Pravda je zločin proti státu

Avatar
Původní autoři
Paul Craig Roberts

1. 7. 2015    zdroj
Takto uvádí na svém serveru svou stať někdejší ministr Reaganovy vlády ve funkci ministra financí P.C. Roberts a píše dále: Celý západní svět spočívá na lžích a cokoliv jiného zde prostě chybí. Jsou zde jen lži a zase lži. Což je pohled, který činí z pravdy nepřítele. Nepřítele je třeba potlačit, takže pravda musí být potlačena.

Skutečná pravda vychází jen z cizích informačních zdrojů. Takových, jakou RT (Russia today), Sputnik News, či z internetových serverů, jako je tento náš. Není tedy divu, že Washington a jeho vazalové se ze všech sil snaží těmto nezávislým médiím zakroutit krkem. Vedle toho pak pilně pracují na redefinici slova propaganda. Podle této redefinice se pravda stává propagandou v tom případě, je-li šířena takovými zeměmi jako je Rusko či Čína. Čili zeměmi, které provozují politiku na Washingtonu nezávislou. A naopak.propaganda se stává pravdou, je-li šířena Washingtonem a jeho loutkami, jakou je např. EU Observer (Pozorovatel EU). Tento „pozorovatel“ např. zpozoroval, že rozhlasová i televizní stanice RT, jejíž pořady se připravují i v redakcích, umístěných na území EU, šíří vymyšlené informace i projevy nenávisti.

Sám se často objevuji jak ve vysílání RT, tak Sputniku, takže mohu prohlásit, že obě tato média ve stálé obavě, že by jejich redakce na území EU mohly být uzavřeny, krotí svá vyjádření tak, že to až není zdrávo. Nikdy jsem v jejích pořadech nezaslechl jediné slovo, které by se dalo označit za nenávistné, zatímco v propagandě Washingtonu je nenávist naprostou samozřejmostí.

Jinými slovy: Poté, co Washington zmanipuloval mediální svět k obrazu svému, nedokáží už ani média nezávislá mluvit tak jasně, jak by bylo zapotřebí. A tak se západním mediálním presstitutkám podařilo jak pro lehkovážné Američany, tak i pro většinu občanstva EU, vytvořit zcela falešnou realitu. Takže početné procento těchto lehkovážných lidí dnes věří tomu, že Rusko napadlo Ukrajinu a že se chystá vtrhnout i do baltských států a do Polska. A tato víra přetrvává i přesto, že zpravodajské služby všech západních vlád hlásí, že ruské ozbrojené síly se k ničemu podobnému nechystají.

Dalo by se tedy říct, že lehkovážní lidé Západu věří, že neexistující věci přece jen existují. Kterýžto zázrak přivedla na svět proměna západních médií v ministerstva propagandy, řídících dnes celý západní svět. Pravdu se podařilo vyeliminovat z Fox News, ze CNN, z deníků New York Times a Washington Post, a spolu s nimi – v zájmu Washingtonu a též v zájmu vojenskop- bezpečnostního komplexu USA – opakují stále tytéž lži i všichni další dokonale vycvičení lháři světa.

Válka je jediným možným výsledkem propagndy, která nedělá nic, než propaguje válku. A až vám nezodpovědná západní média přivedou armageddon na práh vašich domovů, můžete poděkovat novinám New York Times a dalším médiím za zničení vašich životů i všech nadějí, které jste si dělali jak pro sebe, tak pro svoje děti.


Přeložil Lubomír Man