ODS i TOP09 ztrácí nervy, neunesou, že si už nesáhnou na moc

Avatar
Původní autoři

Ivan David
12. 2. 2016
Obě kdysi mocná uskupení jsou úzkostná ze stagnace. Titulek na Novinkách.cz hlásal, že ODS dohnala v preferencích TOP09. Ano, ODS stoupla o procento a TOP o procento klesla. Kdo prohrává, začíná riskovat. Musí. A dělá chyby. S každým nezdarem dál klesá. A zkusí to znova v dalším ještě zoufalejším pokusu…

Co si mohl Miroslav Kalousek (se svou perverzní genialitou) slibovat od obvinění stále populárnějšího prezidenta Zemana z velezrady? Naděje na odstranění prezidenta je nulová, naděje na oslovení nerozhodnutých chabá, riziko opačného rozhodnutí nerozhodnutí značné. A vytrvalá obrana zatajování zdanitelných příjmů? Zoufalé beznadějné obstrukce? Evidence tržeb samozřejmě prošla. Výsledek – nula bodů. Řeči o demokracii a svobodě nezabírají zejména když má o ně obavy ing. Kalousek. Bláboly o tom, že Miloš Zeman je Putinův agent? A ministr Pelikán agent ruských tajných služeb? To udělá rétor druhdy schopný vše obrátit naruby a ze všeho se vylhat? Strategie s překvapením na konci? Ani na mat po šesti tazích to nevypadá. Protektor by věrné služby ocenil, ale při devíti procentech jsou málo platné. Proč to tedy tento mimořádně inteligentní člověk bez jakýchkoli morálních zábran dělá?
Ze zoufalství! A lepší už to asi nebude… 

Pochvala od “populárního” Jaromíra Štětiny, že Kalousek je zkušený rétor, zatímco Zeman jen mluvka? Všichni přece oba pány dobře znají a pana Štětinu také. Takže další body dolů.

První místopředseda TOP09 Marek Ženíšek nezastává tuto funkci pro své mimožádné schopnosti. To, že zastává tuto funkci při své zjevné průměrnosti je důkazem personální bídy. Možná se mýlím, vždyť ani masový obdiv ke spícímu předsedovi jsem nikdy nepochopil. Politolog Ženíšek žádá hlavu prezidenta za prozrazení obecně tušeného tajemství, že výkupné za život dvou dobrodružek stálo milióny. “Zahraničí nás odepíše”, volá právem znepokojený Ženíšek. Asi je odepíše. I s Kalouskem.

Obdivovatel Sudetoněmeckého landsmanschaftu a předseda ODS Fiala žádá hlavu Stropnického za prozrazení zjevné skutečnosti. Ale Bohuslav Sobotka mu jí samozřejmě nedal. To si mohl politolog Fiala předem spočítat. Ale asi nespočítal… Naopak sám pomohl Stropnického uchránit, neboť premiér měl o důvod víc ministra pro zbytky armády podržet a nevyhovět předsedovi KDÚ-ČSL Bělobrádkovi. Tedy neúspěch. Pro politologa Fialu asi překvapivý.

Nepomůže ani když Miroslava Němcová a Helena Langšádlová budou stále intenzivněji projevovat obavy, zděšení, a jiné negativní emoce. Modrý pták odlétá – víc než si myslíte.