Krym přerušil kontakty s tureckým byznysem

Avatar
Původní autoři

25.11.2015  Russkaja Vesna

Krym se odstřihuje od tureckých obchodních společností a přestává nákupovat turecké zboží. Dnes to novinářům oznámil nejvyšší představitel této autonomní republiky Sergej Aksenov na pracovním setkání s ministrem práce a sociální ochrany Ruské federace Maximem Topilinem.

“Jsme jednoznačně přesvědčeni, že se my obyvatelé Krymu musíme podílet se na odmítnutí nakupovat turecké produkty, zboží a tak dále. Vyzívám Krymčany aby upustili od cest do Turecka. Ne proto, že je to nebezpečné, ale proto, že Turecko je dnes stát, který projevil nepřátelství vůči Rusku. V současné době odmítáme spolupracovat s tureckými podnikateli, to říkám otevřeně, a není pochyb o tom, že nás obyvatelé Krymu podpoří.” 

Již dříve mluvčí předsedy Státní rady Autonomní republiky Krym Vladimir Konstantinov novinářům řekl, že se Krym bezprostředně obejde bez produktů dovážených na poloostrov z Turecka.

Jídla je na Krymu dost. Máme dostatečnou možnost nahradit dovážené potraviny těmi samými z mateřské pevniny. Podíl výrobků dovážených z Turecka je nepatrný. Proto s tímto problémem má více co do činění Turecko,“- řekl.

Jak potvrdil dopisovatel TASS ministra průmyslové politiky autonomní republiky Andrej Skrynnik, nedostatek v zásobování Krymu není.