Sledovat, monitorovat, izolovat, omezovat, mazat, rušit, blokovat. Bránit tak svobodu

– geo –
2. 3. 2016  Eurasia24

Když se Karel Schwarzenberg na rusofobním setkání s hezkým českým názvem Kremlin Watch Forum vyjadřoval k tvrzení, že na Majdanu řečnil pod vlajkami Pravého sektoru, řekl, že na takových demonstracích bývají „magoři, volové, extremisté“. Mezi jakými lidmi řečnil tentokrát, na setkání spolku zvaného Evropské hodnoty? Každopádně mezi svými.
Jan Korál z NWOO ke snaze této skupiny zakázat projevy jiných názorů napsal

“Jak to bude v praxi vypadat, se teprve ukáže, ale už nyní je jasné, že jsme zase o krok blíže totalitnímu systému, jenž se podobá se minulému režimu, který různými a často tvrdými způsoby potíral projevy nesouhlasu s fungováním státu a projevoval tak svou zločinnost a pokrytectví. Tenkrát se bojovalo proti imperialistické propagandě, dnes proti té ‚pro-kremelské’.

Pokrytectví? Možná. Ale oproti současnému režimu ten tehdejší moc předstírat nemusel. Ideologie měla jasně zakreslené a ústavě zapsané rámce a definované způsoby jejich překročení. Skoro denně se to připomínalo v Rudém právu. A zločinnost? I když dnes takové přiznání může člověku zničit život, ta doba v leckom, kdo si ji pamatuje, zanechala hezké vzpomínky. A v leckom, kdo si ji nepamatuje, zase vzpomínky nehezké (na to video se nedívejte po jídle).

To dnešní ideologie – liberalismus –, podle které také musíme žít a která nám je také vštěpována od školky, je křivá už tím, že plíživě kontroluje naši ústavu a účelově se v ní sama popírá ustanovením, že „žádná ideologie ve státě nemůže být výlučná“.

A tak se přímo na půdě parlamentu, nositele ústavodárné moci, pod záštitou a s účastí zákonodárců, sejde parta, která chce bojovat s „ruskou propagandou“ (rozuměj jinými názory) a její organizátor (klikněte, ale taktéž před jídlem) řekne, že „je zásadní, aby svobodné společnosti dokázaly této kampani rozumně čelit v rámci liberální demokracie“.

Kdo a jakým způsobem hodlá „této kampani“ čelit, o tom bylo napsáno dost v textu kolegy Korála i v článku na Parlamentních listech. Také slova v titulku tohoto komentáře nejsou vycucaná z prstu, ale z hysterické schůze. V podstatě jde o tendence k brutální cenzuře a návrhy způsobů zakazování názorů nesouhlasných s nynějším režimem.

Zaklekneme, zkroutíme, svážeme a umlčíme. Takové jednání ve jménu svobody můžeme přisuzovat „magorům, volům, extrémistům“.

Na druhou stranu, čemu se divit? Nikdo v moderní historii nemá s těmito praktikami tak bohaté zkušenosti, jako proponenti naší nevýlučné ideologie.

Její obhájci v české kotlině budou vždycky bránit takové výdobytky, jako je fenomén Bakala, jako jsou agresivita a násilí coby norma, jako je ničení vzdělání inkluzí, lichva, hazard, systematická likvidace rodiny a s tím spojené lidské neštěstí, jako je otevřená propagace deviací a nacismu, lež, manipulace. Zkrátka hodnoty euroatlantické civilizace, hodnoty liberální demokracie. Evropské hodnoty.