře kouzelně pojednané odhalení o „odhalení“ – kritika metod stránky Bellingcat)

http://ntv.livejournal.com/398128.html

Na stránkách http://7mei.nl jsou k nalezení i následující odkazy na:

Video:

Almaz-Antej Press Conference of MH17.mp4

– úplný záznam tiskové konference zástupců závodu Almaz-Antej, ruského výrobce raket BUK (velmi zajímavé)

MH17 Downed Over Ukraine – What Really Happened.mp4

– zpráva v TV o svědectví odborníků výrobního závodu Almaz-Antej

Andrij Lysenko UCMC 18th of July 2014.mp4

– tisková konference zástupce ukrajinské armády k MH17

Lev’s Witness.mp4

– záznam očitého svědectví sestřelu MH17 (van der Werff)

MH17 Case and Testimony of the Main Witness.mp4

– záznam výslechu svědka – ukrajinského leteckého mechanika Su-25

Eyewitness Confirm Military Jet Flew Besides MH17.webm

– výpovědi očitých svědků, kteří viděli bojová letadla kolem MH17

Texty:

MH17 Examination of Evidence From Social Media.pdf

– rozbor metod, jakými jsou získávány „důkazy“ ze sociálních medií

MH17 Report Russian Union of Engineers 2014-08-18.pdf

– zpráva Svazu inženýrů Ruska k sestřelu MH17

Not A Buk.pdf

– úplná analýza Maxe van der Werffa, který se snaží dokázat, že MH17 nebyl sestřelen raketou Buk

Vlkův dodatek – vlastně Ernestův: 

Ernest poslal horkou novinku, kterou nechce skladovat do zítřka do jeho týdenní svodky. Nedivím se tomu. JF jistě promine, že je tato informace přilepena k jeho týdennímu článku. Zde je to s  čím Ernest nechtěl čekat:

22.6.2015 Video novinářů.

„Bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny přešel k DNR. V Kyjevě v pondělí nastala panika. Na stranu Doněcké lidové republiky přešel generálmajor ukrajinské armády, hlavní analytik obrany a bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny. Do Doněcka přivezl nejen rodinu, ale také velké množství informací.
„Jsem generálmajor ozbrojených sil Ukrajiny Alexander Kolomijec. Moje poslední funkce – náměstek ministra obrany Ukrajiny, hlavní vojenský analytik“ – řekl vysoký důstojník. Upřesnil, že 19 let sloužil jako oblastní vojenský komisař v Doněcké oblasti. Setkání s novináři, podle TASSu, se konalo v pondělí na tiskové konferenci v Doněcké tiskové agentuře.

„Budu pracovat ve prospěch Doněcké lidové republiky“, – řekl generálmajor.
Řekl také, že mnoho z jeho bývalých kolegů, s nímiž udržuje kontakt, je nyní ochotno přejít k DNR.
(video zde)

Je to v krátké době, po přechodu pracovníků SBU v Paříži na stranu opolčenců, druhá zásadní defekce vysokých kyjevských bezpečnostních a armádních představitelů v  krátké době….