Jak se falšují údaje o nezaměstnanosti

3. 2. 2016   Český ráj

Prof. Milan Zelený
: Být nezaměstnaný a nemít práci – je jako nebe a dudy. To jsou dvě rozdílné věci. Být nezaměstnaný znamená, že jste v evidenci státu, hledáte práci a berete třeba podporu. Nemít práci znamená, že se o vás nikdo nestará, maximálně berete nějaké dávky.

V USA je 94 031 000 lidí bez práce.

Co ale uvádějí tamní státní oficiální statistiky, ze kterých čerpá např. Patria? „Celkově hledalo v USA předminulý týden práci 2,208 milionu nezaměstnaných„. Nezaměstnanost klesla na 5%.

Co z toho plyne? Potlesk našich vládních pokrytců nad klesající nezaměstnaností v ČR je zase falešný, hodnotí nezaměstnanost dle stejného „mustru“. Tedy uváděných 6,2% je zcestný …

Zdroj této informace najdete zde, v čase 33:30 min.

Ovšem, pokud chcete porozumět světovému ekonomickému vývoji posledních let a mít trochu výhled do věcí budoucích, shlédněte celé video. I když je nekvalitně ozvučeno, určitě je velmi poučné. Video je z 19. ledna 2016, když vystoupil v Dolních Břežanech v rámci cyklu inspirativních workshopů a setkání „Úterky na SICu“ prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D., emeritní profesor americké Fordham University v New Yorku. Tedy záruka informací z „první ruky“.