10 velmi znepokojivých událostí, které se staly v uplynulých několika týdnech

Avatar
Původní autoři

12.7.2015   Svobodné noviny
Všimli jste si, že začalo eskalovat mnoho podivných událostí? V posledních několika týdnech se mnoho věcí začalo podivně měnit. Čínské akcie se zhroutily, řecká dluhová krize se vymyká kontrole, americká burza New York Stock Exchange ve středu zkolabovala na dobu asi čtyř hodin kvůli „technické závadě“, a i globální politici se chovají velmi podivně. Po několika letech relativního klidu, je možné, že druhá polovina roku 2015 bude znamenat chaos a zmatek v celosvětovém měřítku? Osobně jsem nebyl žádným obdobím tak znepokojený, jako je posledních šest měsíců roku 2015. A pokud se nemýlím, to, co jsme doposud viděli, je jen špičkou ledovce. Níže uvádím 10 velmi podivných věcí, které se staly během pouhých několika posledních týdnů.

1. Ve středu, americká burza New York Exchange, Americké aerolinie a Wall Street Journal všechny zkolabovaly kvůli neočekávané „technické závadě“. Úřady ujišťovaly občany, že za tento výpadek nebyli zodpovědní hackeři.

2. V Číně se odehrál celoplošný pád na burze. Shanghai Composite Index se propadl o více než 30 procent za méně než měsíc, a čínská verze NASDAQ klesla o více než 40 procent. Množství „papírového bohatství“, které Čína ztratila je 15 krát větší než HDP Řecka.

.

3.
Jen o den později, neznámí hackeři pronikli do německého protiletadlového raketového systému na turecko-syrských hranicích a přiměly systém, aby prováděl nevysvětlitelné úkony.
Věří se, že se počítačovým hackerům podařilo využít baterii Patriot, dvěma různými způsoby. První zneužití proběhlo přes Sensor-Shooter-interoperabilitu, která řídí interakce mezi skutečným raketometem a systémovým kontrolním systémem, zatímco druhý zásah byl na naváděcí čip. Tyto nedostatky by umožnily hackerům ukrást data, nebo ještě hůře, převzít kontrolu nad celým systémem.

4. Začátkem tohoto týdne se Barack Obama přeřekl ve zprávách: „My urychlíme výcvik jednotek Islámského státu.“

5. Jen před pár dny, americká mincovna oznámila, že byly vyprodány stříbrné mince American Eagle a přesně ten stejný den cena stříbra spadla na nové minimum za rok 2015. Dává to nějaký smysl?

6. 30. června, byl z velké části Spojených států pozorován neobvykle krvavý měsíc. To se také stalo ve stejný den, kdy Nejvyšší soud rozhodl o homosexuálním manželství. Následující úryvek je z nedávného článku od Caidena Cowgera:
30. června 2015 se na obloze objevil překvapivě krvavý měsíc, který byl vidět pouze ve Spojených státech.
Podle vysvětlení Národního meteorologického ústavu v Kanadě došlo k mnoha požárům. Vzhledem k extrémně silnému větru, se kouř z těchto požárů přemístil do Spojených států.
Stanice WRCBtv přišla s vysvětlením, že „kouř by měl zůstat ve vyšší atmosféře, a nemá vliv na kvalitu ovzduší, ale kouř dává měsíci a slunci růžovou zář.“
Zde ofociální vysvětlení, co způsobilo tento efekt:

„Jakmile světlo z Měsíce nebo Slunce vstoupí do atmosféry, rozptýlí se na částice jako je voda, aerosoly, a v tomto případě kouř. Zelená, modrá a fialová se rozptýlí do všech směrů, ale barvy s delší vlnovou délkou, jako je červená, oranžová a žlutá pokračují přes atmosféru a zůstávají viditelné pro lidské oko.“

7. I přestože NASA nedávno uvedla, že nevědí o „žádném asteroidu nebo kometě, která by byla v současné době v kolizním kurzu se Zemí,“ a že „žádný velký objekt pravděpodobně neudeří na Zem v příštích několika stoletích,“ NASA se spojila s National Nuclear Security Administration, aby se společně pokusili přijít na způsob, jak použít jaderné zbraně k ničení asteroidů, které mohou ohrozit naší planetu. Pokud v současné době neexistuje žádná hrozba, proč kvůli tomu trávit tolik času a energie?

8. Před pár týdny jsme se dozvěděli, že Barack Obama vydal 19 „tajných direktiv“. Co Obama plánuje a proč nedovolí veřejnosti, aby o tom věděla?


9.
Tento týden, papež František vyzval k vytvoření „ nového a ekologického světového pořádku, kde bude zboží Země sdíleno mezi všemi, ne pro vykořisťování bohatými.“ Jak by tedy takový „světový řád“ měl vypadat?

Papež František volá po vytvoření Nového světového řádu před pádem dolaru

10. Řecký lid v drtivé většině odhlasoval zamítnutí úsporných opatření, tak úředníci EU reagovali tím, že řecká vláda dostala týdenní lhůtu, aby dosáhla dohody, která bude obsahovat ještě více úsporných opatření pro řecký lid. Pokud by návrh řecká vláda nepředložila, úředníci EU hrozí zemi bankrotem, kolapsem jejich bankovního systému a opuštěním eurozóny.

Události slibují, že se budou vyvíjet stále podivněji. 15. července začíná v USA masivní vojenské cvičení zvané „Jade Helm“. Tohoto kontroverzního cvičení se bude účastnit více než 1000 členů americké armády, a bude se konat v Texasu, Coloradu, Novém Mexiku, Arizoně, Nevadě, Utahu, Kalifornii, Mississippi a Floridě.

To je jen část věcí, o kterých víme.
Co myslíte, že bychom ještě měli očekávat do konce tohoto roku?