Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10. hodina v Rusku

Avatar
Původní autoři

– Pozorovatelka –
22. 2. 2016 AENews

Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10. hodina v Rusku.

V květnu 2015 proběhla v Moskvě k 70. výročí konce 2. světové války vojenská přehlídka, před kterou smekli i ti největší odpůrci Ruska. Zmiňovat tuto událost v únoru 2016, kdy žádné výročí není aktuální, se může jevit jako nesmyslné. Ale jelikož všichni soudní vidí, jaký nátlak je na Rusko vyvíjen od doby tzv. anexe Krymu poté, co došlo k ukrajinskému Majdanu, dále od doby, kdy Rusko vstoupilo do bojů v Sýrii a obzvláště za situace, kdy je každý, kdo Rusku fandí proti expanzi NATO směrem až do Moskvy, považován za rusofila, stojí kus historie za připomenutí.

A to především v té souvislosti, že za dobu nějakých 200 let své existence Spojené státy nikdy nebyly postaveny před nutnost takové obrany své země, v jaké se nejednou ocitlo Rusko. Spojené státy proto nikdy nemohou pochopit rozdíl mezi žoldáckou a vlasteneckou armádou. A Spojené státy, stejně jako všichni amerikofilové, nikdy nemohou pochopit, co rok co rok v Rusku znamená ticho před hodinou desátou, jak to naposledy bylo k vidění za vojenské přehlídky v květnu 2015. Z května 2015 vkládám video, ale není nutné jej vidět celé, k pochopení dalších souvislostí stačí shlédnout úvod, resp. prvních 8, max. cca 30 minut :

Pro neznalé se to všechno může jevit jako ruská propaganda, ale k pochopení je nutné se vrátit do let, ve kterých celá rok co rok se opakující přehlídka ruské „expanze“ začala, tedy do 10. hodiny 22. června roku 1941, kdy z ampliónu zaznělo: „Pozor, pozor, hovoří Moskva. Občané a občanky Sovětského svazu, dnes 22. června 1941 německá vojska napadla naši zemi. Překročila naše hranice a začala bombardovat naše města…“ Píseň „Vstavaj strana ogromnaja“ , která poprvé zazněla hned 24. června, byla později označena za další ruskou zbraň:

Komu se každoroční ruská vojenská přehlídka na oslavu konce války pořád jeví jako pouhé gesto bez ohledu na obranné, a tedy zcela vlastenecké kořeny jejího původu, ten ať se podívá na nejpodstatnější video, a to video, které v rámci velkého cyklu odvysílala i česká TV na stanici čt2 a které nelze vložit a k vidění je pouze zde Velká vlastenecká válka – Bitva o Moskvu. První porážka Hitlera a opět u Moskvy, stejně jako za Napoleona! Co je podstatné – ruská expanze se opět rozšířila „až“ do Moskvy, no co si to ti Rusové dovolují! Ale co je nepodstatnější – nad Hitlerem stejně jako nad Napoleonem nezvítězili žoldáci, ale vlastenci! Kdysi jsem četla analýzu, kterou po válce vypracovali Němci a ve které řešili, jak mohlo zaostalé Rusko porazit technologicky velmi vyspělé Německo a ve které Němci došli k závěru, že za vším stála ruská (slovanská) duše…

Já bych k tomu dodala, že duše vlastenecká. Což je něco, co američtí (a NATO) žoldáci nikdy nemohou pochopit, protože obzvláště ti američtí nikdy nepoznali, co znamená bránit vlast. Jsem samozřejmě laik přes vojenství, ale četla jsem, že každá armáda má plnit především obranný charakter. A kdy ve své historii takový charakter splňovala americká armáda? Jestli jsou tím myšleny rakve s americkými vojáky, dopravované z Vietnamu, Afgánistánu, Iráku, Libye, Sýrie a z jiných částí světa, tak jsme přesně u toho, že američtí vojáci jsou pouhými žoldáky, kteří skutečný boj za vlast nikdy nepoznali. A proto nikdy nemohou pochopit, o čem je každoroční květnové ticho před desátou hodinou v Moskvě. Ze stejného důvodu nemohou pochopit, co znamená skutečné vlastenectví. A ze stejného důvodu nemohou pochopit sílu v očích těch, kteří hrdě pochodovali ve vojenské přehlídce v Moskvě 2015 a kteří pro současnost mají válečný song s textem: „Jsme klidní jako skála, ale nedrážděte nás – my jsme armáda své země a svého národa, jim jsme složili přísahu. A jako za Napoleona, i teď na Moskvu musíte přes nás.“ Laicky bych dodala, že každý ministr obrany může jen tiše závidět…

Jsou věci, které žádné peníze nenahradí – tak asi tak. Rusko má historii a Rusko má zkušenosti, o jakých se Spojeným státům ani nesnilo. Ani páru o tom nemají američtí (či jiní NATO) žoldáci, ale když už to nedělají jejich vůdcové, tak alespoň oni by měli mít na paměti, že na ruském vlastenectví už pohořeli Napoleon i Hitler… V neposlední řadě by si to konečně už měla uvědomit Evropa…

A úplně v neposlední řadě – opravdu nevidím důvod, proč by země, která jako první zastavila Napoleona i Hitlera, která dále je zdrojově soběstačná a která navíc oplývá velikým duchovním bohatstvím, měla „tančit tak, jak někdo – ať už je za oceánem či co by vládce všech moří – píská“.

A protože na rusofilském označení už stejně nic nezměním, tak na závěr ještě „ruské mosty“, jinak řečeno – ruská představa globalizace, která je k vidění v závěru videa:

Jak se v minulosti nejednou potvrdilo a jak se v budoucnu nejspíš opět potvrdí, je dobře, že existuje Rusko a že se nedá pokořit (čímž rozhodně nemám na mysli obhajobu komunismu). A budu věřit, že ani Čína nezapomněla, kdo ji osvobodil. 

Rudá armáda v čínském městě Dalian (video „Velká vlastenecká válka – Válka s Japonskem“ nelze vložit, je pouze k  přehrání ZDE)