Prezident Miloš Zeman poprvé přivezl z Číny obchodní smlouvy českých firem za 200 miliard USD, nyní přijde zhruba deset miliard korun z Číny do České republiky v rámci první investiční vlny..

Avatar
Původní autoři

Břetislav Olšer
9.9. 2015   Rukojmí
Klaněli se mu nejen čínští obchodníci, ale i američtí Židé…Tak je to přesně 30 měsíců od inaugurace Miloše Zemana, kdy se stal prezidentem ČR; za tu dobu stihl spoustu výroků, jimiž nadzvedával své novinářské nohsledy. Občas svými bonmoty ťal do živého, ale hlavně cestami do zahraničí… Prý si oblíbil mocné diktatury – Rusko, Čínu, kde byl na oslavách 70 let od konce 2. sv. války, byl ale též ve Vatikánu, kde byl úspěšný, stejně jako v Číně. Pozval papeže Františka, který přislíbil návštěvu Česka, Stejně tak učinil čínský prezident Si Ťin-pching, s nímž se setkal již dvakrát.  Za všemi investicemi stojí čínská společnost CEFC; předseda představenstva této firmy Jie Ťien-ming se už před časem stal jeho honorárním poradcem.


Jak praví oficiální zvěsti, prezident Zeman v Šanghaji přihlížel podpisu smluv, na jejichž základě čínská finanční a energetická skupina CEFC převezme podíl ve společnostech Travel Service a Pivovary Lobkowicz a stane se strategickým partnerem mediální společnosti Médea. CEFC kromě toho koupila fotbalový klub Slavia a také významné nemovitosti v Praze. Uzavřené dohody představují začátek čínské investiční expanze, po čínském finančním ústavu Bank of China chce v Česku otevřít pobočku další čínská banka. Rovněž letecká společnost China Eastern uvažuje o zřízení linky Praha – Šanghaj, která by konkurovala lince Praha – Peking. (Uvítání Zemana v Číně… https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU)

Též se píše, že “pokud jde o ekonomiku, vyvstává pochopitelně otázka, za Miloš Zeman skutečně proráží “okna na Východ”, čí je-li spíš jen maskotem, jehož využívají určité byznysmenské skupiny (nejen české, ale i ty čínské) kvůli lepšímu zajištění svých obchodních zájmů, které se přitom vůbec nemusí krýt se zájmy České republiky a jejich obyvatel…”

Vatikán… Snímek Břetislav Olšer

A ještě, že prezident Zeman praktikuje doktrínu neomezené suverenity myši vůči slonu, což pisatel považuje za směšné, byť on sám by měl vědět, že stát s deseti miliony obyvatel je opravdu myší ve srovnání s Čínou a její sloní miliardou a pěti sty miliony obyvatel. To všem neznamená, a Zeman nás o tom již dva a půl roku přesvědčuje, že je pro Česko obchodní exploze Číny nevýhodná, ba že na ní nevyděláme víc, než na běžencích.http://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-BU

Prezident Zeman nyní boduje – míří k nám prvních 100 miliard z Číny, kam se naopak vydávají desítky českých firem na prestižní veletrh. Co na to Obamův prominentní zvěd Andrew Schapiro? Jak signifikantní jsou rozdíly mezi velvyslanci? Podepsali jsme po vzoru Fausta svoji duší americkému ďáblu. Co můžeme mít z USA, než po nás zůstane díra ve stropu? Persingy, granáty, raketomety, Agent Orange, napalm, bombardéry B-52…? To je husté, proti tomu, když Zeman ze své první návštěvy ČLR přivezl “jen” desítky obchodních smluv, dohod a memorand za 40 a více miliard.

Snímek Břetislav Olšer

Čínská společnost CEFC by díky smlouvě o strategické spolupráci uzavřené s finanční skupinou J&T mohla získat třetinový podíl v J&T Bance. Čínská firma by za podíl mohla zaplatit skoro 700 milionů eur (asi 19,4 miliardy korun); je šestou největší soukromě vlastněnou společností v Číně a zároveň jednou z největších korporací na světě, která se zabývá mimo jiné finančnictvím, energetikou či infrastrukturou.

Měsíce Zemanovy vlády na Hradu však šly dál; další hmatatelný výsledek velmi kritizovaných oficiálních návštěv prezidenta Zemana v Číně je zkrátka evidentní; např. na 60 českých firem dobylo Říši středu, když je pozval v Šanghaji prestižní technologický veletrh. V konkurenci 900 vystavovatelů z celého světa byli ve středu pozornosti právě Češi, jež jako hlavní zahraniční partner měli k dispozici ty nejprestižnější výstavní prostory. Pořadatelé nám vyšli vstříc a bezplatně poskytli řadu služeb. zároveň se v Šanghaji uskutečnilo česko-čínské podnikatelské fórum ozdobené kumštem našich významných umělců, kteří se jistě ocitnou na “černé listině” odmítačů vyvěšování tibetské vlajky…

Peking: Zakázané město… Snímek Břetislav Olšer

Navzdory nactiutrhačství a bojkotu většiny českých mediálních nicků prezident Miloš Zeman úspěšně absolvoval dvoudenní návštěvu Spojených států i bez setkání s Obamou a dalšími jeho jestřáby. Ti si pozdě uvědomili, že v USA se vše točí kolem židovské menšiny; od financí až po její vědecké úspěchy. A také proto, že pro lidstvo objevili Boha, dali mu Desatero, Starý zákon a nejpopulárnějšího člověka planety – Žida jménem Ježíš Kristus… Zeman vystoupil před tisícovkami účastníků jako hlavní řečník na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC) ve Washingtonu. (veřejnoprávní ČT 24 věnovala v Událostech prezidentu ČR Miloši Zemanovi v USA od 19, 40 hod. patnáct vteřin z vysílacího času placeného daňovými poplatníky…z_pekingu_do_lhasy.pps

“Teď si musíme všichni říci: Já jsem Žid – Ani jehudi!” prohlásil hebrejsky s odkazem na slavnou větu prezidenta Kennedyho ve studenou válkou rozděleném Berlíně “Ich bin ein Berliner”. Židé s povděkem kvitovali, že je pozdravil též hebrejsky „šalom“ a pronesl: ”Podstatné je, že svět už nikdy nesmí jít slepě na porážku, jako se to stalo v minulosti. Vaše diskriminace je naše diskriminace, vaše oběti, jsou naše oběti… Už nikdy,” uzavřel svůj proslov český prezident. Následoval opakovaný potlesk a vysloužil si další, k tomu „standing ovation“ – potlesk vestoje. Proč? Jasná zpráva – Žid se blbcům zdaleka vyhne… Zde…

Peking… Snímek Břetislav Olšer

A letíme dál; jordánskému králi přivezl prezident Zeman Řád bílého lva civilní skupiny prvního stupně: hlava arabského státu nejvyšší české vyznamenání dostane poprvé od vzniku České republiky. Král Abdalláh II. obdrží také kord české hradní stráže. Má mu připomínat jeho návštěvy na Pražském hradě. Do Spojených arabských emirátů prezident Zeman přiveze křišťálový lustr a korunní princ Abú Zabí Muhammad bin Zajd Nahaján od něj dostane dekret o čestném členství v českém sokolnickém klubu. Oba státy totiž před lety společně usilovaly o zařazení sokolnictví na seznam UNESCO. Korunní princ se také stane majitelem pamětní mince a řetězu se symboly sokolnictví.

“Kazí Zemanova slova byznys se Saúdy?” Zněl přesto titulek dalšího dehonestačního článku na první straně Lidových novin. Myšlena byla Zemanova řeč o islámu jako o anticivilizaci. Šíření nepravdivé poplašné zprávy? Naopak, den předtím totiž vyšel v saúdskoarabských novinách Saúdi Gazette dlouhý rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem, v němž se pochvalně zmiňuje o Saúdské Arábii jako o druhém nejvýznamnějším státu v Perském zálivu, jakož o obchodní spolupráci s ČR a boji proti extrémismu a fundamentalismu. Odkud se tedy vzaly inkriminované poplašné zvěsti?

Lze říct jediné; co by dělali novináři, kdyby nebylo špatnosti jiných…? Co dělal a jak psal Peroutka už díky Zemanovi víme. Možná skutečně tolik diskutovaný a Zemanem “viděný” Peroutkův článek: “Hitler je džentlmen” nikdy nevyšel, ale vyšly jiné texty, které mají svůj obsah zhruba stejný – chvála Hitlera.…Během prvních roků Zemanova prezidentování se udály i komické věci. Proto si to ve zkratce připomeňme úryvek z Peroutkova textu „Dynamický život“ v časopise Přítomnost, v Praze 26. dubna 1939, ročník XVI., číslo 17:

„Německá říše oslavila padesáté narozeniny svého Vůdce Adolfa Hitlera způsobem, který odpovídá pronikavým úspěchům, jež tento muž za pouhých šest let svému národu přinesl. Jak dnes věci stojí, nemají Němci nikoho, koho by ve své Walhalle, ve své galerii národních hrdinů, postavili výše…. Závratný vzestup Hitlerův k moci je vysvětlitelný právě jen tím, že jest neskutečným reprezentantem svého národa… ”

Ryze hypoteticky, jak by třeba dnes Peroutka psal o Usámo bin Ládinovi…? Ne nekrolog… Samozřejmě, že nechci nic ošemetného podsouvat, ale když už se bavíme o českých žurnalistech, co mají každé ráno či večer předepsán jeden joint peprných pomluv Miloše Zemana…? Je to zaběhnutý rituál; novináři, co to povídám – novináři, bulvární pisálci, pro které se stalo plivnutí každodenní jedovaté sliny na hlavu státu povinností, za něhož dostávají kladné body od svých majitelů. Patologii nenávisti pravdy mají v krvi, objektivitu považují málem za nakažení virem HIV, jež si v ničem nezadá se zhůvěřilou infekcí zloby. Přitom vše, co řekl prezident Zeman, je dnes tisíckrát znásobená pravda.

Zk.rvený zákon o státní službě se už dávno ukázal ještě mnohem horší a pohaněná nadávka se nyní jeví jako nejjemnější eufemismus. Slova o k.ndách Pussy Riot už potvrdili jako nezvratný fakt až ve Spojených státech, odkud museli tyto zvrhlé pornohvězdy vykázat pro naprostý nedostatek morálky. Šok; přijely propagovat vulgární, amorální a nekřesťanský způsob života – mazejte, go home… A že ho Tolokonnikovová s Aljochinovou označily za „patriarchálního blbečka“, tím jen dokázaly, že měl Zeman stoprocentní pravdu o těchto lehkých děvách….

Naplnilo se i Zemanovo pojmenování islamistického terorismu jako rakoviny, jejíž metastáze se už rozšířily od Indonésie a Thajska až po Irák, Sýrii, Libyi, Blízký východ a Afriku. A šíří se dál, nyní se džihádisté infiltrují i mezi běžence, jež zaplavují v desetitisících Evropu, naposled je objevili v Norsku. A Zemanův zločin pro velezradu, když cestoval do Číny, dostal dnes pod jeho záštitou zářivý lesk; hrne se k nám na dvě stě miliard, jež potvrdili naši obchodníci svými podpisy smluv, navíc se Čína právě dostala na první místo na světě před USA v ekonomickém růstu a z Dalajlámy se stala globální persona non grata. A navzdory zamindrákované Němcové, co šílela ze Zemanovy cesty do Moskvy uctít na 150 tisíc mrtvých Rudoarmějců, padlých při osvobozování Československa, se styděl i Schapiro, jelikož se americké propagandě nezdařilo zamlčet, že vojáků US Army při tomtéž u nás padla jen asi stovka…
Tak se noviny mohou přetrhnout v úderech pod pás, ber kde ber; na Miloše Zemana totiž podali už v roce 2011 trestní oznámení jako dvě soukromé osoby Movlad Adaev a Hana Demeterová. Příčinou jsou expremiérovy xenofobní výroky na adresu muslimského světa. Výroky Miloše Zemana jsou prý extremistické, šířící xenofobii a zároveň představující hrozbu pro existenci tohoto státu a celé lidské společnosti, což má být dle Ústavy a českých zákonů trestné. Tyto výroky jsou údajně nepřípustné také z důvodů, že Zeman není běžným občanem ČR, nýbrž známý veřejný činitel působící v politice a zároveň člověk, kandidující na prezidenta ČR…

Šlo o citace z mezinárodní konference „Evropa sjednocená a svobodná?“, kde se 27.- 28. června 2011 ostře vymezil proti islámu. Soustředil se nejprve na paušální odsouzení všech vyznavačů islámu, který označil za „anticivilizaci“. A k tomu mj. dodal: „Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žijí v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog…“

Inu, blíží se další prezidentské volby; Zeman má konkurenty – Halík, Dlouhý, Škromach, Kubera, Wagnerová, Pospíšil, Bobošíková, Okamura, Dienstbier, Horáček… Jedno eso vedle druhého; resumé – pokud to Miloši Zemanovi nepřekazí zdraví, zvítězí v roce 2018 s ještě větším rozdílem než při první přímé volbě prezidenta Česka..

PS: Pouhé konstatování – Terezie Kaslová, manželka exprimátora Prahy Jana Kasla, je skutečně vnučkou F.Peroutky. Peroutkovu dceru Evru si vzal za ženu Richard Bienert ml., syn Richard Bienerta st.

Richard Bienert (st.) – 5. září 1881 Praha – 3. února 1949 Praha.Krátce po vyhlášení republiky, byl dne 30. října 1918 jmenován pražským policejním ředitelem, 20. května 1920 pak policejním prezidentem hlavního města. V roce 1925 se stal viceprezidentem Zemské správy politické v Čechách a od roku 1939 byl českým zemským (policejním) prezidentem.Za slib věrnosti Říši po příchodu nacistů ve funkci policejního zemského prezidenta mohl zůstat a vydržel v ní až do roku 1942. Dne 19. ledna 1942 byl jmenován v protektorátní Krejčího vládě ministrem vnitra.

Od 12. března téhož roku byl zároveň náměstkem ministerského předsedy. Nakonec se 19. ledna 1945 stal krátce do 5. května 1945 i předsedou vlády. Zároveň s funkcí protektorátního premiéra vykonával stále i funkci ministra vnitra. Jako jeden z mála (bylo uděleno cca. 30ks) obdržel vysoké protektorátní vyznamenání – Svatováclavskou orlici I. stupně se zlatým věncem. Byl také členem delegace, kterou koncem dubna 1945 vyslal K. H. Frank na Západ s nabídkou separátního míru a společného boje proti SSSR.

Dne 31. července 1946 by Národním soudem odsouzen za kolaboraci s nacisty. Dne 12. května 1947 byl těžce nemocen podmínečně propuštěn a dožil v ústraní bez nároku na jakoukoliv státní penzi