Sankce nefungují? Miliardové smlouvy a noví obchodní partneři Ruska, první výsledky letecké show МАКS-2015

Avatar
Původní autoři

29. 8. 2015 AC24

Letecké společnosti z Ruska, Kazachstánu a Kambodži budou mít v blízké budoucnosti kolem čtyřiceti letadel “Suchoj Superjet”. To je jeden z prvních výsledků leteckého show “Max”, které byla zahájeno v Moskvě. Jednání o dodávkách nových domácích letadel do Íránu jsou na cílové pásce. Poptávka je i po vojenské technice. Vystavovateli jsou přední společnosti z Evropy a Asie. Vladimir Putin je přesvědčen, že navzdory politické situaci, bude “Max” platformou pro hledání nových partnerů.
Max 2015 rychle nabírá význam. Figury vyšší pilotáže demonstrují stíhačky Su-35, nejnovější T-padesátky …. A moderní MiGy, což je symbolické v roce 70. výročí vítězství, stoupají spolu s legendou Velké vlastenecké války – MiG-3.

Pýcha a úroveň ruského letectví. Jsou zde všechny akrobatické týmy – “Striži”, “Russkije viťjazi”, “Sokoli” a poprvé – “Krilja Tavridy”. Lety nad Žukovským upoutávají tisíce očí pohlédnout do nebe. Ale i na zemi je spousta práce. O tom hovořil při otevírání letecké show Vladimír Putin.

Letecké přehlídce přihlíží Vladimír Putin ve společnosti korunního prince Abu Dhabi. Delegace Spojených arabských emirátů, mezitím, studuje se zájmem ruské radarové systémy. Jsou to výrobky budoucnosti, jejich analogy na světě nejsou. Proto se žádného narušení ze vzduchu nebojíme!

Max 2015 opět dokazuje, že tvrzení o izolaci Ruska je přehnané. Je zde téměř 800 firem z 30 zemí. Na letecké show je zahraniční přítomnost cítit ještě více, než obvykle. Nejprve přijeli z Turecka a Jižní Afriky. Třikrát zvětšila svou expozici Čína.

A delegace z Číny pózující na pozadí Mi-35. Firma Vrtulníky Ruska představila to nejlepší okamžitě. Sumy podepsaných kontraktů – to je čínská aritmetika. Portfolio zakázek Rosoboronexportu přesahuje 18 miliard $! Nezávislá zahraniční politika Ruska zvyšuje poptávku.

Zejména na supermoderní transportní Mi-38. Prezident leze do kokpitu, kde dělají výklad piloti – stroj překoná tisíce kilometrů rychlostí 320 kilometrů za hodinu. Vrtulníky Ruska podepsala dohodu o spolupráci s VTB Bank, která investuje do výzkumu a vývoje, které rozšiřují horizonty vývozu. Rusko bylo, je a bude leteckou velmocí.

Vladimír Putin obchází stojany aviosalónu, kde jsou motory zcela ruské výroby určené pro perspektivní letadla středního doletu MS-21. Telekonference spojuje Žukovský s Irkutskem. Celý pavilon je věnován dětem. Mladí Korolevové a Ciolkovští konstruují přístroj pro čištění trosek z oběžné dráhy Země, který plánují vypustit na oběžnou dráhu v roce 2020 z kosmodromu Vostočnyj. Dokonce vynalezli létající sekeru – půl metru dlouhé a vážící 200 gramů. A meziplanetární zubní pastu.

Expozice je gigantická – jsou zde i nejnovější drony, s obrovskou rezervou možností, a nápady studentů pro budoucnost. Dojmy z návštěvy na letecké show se již na dvoustranném setkání s Vladimírem Putinem zabývá princ Abu Dhabi. Mluví o vyhlídkách spolupráce.

A v pavilonu Roskosmosu “Angara” – již vyzkoušený raketový nosič. Jako potvrzení kosmické moci Ruska. “Kosmická technologie, obranná technika, musí být vyrobeny výhradně z domácích zdrojů, – říká vedoucí oddělení z Centra přípravy kosmonautů J. A. Gagarina – Alexandr Lazutkin. Vrátíme se k tomu, že budeme soběstační a budeme pomáhat ostatním našimi technologiemi.”

Rusko rozšiřuje export letecko-kosmické techniky, posiluje svou pozici v tomto odvětví. A znovu získává vedoucí pozici – aviosalon o tom nezanechává pochybnost.

Překlad: P. Rejf

Zdroj: vesti.ru