Jed z Metra

Avatar
Původní autoři

Karel Sýs
23.4.2016

„Praha to jsme my!“
Když čtete Metro, nepotřebujete číst nic jiného.
Vskutku, co vše se vejde do jediného čísla!
Tak třeba 22. dubna:


– „Soud potvrdil starou křivdu.“ Totiž nevydání zámku v Opočně hraběnce Colloredo-Mansfeldové. Šlechtické tituly byly zrušeny již za Masaryka. Zámek připadl státu díky prezidentu Benešovi. Gottwald paní hraběnku vyštval do Němec. Kolik prezidentů se musí v hrobě obrátit?

– „Zeman. Třídenní návštěva stála 300 tisíc.“ Metro straší důchodce částkou, kterou stál „výlet“, totiž prezidentova pracovní návštěva Středočeského kraje. Na takový výlet by neschrastili peníze ani prduši!

– „Ruské filmy mají utrum.“ Metro si libuje, že se „Ukrajina brání ruské agresi i na poli kultury“. Inu, banderovci se svobodou umělecké tvorby umějí zatočit!

– „Sochař slaví 90. narozeniny.“ Režimní umělec Olbram Zoubek se dožil trefné kritiky: „Mezi jeho nejslavnější díla patří posmrtná maska Jana Palacha nebo Pomník obětem komunismu na Újezdě.“ Tož to je dílo skutečně celoživotní, výš už nemůže!

– „Ze Svatoplukovy udělali Jamrtál.“ „Perfektní noční práce aktivistů či recesistů zamotala ráno hlavu několika cestujícím.“ Aktivisté a trenkaři mohou dělat, co se jim zlíbí. „Podařilo se nám iniciovat změnu názvu zastávky Odborů na Novoměstskou radnici,“ pochvalovala si starostka Prahy 2 Jana Černochová. Já vám dám odbory!

– „Pražské náledí řešil ústavní soud.“ Co byste mysleli? Šlo o stížnost muže, který uklouzl na chodníku a dožadoval se odškodnění. Ještě že neporušil ústavu.
– „Kde se dobře vaří i v noci.“ Reklama na restaurace, kde můžete žrát bez přestávky. Ano, užrat se k smrti, to je oč tu běží. V Czechii se přece nikdo nebude užírat nudou.

– Láďa v Brně.“ Slavný vařič přijede popovídat si o „vychytávkách“ a možná představí právě tu „vaši“ a splní vám tak celoživotní sen.

– „Temná přiznání Karla IV.“ Co se dozvíme v nějaké nové knize, ve filmu, v divadle, nebo prostě v Metru? „Proč Karel IV. pletl košíky.“

– „Aplikace pro všechny.“ „Nevíte, co dělat přes víkend, co nakoupit nebo když jste v nouzi?“ Nezoufejte, pomůže vám chytrý telefon. Tak třeba v aplikaci „Miluji vaření“ vás zahrne celkem 60 tisíci recepty! To tedy za bolševika nebylo, jedlo se podle norem, a kdo je nesplnil, musel do hladomorny.

– „Krásné ráno.“ „Každý den v ranních hodinách na metru Kobylisy přebírám z rukou kamelotky váš deník. Vždy je velmi ochotná, dá mi ho do ruky a popřeje hezký den. Když náhodou Metro vybaluje a není ve stojánku, velmi se omlouvá.“ A pak že samochvála nesmrdí!