Viktor Orbán: Evropa není svobodná, v Evropě je zakázáno mluvit pravdu

Autor článku:byi
16.3. 2016   Bez politické korektnosti
Evropa dnes není svobodná, protože svoboda začíná vyslovením pravdy, a dnes je v Evropě vyslovit pravdu zakázáno, řekl dnes na nádvoří Národního muzea v Budapešti v slavnostním projevu v rámci oslav 168. výročí protihabsburské revoluce předseda maďarské vlády Viktor Orbán.

„Je zakázáno říkat, že Evropu ohrožuje stěhování národů, že přistěhovalectví přináší na tento kontinent kriminalitu a teror, a zakázáno je říkat i to, že nejde o náhodný jev, ale o plánovanou a řízenou akci,“ řekl Orbán před shromážděnými příznivci, mezi nimiž byla i tisícovka Poláků.

V Bruselu se podle jeho slov nyní pokoušejí co nejrychleji přistěhovat a rozmístit cizince, přičemž mnohé národy už pochopily, že to ohrožuje jejich budoucnost. „K přibrzdění stěhování národů třeba nejprve přibrzdit Brusel,“ konstatoval ministerský předseda a dodal, že nelze dovolit, aby se Brusel postavil nad zákony.

Maďarský premiér Viktor Orbán avizoval, že jeho země si začne hledat spojence, protože v této situaci je třeba obnovit jednotu Evropy. Kdy základním pilířem mohou být země V4.