Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye

Avatar
Původní autoři

Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye

8. 10. 2015  První zprávy

Vydání Al-Arab s odkazem na zdroje v britském ministerstvu obrany, uvedlo, že se do Libye urychleně převážejí stovky bojovníků ze Sýrie.

Mezi militanty převažují teroristé Islámského státu. Uvádí se rovněž, že se stažením bojovníků ze Sýrie zabývá proislámská struktura, která nese jméno „Libyjský úsvit“.

Podle novinářů Al-Arab, který vychází v Londýně, bojovníci se přepravují přes takové státy jako Katar a Turecko a Sudán. Publikace sdělila, že jen v posledních dvou dnech na letišti v Tripolisu (Libye) přistála tři dopravní letadla, v nichž se nacházeli bojovníci se zbraněmi a plnou výstrojí, prchající ze Sýrie. Podle některých odhadů bylo vyvezeno ze Sýrie přibližně 285 bojovníků.

Pokud se tyto skutečnosti potvrdí, lze konstatovat, že hlavní kurátoři teroristů v Sýrii zahájili operaci na zachování jádra terorismu a možného vzniku nových sil mimo Sýrii, kde dnes operují ruská vojenská letadla.

Saudští šejkové vyhlásili Rusku džihád!

Pro přesnost: libyjské hlavní město Tripolis je pod kontrolou skupiny “Libyjský úsvit“, zatímco vláda, kterou uznává Západ, se nachází v Tobruku. Nicméně v zemi, která se stala útočištěm nejrůznějších extremistů, panuje chaos a o moc soupeří více různých ozbrojených frakcí. Část území kontrolují i teroristé Islámského státu. Své domovy muselo opustit více než 400 tisíc Libyjců.


(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch. – Teroristé Islámského státu)