Historie se opakuje, Sověti, potažmo Rusové, jsou opět ve hře !

Avatar
Původní autoři

Břetislav Olšer
11.9. 2015 Rukojmí

Šéf Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg je znepokojen zprávami o zvyšování počtu ruských vojáků v Sýrii. Je to ten samý Stoltenberg, jenž souhlasil s tím, že Norové jsou stoický národ, co nepláče, nekřičí a nepropuká v pláč když mu Brevik postřílel 77 občanů…

Loni v květnu skončili v Norsku za mřížemi tři lidé kvůli podezření z napojení na radikální organizaci Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL), která se v Sýrii a Iráku snaží ustavit chalifát. Bezpečnostní služba severského státu ohlásila, že ze strany islamistů hrozí útok na Norsko,

možná aby osvobodili své soukmenovce. Stoltenberg nechápe, vlastně ani o tom nemíní přemýšlet, že kdyby se spojily sovětské a americké armády, jako v průběhu 2. světové války, nebyl by dnes Tálibán opět vůdčí silou Afghánistánu a válka v této zemi pro USA druhým Vietnamem. Vojáci Spojených států jsou v Afghánistánu nenáviděnější okupanti, než kdysi Sověti…

Není šéfovi NATO stydno; vede na třicet nejvyzbrojenějších armád světa, jejichž vojáci mají své základny v desítkách zemí a nyní vedou války asi v třiceti z nich. Proč Stoltenberga neznepokojují vojáci US Arny v Iráku, Afghánistánu či Libyi? Ani brvou nehne, byť ví o děsivém bombardování bývalé Jugoslávie NATO, neměl by se ptát, zda není znepokojeno Rusko, když má kolem svých hranic na třicet vojenských základen právě NATO? To Rusko, co nemá jedinou vojenskou základnu mimo své území?

Zapomněl na polovinu září 2013. “Živé štíty” mladých Syřanů na hradbách nad Damaškem slavily; věděly, že minimálně pár dnů ještě nezahynou. Že tomahavky ani bomby je zatím nezasáhnou. Milují Putina a nenávidí Obamu s Kerrym, v čemž jsou paradoxně zajedno s jimi nenáviděnými Izraelci, co též zuří při vyslovení jména Kerry, který dal příkaz propustit vrahy jejich příbuzných z izraelských věznic. Prý pro zdar mírových jednání s lokálními Araby, co si říkají Palestinci.

 http://www.ac24.cz/videodokumenty/valky/1491-syrsky-denik-co-se-deje-v-syrii

V Damašku prorežimní Syřané mezitím dobrovolně vytvořili tábor lidských štítů a hodlají bránit vojenská stanoviště armády věrné prezidentu Asadovi. Stanovali nad hlavním městem. Z centra metropole je vozily nahoru speciální autobusy. Každý dobrovolník, který se na nebezpečnou misi vydává, musí projít kontrolou. Organizátoři tak chtěli předejít sabotáži sebevražedných atentátníků. “Jsme tu, abychom Spojeným státům dali najevo, že odmítáme jakýkoli zásah proti naší zemi. Jsme odhodlaní obětovat své životy, abychom ji ubránili,” říká pateticky jeden z demonstrantů. „A nejsme „živé štíty“ z donucení…“

Ještě před vyhrocením tohoto stavu dostal John Kerry od Obamy co proto, když nabídl Sýrii, že pokud do týdne odevzdá všechny chemické zbraně, do posledního kusu, nebude válka. A dnes se USA horempádem hlásí k tomu, že mírové řešení nevzešlo pouze ze strany Rusů, ale že o něm už jednal Vladimir Putin s Barackem Obamou na summitu G20 v Petrohradě. Zřejmě z toho zmatení Kerry vzkázal Asadovi, že když okamžitě odevzdá všechny chemické zbraně do týdne, do posledního kusu, USA na Sýrii nezaútočí.

http://www.youtube.com/watch?v=ozoVLDMZ_3Y&feature=em-share_video user

Tím šíleně navztekal pořadatele zbrojařského veletrhu, připraveného ve Středozemním moři na válečných lodích a na řeckých letištích, navíc vyděsil Obamu, že by mělo Asadovi jen tak, mirnyx dirnyx projít, jak “použil” chemické zbraně, resp. že asi nemají USA dost důkazů, aby mu to prokázali. A prezident USA by tak přišel o své urputné přemlouvání kongresmanů, o plamennou řeč pokrytce number one a hlavně o svoji vysněnou válku. Kdyby, Alláhu akbar, Asad chemické zbraně opravdu vydal do posledního kusu, nebylo by už co dalšího vymýšlet, aby mohly vzlétnout bombardéry B-52 a rakety tomahavk. Proto všechno Kerryho úlet ihned dementoval… Nositel Nobelovy ceny míru začne válku až po prodlouženém víkendu?

USA vlastní přes tři tisíce tun chemických látek, což je trojnásobné množství, než jaké tvoří chemický arzenál Sýrie. Američané se jich údajně již třicet let snaží “zbavit”, avšak marně; „ničí“ je a pořád nejsou u konce. Likvidace je prý komplikovaná a nákladná. Sýrie předpokládá, že by ty jejich jedy šly zničit za rok, ale za cenu jedné miliardy dolarů. Holt, americký zloděj křičí, chyťte zloděje… Pokrytectvcí nevídané: Když před plánovaným útokem na Sýrii hovořil Kerry o odpovědnosti syrské vlády za údajný chemický útok, použil jako kdysi generál Powell falešné fotografie. Americký ministr zahraničí ukazoval jako důkaz chemického útoku tuto fotografii:

Tento děsivý snímek však nepochází ze Sýrie roku 2013, ale z iráckého města Al Musajjib z 27. května 2003. Jejím autorem je fotograf Marco di Lauro, který veřejně vyjádřil rozhořčení nad zneužitím své fotografie. Stejný lživý trik, jako když USA představily v devadesátiminutové multimediální prezentaci důkazy proti Iráku.

V den 13. výročí útoků Al-kájdy na USA, vyhlásil Obama, že chce po Kongresu nový zákon, aby mohl podporovat syrskou opozici. Tedy stejného nepřítele, který zbořil nejen newyorská Dvojčata… Dnes už je jasné, že extremisté mezi syrskými rebely drtivě převažují. Přidali se k nim džihádisté Al-Kájdy z tří desítek islámských zemí z celého světa, včetně Afghánistánu, Saúdské Arábie, Pákistánu a Libanonu; většina ozbrojených sil v Sýrii byla tvořena kriminálníky a extremisty. Vzbouřenci jsou vyzbrojeni chemickými zbraněmi vyrobenými v Gruzii… Reprezentují islamističtí rebelové ještě vůbec syrskou revoluci? Odpověď je ne… Každý útok, který oslabí Asadovu vládu, posílí Al-Kájdu.

Syrská státní televize loni oznámila, že vládní vojáci narazili na chemické látky v teroristických tunelech na damašském předměstí Džóbar a v „některých případech se začali dusit“. V Džóbaru na předměstí Damašku prý vojáci našli saúdské kontejnery na převoz chemických látek, k čemuž ministr informací dodal, že Damašek má “nezvratné” důkazy, podle nichž se náboje s chemickými zbraněmi do oblasti obývané civilisty střílely z oblasti ovládané rebely. K tomu turecké bezpečnostní síly odhalily laboratoře syrských rebelů, vyrábějících sarin přímo na tureckém území… Vliv CIA je stále zřetelnější; krátce poté, co rebelové obvinili vládu v Damašku z chemického útoku, obdržely 400 tun zbraní z Perského zálivu. Jedná se většinou o munici do ručních zbraní a protiletadlové zbraně a byly dodány přes Turecko na sever Sýrie, kde operuje značný počet oddílů hlásících se k Al-Kajdě.

Ještě nedávno Obama přemlouval kongresmany, aby šli do války proti Sýrii už po prodlouženém víkendu, dnes dělá, že je nejmírumilovnějším člověkem na světě. Nebo nejproradnějším? Je jeho paranoia dědičná…? Obama tvrdil, že za tři dny nebude, co řešit. Plánuje se odpálení všech 200 raket Tomahavk s doletem přes 2000 km. Jednodenní nálety by měly učinit Asadovi větší škody, než Al-Kájda a žoldácký spolek za dva roky. Všechno se odehraje během 72 hodin s jasným náznakem, že je hotovo. Ale o kolik víc bude v Sýrii mrtvých, než kolik jich zde zavinily chemické zbraně? Ano, jako ve Vietnamu; rozbombardovat Sýrii do doby kamenné. A navíc s obdobným podfukem…

Milý Bašáre, nedá se nic dělat, jako že se John Kerry jmenuju, ale museli jsme včera vyklidit vaše velvyslanectví ve Washingtonu, tvoje paní manželka to jistě pochopí – tři roky vedeš v Sýrii válku; 140 tisíc zabitých lidí, deset tisíc dětí a další otrávení plynem. To víš, můj šéf potřebuje splatit prezidentskou reklamní kampaň a zbrojařskému podniku Boeing nabídl veletrh zbraní jako v Libyi, což už je pár roků a zbraně ve skladech rezivějí. Jistě to pochopíš, ale teď zanechejme chmur a dáme si něco k večeři, co říkáš na biftek, pořádně krvavý…?

„Máme praxi v boji proti Američanům a nyní také máme zkušenost se syrskou revolucí. Naše velká naděje je ustavit muslimský syrsko-irácký stát, který bude společným domem pro všechny muslimy a potom vyhlásíme válku Íránu a Izraeli a osvobodíme Palestinu.“ Tak se vyjádřil pro The New York Times jeden z bojovníků teroristické organizace al Kájda, žijící v Iráku. Zajímavá fakta nejen o Sýrii uvádí web AC 24. Sýrie je zaplavena teroristy všeho druhu a al-Kájdu, která spáchala v této zemi několik velkých teroristických útoků, podporuje americká vláda.

Tohle oznámil v červnu 2013 odstupující šéf Vojenské akademie, turecký admirál Tyurker Ertyurk. Dodal taky, že teroristické útoky v Damašku pomocí sebevražedných atentátníků ukazují, že Západ a jeho arabští spojenci v Sýrii se rozhodli zopakovat „Salvadorský“ scénář a vsadit tak na teroristické skupiny a ne na opozici. Připomínám, že destabilizaci Salvadoru pomoci sebevražedných atentátníků vedl John Negroponte, který se později stal americkým velvyslancem v Iráku, a budoucí americký velvyslanec v Sýrii Robert Ford.

http://www.pi-news.net/2013/05/video-syrien-der-terrorkrieg-des-islams

Pokrytec je když… americká společnost Maine Biological Laboratories z Waterville ve státě Maine dodala v roce 2001 do Sýrie zakázané biologické látky. Jiná americká společnost ji následovala v roce 2006 svými dodávkami kyanidu draselného pro syrskou dětskou nemocnici, ale nezajímala se o to, zda chemikálie byla použita v nemocnici nebo na výrobu chemických zbraní. Smíšením kyanidu draselného s kyselinou sírovou ve vyvíječi pod křeslem v plynové komoře dojde k reakci, při níž se uvolňuje plynný kyanovodík, používaný nejen při popravách nejen v USA…

Ten samý Obama před dvěma roky farizejsky tvrdil, že noha amerického vojáka se nedotkne irácko-syrského bojiště, přestože tam právě těchto nohou byly během minulých deseti let krvavé války statisíce. Proč najednou ten alibismus? Protože nejhorší prezident v historii Spojených států slíbil stažení vojáků z Iráku? Má to logiku? Napřed všechno zničit a zkorumpovat a pak se k tomuto zvěrstvu nehlásit? Spojené státy se teď snaží odříznout Islámský stát především od příjmů z ropy. Proto americká letadla útočí na modulární rafinerie. IS se ale také při bleskovém obsazení severu Iráku dostal ke třem kurdským miliónům barelů ropy v zásobnících.

Nyní teroristé Islámského státu kšeftují s ukradenou kurdskou ropou za miliony z deseti ropných polí v Iráku a Sýrii, vsadil bych se, že v tom jede i známá “technická Cheneyho četa” Halliburton, co je přes ropná zařízení. Islamisté pašují ropu, naftu a benzín do Turecka, kde vše prodávají překupníkům, o nichž turecká vláda ví, ale mlčí. Jsou to paradoxy; pokud takto “obchodují” Kurdové, vydal Irák, za který bojují, zákon o trestání za nelegální kupčení s ropou. Irácká vláda prohlásila, že zažaluje každého, kdo si v Turecku od Kurdů ropu koupí. Kurdové tvrdí, že si těžbou a prodejem ropy pouze kompenzují peněžní toky, které jim dluží centrální irácká vláda.

Tak se to Obamovi s veletrhem zbraní v Sýrii bakonec nějak zhatilo. Sýrie přiznala, že vlastní chemické zbraně – sarin a yperit, avšak jen asi třetinu množství, než mají Spojené státy. Asad odevzdal OSN jejich seznam a nabídl je ke zničení. Podle něj a jeho důkazů byl srpnový chemický útok u Damašku jen “americkou provokací”. Zklamání pro Západ. A dnes už je to jasné úplně; Spojené státy, Francie, Turecko, Saúdská Arábie, Katar a Liga arabských zemí již dva a půl roku vedou v zastoupení ozbrojených třinácti islamistických skupin válku proti syrskému státu. Stejnou válku, jakou vede rovněž IS; jaký je to protiteroristický boj USA?

Západ neměl, nemá a nebude mít zájem na demokratizaci Sýrie, ale na její destabilizaci, která má dle libyjského scénáře přerůst v její zničení. Vlastně, Írán je na straně Asada a americký prezident hovořil telefonicky s íránským protějškem Rúháním. Byl to první přímý rozhovor prezidentů obou zemí od roku 1979. Oba státníci řešili zejména íránský jaderný program; jistě však padlo slovo též o Sýrii. Morální pozice Obamy má totiž na kahánku, pokud nechce negovat tzv. protiteroristický boj.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/215411058040824/

Dnes USA teče do bot, zničily, co mohly a neví kudy kam. Najednou se setkávají s Rusy podruhé, nyní v Sýrii, před dvaceti roky to bylo v Afghánistánu.Vědí, že kdyby se spojily sovětské a americké armády, jako v průběhu 2. světové války.. Celkem v Afghánistánu zahynulo 14 454 sovětských vojáků, dalších přes 35 000 jich bylo zraněno a zmrzačeno. Do války jich bylo nasazeno 545 tisíc; kolik jmen těchto zabitých známe? Kolik už bylo na světě Frankensteinů, co stvořili svá Monstra, jež se pak obrátila proti svým stvořitelům…? Nebýt těch monster, nebyl by možná ani Tálibán, protiteroristický boj a mrtví čeští vojáci…?

Ani po více než deseti letech afghánské války, která stála nejméně 450 miliard dolarů, přes 1,600 mrtvých a 15,000 vážně zraněných vojáků US Amy, nedosáhly USA žádného ze svých strategických nebo politických cílů. Každý americký voják v Afghánistánu stál ročně milion dolarů. CIA tam zaměstnává 80,000 žoldáků, náklady neznámé. USA utrácí neskutečných 20,2 miliard dolarů ročně jen za klimatizování ubytoven vojáků v Afghánistánu a Iráku. Bude další afghánsko-irácký Memorial the Wall..?

https://email.seznam.cz/#inbox/229748

Bin Ládin ve službách USA proti SSSR, ovšem mnozí budou tvrdit, že tomu tak nebylo. Řekněme to tedy jinak; Usáma prokazatelně bojoval proti Sovětům, to nelze vyvrátit, stejně tak, jako boj proti Sovětům vedla CIA. Shrňme to a vyjde nám resumé; bin Ládin bojoval proti stejnému nepříteli jako CIA. Pak se ale karta obrátila; vůdce a zakladatel Al-Kájdy vyhlásil Svatou válku Západu po vypuknutí bojů v Perském zálivu. Stál za útoky na New York a Washington z 11. září 2001; dnes ulynulo 14 roků od téhoto zvěrstva s těméř 3000 nevinných obětí. Při americké invazi do Afghánistánu unikl bin Ládin z obleženého jeskynního komplexu pákistánsko-amerického původu Tora Bora. Poslední léta se skrýval v Pákistánu. Zabilo ho americké komando v domě v pákistánském Abbottábádu.

U zrodu Tálibánu stálo na počátku devadesátých let málo známé studentské hnutí v Kandaháru, ve kterém kromě paštunských studentů působili i jejich učitelé z náboženských škol. Právě tuto skupinu začal podporovat Pákistán, aby neztratil vliv v Afghánistánu. Čas však oponou trhnul, uplynulo dvacet roků a afghánský exprezident Karzáí vyzval k mírovým rozhovorům s hnutím Tálibán a ustanovil speciální mírovou radu, která by na ně měla dohlížet, aby se rovněž Tálibán mohl zúčastnit voleb.

V případě, že by se pravidelná vojska Ruské federace se souhlasem legitimního prezidenta Bašára Asada zapojila do války proti Islámskému státu v Sýrii, mohlo by konečně dojít ke zlomu v současné patové situaci. Proč tedy vláda USA prostřednictvím ministra zahraničí Kerryho vyjadřuje znepokojení nad takovým scénářem? A nyní se znepokojuje i šéf NATO Jens Stoltenberg, jenž přijel do Prahy jednat o imigračních kvótách?

Ladislav Kašuka píše v NR: „Co když pravým důvodem amerického znepokojení je to, že USA IS od začátku financují a podporují? Ví se, že jejich letouny startujíc z letišť na území Islámského státu. V čím zájmu je vnést do tohoto regionu zmatek a chaos…?“ Je fakt, že USA pouze využívají teroristy IS ke svržení vlád zemí nenávidějících Spojené státy a prokazatelně sympatizujících s Ruskem a Čínou. Není právě v tom zakopaný pes, proč Amerika nestojí o to, aby se do boje proti islámským radikálům zapojila v bojích zkušená a zocelená ruská armáda, která od konce studené války porazila podobné extremisty již několikrát?

Jak se ptá Kašuka: „Bojí se američtí politici toho, že Rusové by mohli světu ukázat, jak to vypadá, když moderní a silná pravidelná armáda OPRAVDU bojuje proti nepřátelům a nehraje jen komedii pro světovou veřejnost, jako to dělají Američané?!Bojí se toho, že by v regionu mohl zavládnout mír a stabilita a místní země by mohli začít po vzoru Sýrie a Íránu obchodovat s Ruskem…?“

http://gloria.tv/media/VyzotcUwWQx

Inu, válka je vůl, zvláště když USA napřed v Afghánistánu zlikvidují z politických důvodů sovětskou armádu, aby pak doplácely na vraždy mudžahedínů; stejného nepřítele, jenž nyní může za smrt českých vojáků… Bylo to fakt nutné? Nebo jim snad chybí nový Pearl Harbor, aby se vzpamatovaly…?

PS: Příklad strategie rozpoutávání válečných konfliktů USA:… V létě 1990 nebyly irácko-kuvajtské vztahy pro USA v centru zájmu – přesněji řečeno, americký velvyslanec Husajnovi doslova řekl, že spor s Kuvajtem je vnitřní arabská záležitost, která se Spojených států nijak netýká. Přesto Spojené státy poté zahájily kampaň za vojenskou intervenci. Prezident USA si pomohl nejen lží o zbraních hromadného ničení, ale mj. svědectvím kuvajtské dívky Nayirah al-Ṣabaḥ, která před členy výboru pro lidská práva při americkém kongresu vypovídala o údajných zvěrstvech páchaných iráckou armádou (vyndávání dětí z inkubátorů a jejich ponechání na chladné podlaze, kde měly zemřít). To, že jde o dceru Kuvajtského velvyslance v USA, odhalil až po válce novinář John MacArthur. Z vyšetřování Human Rights Watch a z výpovědí doktorů zmíněné nemocnice, kde mělo k incidentu dojít a kde Nayirah pracovala, vyplývá, že šlo o výmysl. Tento výmysl byl ale během předválečné kampaně velmi rozšířen a pomohl ovlivnit názory na rozpoutání války…

rozpoutání války…