S tím, jak ve Francii roste opozice vůči imigrantům, má Le Pen našlápnuto k prezidentství

Avatar
Původní autoři

Nick Hallet
11. 9. 2015  BreitbartAC24

Marine Le Penová by vyhrála první kolo příštích francouzských presidentských voleb, kdyby se konaly teď, zjišťuje průzkum. Průzkum Ifop pro Le Figaro přišel spolu s tím, jak do Francie začalo přijíždět asi 1 000 migrantů poté, co president Francois Hollande slíbil vzít jich v následujících dvou letech 24 000.

The Times referuje, že prvních 200 oficiální činitelé přivítali v Champagne-sur-Seine a v Pontoise na okraji Paříže. Asi 55 procent lidí ve Francii je proti braní jakýchkoliv nových migrantů, avšak navíc tucty starostů po celé Francii odmítají jakékoliv migranty ve svých městech ubytovat.

Starostové měst Roanne a Belfort řekli, že vezmou jen křesťanské migranty, čímž vyvolali hněv ministerského předsedy Manuela Vallse:

„Nebudete dělat žádný výběr na základě náboženství. Právo na azyl je universálním právem.“

Mnozí lidé ve Francii však s Vallsem nesouhlasí. Průzkum Ifop staví političku proti masové imigraci Le Penovou na první místo s 27 procenty, kde je bývalý president Nicolas Sarkozy s 25 dva body za ní.

Úřadující Francois Hollande by byl v prvním kole vyřazen, když vychází uboze jako třetí s pouhými 19 procenty. Le Pen se bude v prosinci ucházet rovněž i o presidentství kraje Nord-Pas de Calais, v čemž jí současná migrační krize dodává na hybnosti. Proti ní kandiduje Xavier Bertrand, politik ze strany Nicolase Sarkozyho, který rovněž zaujal tvrdý postoj proti usazování nových migrantů.

Tento region zřídil ohromný tábor s přezdívkou „Džungle“, jelikož tisíce migrantů se pokouší překročit Kanál do Británie.

Le Penová v úterý řekla, že většina lidí, co přichází do Francie, nejsou žádní uprchlíci, nýbrž mužští ekonomičtí migranti. Rovněž obvinila Německo, že je přijímá, aby se stali průmyslovými „otroky“.

Bývalý ministerský předseda Jean-Pierre Raffarin řekl rádiu France-Inter:

„Marine Le Pen by mohla podle průzkumů a dnešních reakcí veřejného mínění presidentské volby vyhrát. Slabost presidenta Hollanda vytváří pro Madame Le Penová možnost vítězství. Až dosud to byla dost virtuální hrozba. Myslím ale, že teď se stala reálnou hrozbou.“

Francois Hollande je teď nejnepopulárnějším presidentem od vytvoření Páté republiky. Jeho šance na znovuzvolení ve volbách 2017 vypadají chabě a slíbil, že do nich nepůjde, pokud do začátku volebního roku nespadne nezaměstnanost. Hlavním vyzyvatelem Le Penové by mohl být bývalý president Nicolas Sarkozy, který je odhodlaný zařídit si návrat a znovu presidentovat. Pokud se dostane do druhého kola, tak je pravděpodobné, že by mohl přetáhnout většinu Hollandových socialistických voličů a Le Penovou překonat.

Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: breitbart.com