P.C. Roberts: Matrix rozšiřuje svůj dosah… (kritika ruských médií)

Avatar
Původní autoři


15. 11. 2015    zdroj
Za pouhou hodinu po pařížských útocích a bez jakýchkoli důkazů bylo do kamene vytesáno, že vrahem byla Islamská republika (ISIL). To je přesně ten způsob, jakým pracuje propaganda. Když ji dělá Západ, má vždycky úspěch, protože Svět si už zvykl být Západem voděn za nos. Užasl jsem ovšem, když jsem viděl, že ruská média pomáhají tento oficiální příběh rozšiřovat bez ohledu na to, co si už ono samo takovýmito falešnými a do kamene tesanými příběhy vytrpělo.


Cožpak ruská média zapomněla na let MH17, kdy během pár minut po pádu malasijského letadla byl do světa vysílán příběh o tom, že byl sestřelen nad východní Ukrajinou proruskými separatisty ruskou raketou, takže vina za incident byla jednoznačně připsána Rusku? A že tato verze příběhu přetrvává dodneška, třebaže jí chybí jakýkoli důkaz?

Zapomněla ruská média na tzv. „ruskou invazi Ukrajiny“ a na to, že tento absurdní příběh je všude na Západě brán dodneška jako evangelium?

Zapomněla ruská média na knihu německého novináře o tom, že každý význačnější žurnalista v Evropě je veden na výplatní pásce americké CIA?

Člověk by měl za to, že zkušenost už naučila ruské mediální zdroje být při přijímání příběhů na Západě vzniklých co nejopatrnější. Nu a nyní zde máme něco, co je pravděpodobně dalším falešným příběhem do kamene vytesaným. Zrovna takovým, jako byl ten o skupince Saudů, kteří s pomocí nožů na rozřezávání krabic přemohli a přechytračili celý bezpečnostní systém Spojených států. Tentokrát zase ISIL dokázal dostat se k nedostupným zbraním a přechytračit francouzské zpravodajské služby při zorganizování série vražedných útoků v Paříži.

Proč tohle islamisté učinili? To za tu nepatrnou roli, kterou Francie ve Washingtonem vedeném násílí na Středním východě sehrála?

Proč nezaútočil ISIL namísto Francie na Spojené státy?

Anebo snad bylo jeho úmyslem zastavit proud uprchlíků do Evropy jejími uzavřenými mezistátnimi hranicemi. Touží snad ISIL udržet všechny své protivníky v Sýrii a Iráku, když má možnost vyhnat je do Evropy? Proč musí zabíjet miliony lidí namísto toho, aby je nechal utéct?

Neočekávejte samozřejmě od vašich médií odpověď na žádnou z těchto otázek příběhu už teď do kamene vytesáného. Protože všechno je naopak a hrozbou pro evropský politický establishment není ISIL, hrozbou pro něj jsou politické strany, stavějící se jak proti EU, tak i proti imigrantům. Jako jsou Pegida v Německu, Britská strana za nezávislost v Británi a Francouzská národní fronta, jejíž vůdkyně Marie LePen je dnes nejvážnější kandidátkou na úřad příštího francouzského prezidenta.

Něco se prostě muselo udělat se zástupy uprchlíků z washingtonských válek, jinak establishmentu současných politických stran hrozila porážka z rukou těch stran, které projevují tak málo přátelství a porozumění jak vůči těmto zástupům, tak i vůči evropské podřízenosti Washingtonu.

Pravidla EU o uprchlících uzavření hranic mezi evropskými státy neumožňovala. S pařížskými útoky se ovšem nemožné stalo možným, a francouzský prezident také okamžitě uzavření hranic nařídil.Tím byla disidentským protiamerickým stranám vyražena z rukou jejich hlavní zbraň. Bez této zbraně ztratí ovšem tyto strany pro voliče svou přitažlivost, a jak další vláda EU, tak i další panování Washingtonu nad Evropou budou zabezpečeny.

Vybral a přeložil Lubomír Man