Na kyjevském vlakovém nádraží probíhá agitace cestujících k provádění teroristických útoků v Rusku

Avatar
Původní autoři

28. 12. 2015     zdroj
Poevropštěná Ukrajina metodicky přechází od rétorické antiruské hysterie ke konkrétním akcím, které již mohou být kvalifikovány jako závažné trestné činy. Na vlakovém nádraží v Kyjevě jsou občané, kteří odjíždějí směrem do Ruska, otevřeně vyzýváni k terorismu.


Každý takový cestující obdrží leták v ruštině, který vyzývá k teroristickým činům na území Ruské federace: mají provádět špionáž, podpalovat, zaminovávat silnice. Tyto a podobné letáky jsou vylepovány ve vagonech vlaku. Informoval o tom “PolitNavigator.”

V publikaci se uvádí, že průvodčí letáky strhávají, jakmile vlak vyjede z nádraží. Problémy s pohraniční stráží nepotřebují.

Cestujícím však zůstanou rozdané letáky. Vydání publikuje snímek jednoho z letáků.

Uvádí se, že výzvy k teroristickým činům rozdávají osoby v ukrajinských maskáčích. Odlišit dnes na Ukrajině pracovníka SBU, vojáka, člena Pravého sektoru, převlečeného teroristu je možné pouze v případě, že si na standardní maskáče připne nášivku s uvedením své jednotky. Nedělá se to vždy, je to dobrovolné.

Agitátoři na nádraží nemají nášivky a prezentují se jako “veteráni ATO.” Na letácích však nejsou telefony “Svazu veteránů ATO”, ale vnější zpravodajské služby Ukrajiny a SBU. Lze předpokládat, že “akce” je prováděna s jejich souhlasem nebo na jejich příkaz.

Koneckonců, stát, který nechce cestující vyzývat k terorismu, neumožní distribuci výzev k němu na strategickém mezinárodním objektu, poznamenává publikace.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová