Fízlové se prý suverénně prohánějí čímkoliv eletronickým. O tom, jak funguje sledování nepohodlných osob, se rozepsal Petr Hájek

Avatar
Původní autoři

12. 7. 2015 Parlementní listy
 
Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause a  šéfredaktor Protiproudu Petr Hájek komentuje nové informace v aféře WikiLeaks, které ukazují, že česká policie špehovala komerční banky i  zpravodajské servery včetně Protiproudu. Česko se tak definitivně zařadilo mezi vyspělé státy. Špehování policií i u nás dosahuje západní úrovně. Otázkou je, zda jsme si něco takového v roce 1989 přáli. 


„Mezi tajně ‚nabouranými‘ pomocí virů je také internetový deník ParlamentníListy.cz. Na jeho technické bázi funguje právě Protiproud – podle některých informací hlavní objekt zájmu tajných služeb. Nezbývá, než poděkovat lidem kolem Juliana Assange za upozornění: Fízlové se vám bez vašeho vědomí prohánějí vším, co má elektronickou podobu. Zprávu o  tom přinesly včera Novinky.cz. (Seznam.cz je totiž také na seznamu sledovaných),“ píše Hájek.

Autor podotýká, že se česká policie skrze některé počítačové experty zajímala také o prodejce hraček, zahradních tújí či daňové poradce. Policie to přiznává, ale obratem konstatuje, že k tomu docházelo vždy jen se souhlasem soudu při sledování podezření na trestnou činnost. A  Hájek uznává, že prodejci tújí jsou určitě velmi nebezpeční.

Celý text ZDE

Pracovníci Protiproudu prý vědí, že jsou sledovaní, a to nejméně od doby, kdy psali o pozadí pádu vlády Petra Nečase, za nímž je prý třeba hledat zájmy USA a dostavbu Temelína. Server je prý sledován také proto, že nedští oheň a síru na Rusko, jak je v poslední době na Západě zvykem. A z toho mají noví bolševici tentokrát sídlící ve Washingtonu a  Bruselu obavy. O to víc si prý Hájek cení rostoucího počtu čtenářů Protiproudu a občasných darů od lidí a firem. Tuto důvěru nehodlá zklamat a dál pracovat a rozkrývat, jak sám říká, lži.

Vliv na Klause? Směšné, říká Hájek

„Je to poprvé, kdy můžeme naprosto konkrétně doložit, že náš vlastní stát – za naše vlastní peníze (Protiproud i ParlamentníListy.cz poctivě platí daně) se k nám chová jako ke ‚třídním nepřátelům‘… Čím jsme JIM tak nebezpeční, že na nás jako nejsprostší hackeři – zbaběle krytí širokými rameny státu – nasazují udavačské ‚viry‘? Vlastně se tím ani netají – žijeme přece ve ‚svobodném a demokratickém‘ státním zřízení,“ konstatuje dále šéfredaktor Protiproudu.

Hájek si v této souvislosti všímá i působení novinářky Sabiny Slonkové, která krátce vedla Andreji Babišovi MF Dnes a dnes vede server Neovlivní.cz, který Hájek překřtil na Neo Vlivní. Tento server je prý placen Američany a dnes ve spolupráci s CIA a BIS vyytváří seznamy „nepohodlných osob“, na nichž se ocitl i sám Hájek jako osoba, která může mít vliv např. na exprezidenta Václava Klause. Tomuto názoru se ale Hájek jen směje, neboť existuje jen jeden člověk, který dokáže ovlivnit exprezidenta Klause, jmenuje se Václav Klaus.