Ruský důstojník hrdinsky zahynul při plnění bojového úkolu v Sýrii

Avatar
Původní autoři

26. 3. 2016   zdrojzdroj
Důstojník ruské speciální jednotky pro zvláštní nasazení zahynul při plnění bojového úkolu v okolí Palmýry. Informuje o tom Interfax s odkazem na zástupce ruské letecké základny v Hmejmim v Sýrii.
Ruský voják podle jeho sdělení zahynul poblíž obce Tadmor při plnění speciálního úkolu při navádění úderů ruských letadel na cíle teroristů DAEŠ.


Zdroj agentury zdůraznil, že příslušník jednotky pro zvláštní nasazení zahynul hrdinsky, když na sebe přilákal palbu.

“Byl teroristy odhalen a obklíčen”, uvedl zástupce základny.

Důstojník, který u Palmýry zahynul, je šestým ruským vojákem, který v Sýrii zahynul při plnění bojového úkolu.

V předvečer velitel skupiny RF v Sýrii generálplukovník Alexandr Dvornikov potvrdil, že na území Sýrie působí ruské jednotky pro zvláštní nasazení.

Sdělil, že příslušníci jednotek plní úkoly při “průzkumu objektů pro údery ruského letectva, zabývají se naváděním letadel na cíle ve vzdálených oblastech, řeší další speciální úkoly”. Dvornikov podotknul, že v Sýrii plní různé úkoly i podobné útvary Ozbrojených sil USA a jiných států koalice.

Vysvětlil také, že v SAR také aktivně pracují vojenští poradci z Ruska. Jak generál uvedl, tito důstojníci poskytují syrským vojákům pomoc při plánování a vedení bojových operací proti teroristům, a také při osvojování ruské vojenské techniky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová