Ukrajina byla přímo obviněna z trestného činu v souvislosti se sestřeleným Boeingem

Avatar
Původní autoři

31. 1. 2016     zdrojzdroj
Ukrajinská vláda se bude muset zodpovídat z odmítání spolupráce při vyšetřování v případě Boeingu-777, sestřeleném nad Donbasem. Sdělil to ukrajinský politolog Vladimír Kornilov s odkazem na publikaci v holandských novinách “De Telegraaf”. 


Podle něj s obviněním na adresu kyjevského režimu vystoupil přední světový expert v oblasti bezpečnosti civilního letectví, současný vedoucí Nadace letecké bezpečnosti, David McMillan (až do nedávné doby generální ředitel Eurocontrolu, Evropské organizace pro bezpečnost leteckého provozu).

“Skutečnost, že Radě bezpečnosti nebyly Ukrajinou předány záznamy dispečera letového provozu, který řídil Boeing v době útoku, je závažný trestný čin,” prohlásil McMillan během video konference, provedené v nizozemském parlamentu.

McMillan také uvedl, že takové chování by mělo být trestáno podle trestního práva Holandska, které oficiálně havárii vyšetřuje. “Já jsem přece hned po nehodě varoval ukrajinskou stranu, že její požadavek na vytvoření mezinárodního tribunálu pro Boeing 777 se určitě obrátí proti ní,” napsal Kornilov na své stránce na Facebooku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová