Ultimátum Vladimiru Putinovi

Avatar
Původní autoři

25. 12. 2015      Eurasia24     Segodnia.ru

„Propad cen ropy, ekonomické sankce proti Rusku a války na Ukrajině a v Sýrii mají jeden společný cíl – přinutit Ruskou federaci kapitulovat před USA.“
Rok 2015 vysvětlil mnohé, skutečně mnohé. Především: reálná tržní cena ropy, to je průměrně 100 dolarů za barel. Při takové ceně se dobře cítí ekonomiky ropných zemí Perského zálivu, američtí těžaři břidlicového plynu i ruský ropný průmysl.

Všem je dobře při sto dolarech za barel. Jelikož to je reálná tržní cena ropy. Ale co vidíme nyní?

Ceny ropy klesají, ale země OPEC zvyšují těžbu, Spojené státy vstupují na světový trh s ropou a k tomu se ještě svoji ropu chystá prodávat Írán. V Číně všechno pochopili a jasně říkají: současná situace na trhu s ropou, to je spiknutí Spojených států a Saúdské Arábie v zájmu snížení ceny ropy s cílem oslabit ekonomiku Ruska.
Ještě jednou: reálná cena ropy je $100 za barel, a co vidíme nyní, to je výsledek spiknutí, jehož podstatou je snaha ochromit ekonomiku Ruska.
Teď mnohým začíná být jasné, jak dlouho a kam až budou padat ceny ropy: budou padat tak, aby způsobily maximální škodu ruské ekonomice, a budou se nacházet na minimech tak dlouho, jak to jen bude možné.
Závěr č. 1: Cílem snižování cen ropy je způsobení co největších škod ekonomice Ruska. Jak dlouho budou ceny ropy nízké? Tak dlouho, jak to bude potřeba k tomu, aby obyvatelům Ruska bylo velmi, velmi zle, což je záležitost, která nebude omezená jedním rokem.
Závěr č. 2: Ceny ropy zůstanou nízké dlouho, tak dlouho, dokud Rusko nekapituluje před USA.
Proč EU a USA zavedly sankce proti Rusku? Aby oslabily ekonomiku Ruska – a  všichni! Kdy sankce sejmou? Tehdy, až Rusko přizná svoji porážku před Západem.
Závěr č. 3: Sankce EU a USA budou v platnosti do té doby, dokud Rusko nekapituluje před USA.
Co jsou Ukrajina a Sýrie z úhlu pohledu Spojených států? Jsou to prostředky k odčerpání peněz z Ruska, nic víc. Není podstatné, kdo zvítězí, podstatné je, aby Rusko v těchto regionech vynaložilo pokud možno co nejvíc peněz.
Závěr č. 4: Z úhlu pohledu USA jsou konflikty na Ukrajině a v Sýrii potřebné jen proto, aby tam Rusko utratilo pokud možno co nejvíc peněz.  
Celkový závěr: propad cen ropy, ekonomické sankce proti Rusku a války na Ukrajině a  v Sýrii mají jeden společný cíl – přinutit Ruskou federaci kapitulovat před USA.
Takže otázka, jaký bude kurz rublu, nemá smysl: pouze jestliže Rusko kapituluje, budou sankce zrušeny a ceny ropy budou opět 100 dolarů za barel.
A co je to tedy kapitulace Ruska před USA?

1) Vydat Donbas Ukrajině. To znamená dovolit ozbrojeným silám na Ukrajině násilně zabrat Doněck a Luhansk. Budou-li při tom etnické čistky, to pro Západ není podstatné.

2) Vrátit Krym Ukrajině. I v tomto případě je pro Západ lhostejné, jaký bude osud obyvatel Krymu.

3) Souhlasit s likvidací ruských základen v Sýrii.

4) Neprotivit se vstupu Ukrajiny do NATO a rozmístění amerických vojsk a raket na jejím území.

Uvedené čtyři body představují jen minimální kapitulaci. Po její realizaci budou sankce z Ruska skutečně sňaty a cena ropy vzroste na 100 dolarů za barel. Následovat bude to, o čem na Západě nemluví, ale o čem sní:

5) Opustit Bělorusko, tedy uspořádat volby v této zemi „podle standardů Západu“, což povede ke změně vlády a k následnému vstupu Běloruska do NATO.

6) Umožnit nákup Gazpromu, Aeroflotu, Roskosmosu, Rosatomu, RŽD, EES a dalších velkých ruských podniků západními společnostmi.

7) Rusko by mělo dát státní nezávislost svým kavkazským republikám, Sibiři a jižním regionům země.

8) Rusko by se mělo dobrovolně vzdát svého práva veta v Radě bezpečnosti OSN.
Body 4 až 8, to je maximální kapitulace Ruska, to jsou sny EU a USA, vzdálené a svůdné.Tak jaký bude kurz rublu? 70, 90 nebo dokonce 100 rublů za dolar? Jestliže vidíme celkový obraz konfrontace mezi USA a Ruskem, dojdeme k odpovědi, že kurz rublu bude padat a padat, jelikož proti němu budou bojovat všechny země NATO!
Jenže Rusko nekapituluje a právě proto je možno pro rok 2025 s plnou odpovědností prognózovat kurz rublu průměrně 1000 rublů za jeden americký dolar. Znamená to, že v některém roce bude rubl stát 100 rublů za dolar, v některém 200 a  někdy bude za 500. To je normální a přirozeně to odpovídá logice druhé studené války, započaté 22. února roku 2014. Občané Ruska by na to měli být připraveni.
Netřeba se obávat tak vysokých kurzů – výplaty i důchody také porostou: průměrná výplata v Rusku bude zhruba 4 miliony rublů.
Devadesátá léta se do Ruska nevrátí, protože v devadesátých letech se Ruská federace družila se Západem a nyní jde po cestě konfrontace, což je mnohem bezpečnější a pohodlnější.
A celkově bude v Rusku všechno dobré!